آگهی برگزاری نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور

 

انجمن نظارت بر انتخابات دوره نهم اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با انتشار آگهی اعلام کرد: انتخابات نهمین دوره هیات‌های نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، از ساعت 8 الی 18 روز شنبه 11 اسفندماه 1397 در محل اتاق‌های شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش  روابط عمومی اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی ، انجمن نظارت بر انتخابات دوره نهم اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با انتشار آگهی اعلام کرد:

آگهی برگزاری نهمین دوره انتخابات اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور (نوبت اول)

در اجرای مواد 12 و 13 و تبصره 2 ماده 15  قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران، انتخابات نهمین دوره هیات‌های نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، از ساعت 8  الی 18 روز شنبه 11 اسفندماه 1397 در محل اتاق های شهرستان برگزار خواهد شد.

بدین وسیله از اعضای محترم اتاق های بازرگانی سراسر کشور اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای شرایط ذیل بوده و داوطلب عضویت در هیات نمایندگان اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هستند، درخواست می شود از ساعت 8 صبح  روز سه شنبه  تاریخ 97.10.11  تا پایان وقت اداری روز یک شنبه  مورخ 97.10.26 جهت دریافت و تکمیل فرم داوطلبی با در دست داشتن اصل و تصویر کارت عضویت معتبر در تهران به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و در شهرستان ها به دبیرخانه هیات نظارت بر انتخابات مستقر در اتاق شهرستان مراجعه فرمایند.

فرم ثبت نام باید به وسیله شخص داوطلب عضویت در هیات نمایندگان در محل دبیرخانه تکمیل و به همراه مدارک به دبیرخانه مربوطه تسلیم و رسید دریافت شود.

 

داوطلبان موظفند به هنگام مراجعه برای ثبت نام، مدارک زیر را ارائه کنند:

1- تصویر روزنامه رسمی آخرین تغییرات مدیران (برای اشخاص حقوقی)

2-اصل صورت جلسه اعضای هیات مدیره حاکی از رعایت بند ب ذیل (برای اشخاص حقوقی)

3- ارائه کارت عضویت یا کارت بازرگانی معتبر  برای اشخاص حقیقی و حقوقی

شرایط داوطلبان عضویت در هیات نمایندگان به استناد بند 7-5 آیین نامه  تشکیل و نحوه فعالیت هیأت نمایندگان اتاق ایران و شهرستان مصوب 97.4.20 شورای عالی نظارت بر اتاق ایران به شرح ذیل است:

الف: برای اشخاص حقیقیداشتن کارت عضویت معتبر با حداقل سه سال سابقه.

ب: برای اشخاص حقوقی، مشروط به داشتن سه سال سابقه یا بیشتر دارا بودن کارت عضویت، از طریق معرفی احدی از اعضای هیأت مدیره حقیقی و یا مدیر عامل خود ( که دارای حداقل شش ماه سابقه حضور در هیأت مدیره یا مدیر عاملی داشته باشند.)

شخص حقیقی مذکور به استناد کارت عضویت شخص حقوقی به صورت حقیقی داوطلب عضویت در هیأت نمایندگان می شود.

ج: تابعیت ایرانی و داشتن اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران.

د: عدم سابقه ورشکستگی به تقصیر و تقلب.

ه: عدم محکومیت به مجازاتی که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی می شود.

ادامه مطلببیـانیه اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت گرامیداشت حماسه 9 دی

 

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی با انتشار بیانیه ای  حماسه مردمی 9 دی راگرامیداشت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی ،متن بیانیه به شرح ذیل آمده است.

یاد و خاطره حماسه بیاد ماندنی و تاریخی 9 دی ماه  88 (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) به همه دشمنان درونی و بیرونی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اثبات کرد که مردم ایران اسلامی با پیروی از ولی فقیه تا آخرین نفس و قطره خون از آرمان‌ها و ارزشهای انقلاب اسلامی و راه ولایت دفاع خواهند کرد و وجود تحریم‌ها و تهدید‌ها هیچ خدشه‌ای در اراده عظم  و پولادین این ملت وارد نخواهد کرد.

