فراخوان مشارکت در نمایشگاه بزرگ صنعتی ،‌بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان – عشق آباد دهه اول اسفندماه 1394

جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روری لینک ذیل کلیک نمائید.

 ./images/Turkmanfair.pdf

 

اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن وکشاورزی گرگان با همکاری سازمان محترم صنعت ،‌معدن ،‌تجارت استان گلستان با کسب مجوز از سازمان محترم توسعه تجارت ایران در نظر دارد یازدهمین نمایشگاه اختصاصی ،‌بازرگانی ،‌ صنعتی ،‌جمهوری اسلامی ایران را باهدف توسعه وافزایش حجم صادرات غیرنفتی کشور در برنامه پنجم دولت محترم وبه منظور برقراری امکان مراودات ومبادلات تجاری فی مابین تجار وبازرگانان ایران وترکمنستان بویژه حضور موثر در انجام معاملات تهاتری دریافت گاز وارسال کالا وخدمات به کشور ترکمنستان ،‌ با همکاری سفارت محترم ج.ا.ایران در ترکمنستان ومشارکت بخش های دولتی وخصوصی متشکل از سازمان ها ،‌شرکت ها ،‌موسسات ، تولیدکنندگان وصادرکنندگان ،‌تجار وبازرگانان ایران توسط شرکت " پارس پگاه تجارت " برگزار نماید.

این نمایشگاه به همراه بر پائی بیزینس فروم ایران وترکمنستان با حمایت های بیدریع ریاست محترم جمهوری ترکمنستان وسفارت محترم جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد ومساعدت های همه جانبه سازمان محترم توسعه تجارت ایران وبا همکاری اتاق بازرگانی ترکمنستان برگزار می گردد. تبلیغات مناسب از کانال های تلویزیونی ورادیو ودرج در روزنامه های ترکمنستان نسبت به دعوت از کابینه محترم وزرا، معاونین ومدیران محترم ترکمنستان ،‌تجار وبازرگانان ترکمنی وعموم مردم عشق آباد جهت بازدید از نمایشگاه اقدام خواهد گردید.

کلیه کالاهای قابل صدور ایرانی در بخش های صنعت ساختمان ،‌شامل : مصالح ساختمانی ،‌سیمان ،‌آجر ، گچ،‌رنگ ورزین ،‌ سرویس های بهداشتی ،‌سنگ ،‌شیشه ،‌درب وپنجره ،‌ لوله جهت انتقال آب وفاضلاب ،‌بالابر ها ،‌سیستم های آبیاری وکشاورزی ، ماشین آلات ساختمانی ،‌برق وتجهیزات مرتبط با آن تجهیزات صنعت نفت وگاز ،‌سازه های مهندسی ،‌پروژه های فنی ومهندسی وتوسعه شهری وساخت وسازها وصدور خدمات فنی ومهندسی مربوطه ، خدمات فنی ومهندسی درزمینه های راهسازی ،‌پل سازی ،‌آسفالت ،‌ انتقال لوله های نفت وگاز ،‌پتروشیمی ،‌لوازم خانگی ،‌محصولات صنعتی ،‌محصولات ولوازم آرایشی وبهداشتی ، خودرو وتجهیزات ولوازم مربوط ،‌داروها ولوازم پزشکی وتکنولوژی های نوین ایران ومحصولات وابسته ،‌کلیه مواد غذائی وکشاورزی ،‌گل وگیاه ،‌خشکبار ومیوه جات تازه وخشک ، مواد لبنی وپروتئینی ، تولیدات ومحصولات نساجی (بجز حوله جات ) پوشاک والبسه قابل عرضه میباشند.

ادامه مطلب

    

همایش کسب وکار و تجارت با کشور ترکمنستان در تهران

 

قابلیتهای استان

همایش همایش کسب وکار و تجارت با کشور ترکمنستان با حضور رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان شمالی، این همایش همزمان با برگزاری اجلس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در تهران و با حضور معاون رئیس جمهور ترکمنستان و وزیر امور خارجه ، رئیس کمیسیون مشترک ترکمنی به مناسبت برگزاری دومین نمایشگاه تخصصی ایران پروژه برگزار می شود.

