عدم قیمت گذاری مناسب، نبود مواد اولیه از مشکلات واحدهای تولیدی آبنبات در بجنورد

عدم قیمت گذاری مناسب، نبود مواد اولیه و عدم مصرف یکسان شکر در واحدهای تولیدی آبنبات بجنورد از مشکلات این صنف در استان اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان شمالی ،سعید پورآبادی، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بجنورد  در دومین جلسه کمیسیون گردشگری استان  اشاره ای به  مصوبات جلسه گذشته کرد  وخواستار ارائه نقطه نظرات اعضا جهت پیشبرد این جلسه همانند جلسه قبل شد تا تولید برتر آبنبات بجنورد را در سراسر جهان داشته باشیم.

یکی از آبنبات سازان بجنورد نیز یکی از مشکلات اساسی و عمده در حوزه آبنبات سازان را  در بخش تهیه شکر اعلام کرد و  خواستار تهیه شکر دولتی یا آزاد به نرخ پایین شد تا مشکل قیمت گذاری آن ها حل شود.

حسن زاده یکی دیگر از آبنبات سازان بجنورد نیز نبود مواد اولیه و عدم مصرف یکسان شکر در واحدهای تولیدی آبنبات را ازدیگر مشکلات این حوزه عنوان کرد وافزود: زیرا تمام کارگاه های تولیدی استان مصرف یکسان بایکدیگر ندارند.

  وی دراین زمینه پیشنهاد داد  برای حل مشکل تهیه شکر  بایستی   صنفی ایجاد شود   تا برای هر واحد به اندازه  تولیدات روزانه، شکر تعلق بگیرد .

بیابانی نماینده صدا و سیمای استان نیز با بیان این که توزیع عادلانه شکر باید منوط به نظر  کارشناسی از سوی سازمان صمت باشد، گفت:  تا سمهیه شکر براساس تولیدات آن واحد  برآورد شود.

پورآدینه نماینده سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان نیز  سهمیه آبنبات این استان  632/1 تن اعلام کرد و افزود: از این مقدار850 تن جذب شده و حدود  800 تن موجود داریم که باید این مقدار در تنظیم بازار مصوب شود.

عظیمی مدیر دوشنبه های توسعه بجنورد نیز با بیان این که  باید نگاه ویژه ای به آبنبات بجنورد از سوی مسولان و متولیان امر شود، گفت:دراین حوزه باید به موضوع برندسازی نیز توجه ویژه ای شود .

وی تشکیل شورای آبنبات را  از ارکان مهم رسیدگی به حل مشکلات این صنف دراستان   دانست و افزود: تا به عنوان تریبون کشوری از آن استفاده کنیم و با شرکت در جشنواره ها و تبلیغات در صدا و سیما حق این قشر مطالبه شود.

 

ادامه مطلب