برهمین اساس  هیات رئیسه، هیات نمایندگان، اعضا و کارکنان اتاق بازرگانی خراسان شمالی  ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی و تقدیر و تشکر از ملت شریف و مومن ایران در راستای  دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و پیروی از ولایت فقیه، بار دیگر با آرمان‌های الهی امام راحل عظیم الشأن (ره) و مقام عظمای ولایت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) تجدید میثاق می‌کند و تلاش خود را جهت اقتصادی توسعه و آبادانی کشور   حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و آرمانهای نظام و انقلاب به کار خواهند بست .

ادامه مطلببرگزاری جلسه رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی در حوزه مالیات از سوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی

جلسه رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی وفعالان اقتصادی استان در حوزه مالیات باحضور مشاورین مالیاتی شرکت زنجیره ای اعداد درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی ، رئیس اتاق بازرگانی بجنورد در جلسه رسیدگی با مشکلات واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی استان در حوزه مالیات ، افزایش مالیات واحدهای تولیدی ، تامین مواد اولیه و تامین نقدیندگی در شرایط رکود اقتصادی کشور را از جمله مشکلات بخش تولید دانست. وی افزود: دراین خصوص انتظار می رود مسئولان کشوری و متولیان این امر دراستان توجه ویژه ای به مشکلات پیش رو واحدهای تولیدی داشته باشند و راهکارها و پیشنهادت لازم را در راستای بهبود وضعیت این قشر به کار ببرند.

صمدی از دیگر مشکلات تولیدکنندگان استان را موضوع مالیات بر ارزش افزوده ذکر کرد و افزود: اصلاح این قانون یکی از مهمترین راهکارها برای بهبود وضعیت تولیدکنندگان است. مددی ،مشاور مالیاتی شرکت زنجیره ای اعداد خراسان رضوی نیز دراین جلسه گفت: بیشترین مشکلات بخش خصوصی در بخش مالیات عدم اطلاع از قوانین و مقررات مالیاتی است که مشکلات فراوانی را در قسمت های مختلف برای مودیان مالیاتی به ویژه اداره ادارایی ایجاده کرده است. وی افزود: دراین زمینه اداره مالیات با مودیانی که اطلاع درست از قوانین و مقررات مالیاتی دارند و این قوانین را به درستی به کار می برند کمتر با مشکل مواجه شده است.

مددی ادامه داد: متاسفانه بیشتر مودیان مالیاتی یا از قوانین و مقررات مالیاتی اطلاع ندارند و اگر هم اطلاع داشته باشند تکالیف را انجام نمی دهند و یا انجام تکالیف برای آنها مشکل است . وی متذکر شد: بایستی مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی و بخش خصوصی هر چه سریعتر از سوی کارشناسان مالیاتی ریشه یابی شود و راهکارهای مناسب در راستای حل مشکلات ارائه شود.

مشاور مالیاتی شرکت زنجیره ای اعداد یکی از بحث های مهم در اداره مالیات را قانون مالیات ها با تغییرات این قوانین دانست وافزود: قانون جدید ارزش افزوده مالیات، اصلاح قانون ارزش افزوده خواه ناخواه برای تولید کنندگان مشکلاتی ایجاد کرده این مهم نیازمند این است که تولید کنندگان از یک گروه مشاوره درکنار خود بهره گیرند.

وی بخشی دیگر از مشکلات امور مالیاتی را مربوط عدم اطلاع کافی از قوانین و مقررات مالیاتی مربوط به کارکنان اداره مالیاتی دانست که نیازمند آموزش لازم هستند.

گفتنی است جلسه رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی استان در حوزه مالیات با حضورمشاورین مالیاتی شرکت زنجیره ای اعداد خراسان رضوی ، معاون ارزش افزوده اداره کل مالیاتی خراسان شمالی و جمع کثیری از واحدهای تولیدی استان در محل سالن جلسات اتاق بجنورد برگزار شد دراین جلسه برخی از تولید کنندگان به طرح پرسش و پاسخ درخصوص مشکلات، عدم استرداد مالیاتی، مالیات ارزش افزوده و موانع صادراتی پرداختند.