براساس این گزارش بازار شناسی، بازار سازی و مهندسی فروش، اجرای پروژه در زمینه های گاز، نفت و انرژی، صنعت ساختمان و نیز اب و برق ازجمله رویکردهای برگزاری این همایش است.

این گزارش حاکی است، استراتژی تهاتر در بازار ترکمنستان، با مدیریت و برنامه ریزی استراتژی تهاتر و خدمات فنی و مهندسی، زمینه سازی و برنامه ریزی بازار، مدیریت عملیات گاز، نفت و پتروشیمی، مدیریت پروژه های گاز و انرژی ساختمان و راه سازی، آب و برق و نیز مدیریت برنامه ریزی سیستم های کشاورزی و طراحی آبیاری از جمله موضوعات این همایش است. بنا براین گزارش با توجه به هم مرز بودن استان خراسان شمالی و کشور ترکمنستان، این استان و نیز اتاق بازرگانی خراسان شمالی نقش عمده ای را در برگزاری این همایش ایفاء می کند.

ادامه مطلبدبیر کل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در نشست تخصصی ایرانیان مقیم خارج از کشور

دبیر کل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور:
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد، شهیدی، دبیر کل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در نشست تخصصی ایرانیان مقیم خارج از کشور که در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد، با اشاره به وجود بروکراسی اداری در روند سرمایه گذاری استان، گفت: متاسفانه قطار توسعه سرمایه گذاری در استان آن طور که باید، روی ریل حرکت نکرده است.
وی تصریح کرد: باید همه دولتمردان و سرمایه گذاران و صاحبان علم و اندیشه کمک کنند تا از شرایط موجود خارج شویم.
شهیدی با اشاره به رسیدن بحث های بین المللی به نقطه حساس، خاطرنشان کرد: درصورتی که این بحث ها به نتیجه برسد ایرانیان خارج از کشور می توانند سهم زیادی در آن داشته باشند.
وی این تفاهم نامه را دو طرفه دانست و اظهار داشت: باید همه تلاش کنیم و با ایجاد اعتماد سازی بستر مناسبی فراهم و مسیر باثبات و دارای چشم انداز امیدوار کننده را همواره کرده تا رقبت به سرمایه گذاری در استان فراهم شود.
دبیر کل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور متذکر شد: دراین میان اگر قابلیت رقابت را در سرمایه گذاری نداریم حداقل باید با این چشم انداز امیدوارکننده و تلاش دوجانبه و صادقانه از تورم ومشکلات کشور خارج شویم. وی توسعه را دارای 3 پایه اصلی ساختاری، مدیریت و منابع دانست و بیان داشت: در بحث ساختاری هم اکنون کارهای خوبی شروع شده که به سمت یک ساختار متوازن و مناسب برای توسعه حرکت می کند.شهیدی افزود: در بحث مدیریت نیز انتصابات به خوبی بوده ولی کامل نیست و باید نواقص تا حد امکان رفع شود.
وی در رابطه با منابع نیز گفت: دراین مقوله متاسفانه بسیاری از منابع ما در گروه تحریم های ظالمانه است که کمک ایرانیان خارج از کشور را می طلبد تا منابع را فعال و از حالت ایستاتیک به حالت داینامیک تبدیل شود. وی متذکرشد: ما هم اکنون درمعرض تحولی بزرگی هستیم که نیازمند پی ریزی وبازسازی شالوده جدید برای ایران بعد از تحریم است.
شهیدی در پایان بر اعتماد سازی و خدمت رسانی بیشتر به منظور اثبات برادری به همه آحاد به ویژه سرمایه گذاران تاکید کرد.
مجید پورعیسی، معاون برنامه ریزی و بودجه استاندار خراسان شمالی نیز دراین جلسه با اشاره به وجود موانع اصلی در روند کار سرمایه گذاری توسط دستگاه های اجرایی استان،گفت:متاسفانه ساختارها به گونه ای تدبیر شده که اصلا در راستای حمایت ازبخش خصوصی نیست. وی با بیان اینکه اگر سرمایه گذار داخلی بخواهد در جایی سرمایه گذاری کند نفس وی را در میاورند، خاطرنشان کرد: ما می گوئیم فرش قرمز برای سرمایه گذار پهن می کنیم ولیکن فرهنگ سازی مناسبی برای حمایت از آنها نکردیم

ادامه مطلب