ادامه مطلباعلام اسامی صادرکنندگان برگزیده خراسان شمالی در سال 97

 

 11 تن از صادرکنندگان برگزیده و 28 تن از صادرکننده فعال استان   در سال 97 طی همایش روز ملی صادرات معرفی و مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، اسامی صادرکنندگان برگزیده استان در سال 97 به شرح ذیل اعلام شد:

صادرکنندگان برگزیده استان خراسان شمالی

 1. مدیرعامل محترم شرکت پتروشیمی خراسان – حسین شفیعی
 2. مدیرعامل محترم شرکت آلومینای ایران- جاجرم- تورج زارع
 3. مدیرعامل محترم شرکت مزرعه سبز خرم- احمد هاتفی اولائی
 4. مديرعامل محترم شرکت بجنورد پلاستيک- حیدر حیدریان
 5. مدير عامل محترم شرکت سبک سازان شرق- عبدالله خدابنده
 6. مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان جرگلان – رضا وحیدی
 7. بازرگانی صمدي- محمد صمدی
 8. بازرگانی مرادیان- حسنعلی مرادیان
 9. بازرگانی چیلان- مختار چیلان
 10. بازرگانی بهادر- آنه محمد بهادر
 11. بازرگانی حسنی – زهرا حسنی

براساس این گزارش صادرکنندگان فعال استان نیز به شرح ذیل اعلام شد:

1- مدیرعامل محترم مجتمع صنعتی اسفراین- کیومرث میرزایی

2- مدیرعامل محترم شرکت سیمان بجنورد- کمال صدیقی

3- مديرعامل محترم شرکت ماکاروني یاس شهر شيروان- ولی محمد شیرزاد

4- مدير عامل محترم شرکت  امین آوا پلاست- میرعبدالحسین گلکار

5- مدير عامل  محترم شرکت گلچین فوم خراسان- محمد علی جاجرمی

6- مدیرعامل محترم شرکت پشم و شیشه به بام ممتاز شرق- زهرا معینی

7- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان راز – محمد ولی رحمانی

8- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان قوشخانه شیروان – رجب قویدل

9- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان خبوشان فاروج-  محمد  ثمینی

10- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان مرکزی شیروان- حسین محمدی

11- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان وحدت گوکلان – نور محمد تختمتش

12- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان سرحد شیروان – امید رمضانی

13- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان غلامان- سید اکبر رسولی

14- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان وحدت گیفان- تقی توکلی

15 - مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان جیرستان شیروان- رشید محمد خانی

16- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان ماجد بجنورد- الله نظر نعیمی

17-  فیاض-  صادرکننده

18- نورمراد یزدانی- صادرکننده

19- شارعی دولو- صادرکننده

20-  حبیبی- صادرکننده

21-  عطایی- صادرکننده

22- لحيهءمفرنقاه، صادرکننده

23-  سعیدی- صادرکننده

24- الهامی- صادرکننده

 25-دانشور، صادرکننده

26-  ذاکری راد- صادرکننده

27- جزایری- صادرکننده

28-  شیری - صادرکننده

 

ادامه مطلبصادرات کالا به خارج از کشور 13.3 درصد افزایش یافت

 

مدیرکل دفتر سازمان های منطقه ای و بین المللی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در هشت ماه سال جاری صادرات کالا به خارج از کشور 13.3 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی ، میرهادی سیدی در همایش تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان با اعلام این مطلب گفت: در هشت ماه سال جاری صادرات کالا به خارج از کشور 13.3 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافت.

وی اظهارکرد: امسال 31 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی در کشور ثبت شد که پیش بینی می شود این میزان تا پایان سال به 50 میلیارد دلار برسد.

وی افزود: فعالان حوزه صادرات هم اکنون هوشمندانه در برابر هجمه های دشمنان در این عرصه فعالیت می کنند.

مدیر کل دفتر سازمان های منطقه ای و بین المللی سازمان توسعه تجارت ایران بر مدیریت عرصه صادرات در وضعیت کنونی تاکید کرد و افزود: هم اکنون باید تلاش ها در این راستا مضاعف باشد و دولت و بخش خصوصی در حل مشکلات اقدام کنند تا صادرات استمرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه تنها سه درصد از مجموع صادرات کشور از طریق توافق انجام می شود افزود: متاسفانه با کشور ها کمتر ارتباط برای توافق ها داریم که این امر باید تقویت شود.

بازار یابی سلیقه مشتری مورد توجه قرار گیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی نیز در این آیین بر شناسایی، بازار یابی سلیقه مشتری تاکید کرد و گفت: متاسفانه تولید کننده ها هم اکنون به این امر کمتر توجه می کنند.

مجید پورعیسی اظهار داشت: فعالان اقتصادی بدون در نظر گرفتن سلیقه کشور های خارجی و رعایت استاندارد ها کالا تولید می کننند که برای فروش با مشکل مواجه خواهند شد.

وی افزود: در حوزه تولید و صادرات نگرش ها نباید سنتی باقی بماند چرا که در دنیای تجارت اگر به علم و دانش، بازار یابی و تبلیغات توجه نکنیم واپس گرایی خواهیم داشت.21/09/97

 

صادرات کالا به خارج از کشور 13.3 درصد افزایش یافت

 

مدیرکل دفتر سازمان های منطقه ای و بین المللی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در هشت ماه سال جاری صادرات کالا به خارج از کشور 13.3 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی ، میرهادی سیدی در همایش تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان با اعلام این مطلب گفت: در هشت ماه سال جاری صادرات کالا به خارج از کشور 13.3 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافت.

وی اظهارکرد: امسال 31 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی در کشور ثبت شد که پیش بینی می شود این میزان تا پایان سال به 50 میلیارد دلار برسد.

وی افزود: فعالان حوزه صادرات هم اکنون هوشمندانه در برابر هجمه های دشمنان در این عرصه فعالیت می کنند.

مدیر کل دفتر سازمان های منطقه ای و بین المللی سازمان توسعه تجارت ایران بر مدیریت عرصه صادرات در وضعیت کنونی تاکید کرد و افزود: هم اکنون باید تلاش ها در این راستا مضاعف باشد و دولت و بخش خصوصی در حل مشکلات اقدام کنند تا صادرات استمرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه تنها سه درصد از مجموع صادرات کشور از طریق توافق انجام می شود افزود: متاسفانه با کشور ها کمتر ارتباط برای توافق ها داریم که این امر باید تقویت شود.

بازار یابی سلیقه مشتری مورد توجه قرار گیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی نیز در این آیین بر شناسایی، بازار یابی سلیقه مشتری تاکید کرد و گفت: متاسفانه تولید کننده ها هم اکنون به این امر کمتر توجه می کنند.

مجید پورعیسی اظهار داشت: فعالان اقتصادی بدون در نظر گرفتن سلیقه کشور های خارجی و رعایت استاندارد ها کالا تولید می کننند که برای فروش با مشکل مواجه خواهند شد.

وی افزود: در حوزه تولید و صادرات نگرش ها نباید سنتی باقی بماند چرا که در دنیای تجارت اگر به علم و دانش، بازار یابی و تبلیغات توجه نکنیم واپس گرایی خواهیم داشت.

ادامه مطلبصادرات 70 میلیون دلار کالا در 8 ماه سال جاری از استان

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از صادرات 70 میلیون دلار کالا طی 8 ماه سال جاری در استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، محمد صمدی درهمایش تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان  از صادرات 70 میلیون دلار کالا طی 8 ماه سال جاری در استان خبرداد .

وی به مراودات تجاری استان خراسان شمالی با 24 کشور جهان اشاره کرد و گفت: با وجود تحریم و تورم و نداشتند زیرساخت های صادراتی استان از قبیل نبود مرز تردد ، نداشتن دریا و بنادر ، راه آهن و ... توانسته ایم در سطح کشور در زمینه صادرات موفق باشیم.

 صمدی اظهار داشت : این استان حدود 400 واحد تولیدی و صنعتی دارد  که از لحاظ داشتن صنایع بزرگ صنعتی در بین 31 استان کشور رتبه دهم را داراست.

وی از اعزام هیات تجاری ازاستان به کشور ترکمنستان در اسفندماه سال جاری خبرداد وگفت: این اعزام به منظور توسعه اقتصادی، افزایش صادرات و واردات و تسهیل در ویزا و روادید و وصول مطالبات تجار و بازرگانان و مشارکت در نمایشگاه های طرفین و اعزام و پذیرش هایت های تجاری و بازاریابی طرفین برنامه ریزی شده است.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی همچنین به اخذ مجوز برگزاری نمایشگاه ترکمنستان طی سال جاری به میزبانی اتاق بازرگانی استان اشاره کرد وگفت: این نمایشگاه در 13، 14 و 15 اسفندماه درعشق آباد مرکز کشور ترکمنستان در زمینه های مختلف صادراتی برگزار خواهد شد.

صمدی در ادامه به مشکلات صادرکنندگان اشاره کرد و از مهمترین مشکلات این قشر را  کم توجهی مسئولان به معافیت های مالیاتی، بالا بودن سود تسهیلات بانکی، افزایش نرخ سوخت، کمبود نقدینگی ناشی از افزایش قیمت ها، وجود نوسانات قیمت ها در بازار، پرداخت نشدن یارانه تولید، صدور اجرائیات بابت بدهی های بانکی برای صادرکنندگان، عدم نقل و انتقالات پولی در قالب صادرات عنوان کرد.

وی خواستار حذف پیمان ارزی برای صادرکنندگان، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت، اعمال استمهال دیون صادرکنندگان، اختصاص ارز دولتی به صادرکنندگان برای امور صادراتی و اختصاص یارانه تولید به صادرکنندگان شد.

مسیر توسعه صادراتی کشور و استان با چالش روبرو است

قاسم ایزانلو، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی نیز در این همایش با تاکید بر این نکته که در حال حاضر مسیر توسعه صادراتی کشور و استان با چالش روبرو است، بیان کرد: توسعه صادرات به الزامات سیاسی، الزامات نهادی ( قوانین شفاف، سیاست های کارآمد و با ثبات) همچنین الزامات اقتصادی ( محیط کسب و کار خوب، مشوق های صادراتی و همکاری بانک ها) نیازمند است.

وی محیط کسب و کار خوب، همکاری بانک ها در ارایه تسهیلات و مشوق های قانونی برای تولیدکنندگان را هم در حیطه الزامات اقتصادی نام برد و تصریح کرد: متاسفانه ما در هر سه بخش با چالش روبه رو هستیم و امیدواریم در سال های آتی شاهد اتفاقات بهتری در توسعه صادرات باشیم. گفتنی است: در پایان همایش روز ملی صادرات از 11 تن از صادرکنندگان برگزیده استان و 29 صادر کننده فعال استان تقدیر به عمل آمد.

ادامه مطلبتجلیل از 11 صادرکننده برتر خراسان شمالی در همایش روز ملی صادرات

 

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از برگزاری همایش روز ملی صادرات دراستان در روز چهارشنبه 21 آذرماه امسال  خبرداد وگفت: دراین همایش از  11 تن از صادرکنندگان برتر استان وبرخی از صادرکنندگان فعال استان تجلیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی ،محمد صمدی  با بیان این که  روز ملی صادرات فرصت ارزشمندی برای پرداختن به صادرات غیر نفتی است ، گفت:  به همین منظور  باتوجه به نامگذاری سال جاری به نام  حمایت از  کالای ایرانی و همچنین باتوجه به شرایط کنونی در حوزه تجارت خارجی لزوم تاکید بر توسعه صادرات بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

وی از برگزاری همایش روز ملی صادرات دراستان در روز چهارشنبه 21 آذرماه امسال از سوی اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبرداد وگفت: دراین همایش از  11 تن از صادرکنندگان برتر استان وبرخی از صادرکنندگان فعال استان تجلیل خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی  معیارهای صادرکننده گان  برتر استان را براساس معیارهای مختلف و دستورالعمل های اعلامی از سوی سازمان توسعه و تجارت ایران در خصوص فعالیت های  صادراتی، بازرگانی عمومی ، صنعت و معدن، محصولات کشاورزی، گردشگری ، مصالح ساختمانی و ...  اعلام کرد.

صمدی  محل برگزاری همایش روز ملی صادرات دراستان را درمحل سالن همایش اداره پست خراسان شمالی اعلام کرد و افزود:  این همایش همانند سال های گذشته با حضور صنعتگران، صادرکنندگان ، تولید کنندگان و فعالان اقتصادی ، مدیران دستگاه های اجرایی و مقامات ارشد استانی و نماینده سازمان توسعه تجارت ایران  برگزار خواهد شد.

ادامه مطلبقدرت صادراتی از مهمترین مسائل اقتصادی در کشورها است

 

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از مهمترین مسائل اقتصادی درکشورها را قدرت صادراتی ذکر کرد و از صادرات هر کشور به عنوان آیینه ای از قدرت اقتصادی آن کشور یاد کرد .

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی،  درنهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بجنورد  به  برگزاری همایش روز ملی صادرات در اواخر آذرماه امسال اشاره کرد و گفت: این همایش  به منظور تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان هر ساله  از سوی  اتاق بازرگانی استان برگزار می شود.

وی یکی از مهمترین مسایل اقتصادی درکشورها را قدرت صادراتی ذکر کرد و از صادرات هر کشور به عنوان آیینه ای از قدرت اقتصادی آن کشور یاد کرد .

صمدی در ادامه به  حکم  انتصاب  محمد علی شجاعی از سوی وزیر کشور به عنوان استاندار جدید خراسان شمالی طی چند روز اخیر اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد استاندار جدید هم به مانند استاندار قبلی تعامل و روابط کاری قوی با بخش خصوصی داشته باشند.

وی افزود: چراکه تعامل و همکاری بخش دولتی با بخش خصوصی در هرکشوری رونق ،توسعه و آبادانی آن کشور را میسر می کند.

در پایان با اشاره به  مکاتبه اخیر اتاق ایران درخصوص ارائه گزارش  عملکرد بودجه سال 97 و پیش بینی بودجه سال 98 اتاق های سراسر استان های  ، از سوی مسئول مالی اتاق بجنورد گزارشی از عملکرد بودجه به تمام اعضای حاضر هیات نمایندگان ارائه شد و مقرر گردید در سال جدید   به منظور توسعه فضای ساخت و ساز ساختمان اتاق بجنورد در راستای  احداث سالن جلسات (200 نفری) مهمانسرا ، بازارچه و نمایشگاه  و... تقاضای افزایش  30 درصد بودجه در سال 98  از سوی اتاق ایران گردد.

گفتنی است نهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی با حضور اکثریت اعضاءدرمحل اتاق بجنورد برگزار شد.

ادامه مطلبهشتمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد

 

هشتمین جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی در سال جاری با حضور اکثریت اعضا در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در ابتدای جلسه در خصوص کسب مجوز سازمان توسعه تجارت ایران برای برگزاری نمایشگاه ترکمنستان در نیمه دوم اسفندماه توضیحاتی را ارائه کردند.

 

سپس اعضای هیأت نمایندگان در خصوص اعزام یک هیأت تجاری به همراه نمایشگاه ترکمنستان پیشنهاد دادند که مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

آقای کاویانی رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز در مورد چگونگی نحوه مدیریت و اجرای پروژه آبخیز داری در استان توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: موضوع ضرورت احداث آبخیز درمسیلهای کوهپایه ای استان به جهت تغذیه آبخوانها و پیشگیری از فرسایش خاک و تولید ثروت و رفع بخشی از نیاز آبی از اولویتهای استان می باشد .

وی افزود:  زیرا با توجه به قرار گرفتن استان خراسان شمالی در عرض جغرافیایی سرد و خشک و بارش های اندک در حال حاضر (سالیانه 135 میلیمتر ) و میزان تبخیر 3 برابر بیش از میزان بارش محاسبه شده است  به همین دلایل اهمیت موضوع       آب در استان و حفاظت از منابع آبی از اولویت ویژه ای برخوردار می باشد .

 کاویانی تصریح کرد: مدیریت آبهای جاری ، جلوگیری از برداشتهای غیر منطقی از منابع زیر سطحی ، حفاظت از آبخوانها و تغذیه  آبخوانها با ایجاد آبخیزها باید در اولویت قرار بگیرند .

وی با بیان این که  آب ذخیره شده در آبخوانها دارای ارزش زیادی می باشد، گفت: دراین زمینه باید با تصویب قوانین به فوریت ، ارزش گذاری شود.

 رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بجنورد اظهارکرد: در راستای تغذیه آبخوانها از نزولات آسمانی و احداث آبخیزها تهیه نقشه آمایش سرزمین یا جانمایی ساخت آبخیزها بر روی آبخوانها پایه و اساس شروع کار می باشد .

 وی متذکر شد: به همین منظور تهیه نقشه دقیق از مناطق کوهپایه ایی و مشخص نمودن مسیلها مورد نیاز می باشد .

در پایان مهندس پرهامی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز توضیحات تکمیلی را در خصوص نحوه اجرای طرح ابخیزداری ارائه کردند .

ادامه مطلبپیام تبریک رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت آغاز هفته وحدت

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی  به مناسبت آغاز هفته وحدت ولادت پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع)  با انتشار پیامی به تمام مسلمانان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی ، محمد صمدی  با صدور پیامی فرارسیدن میلاد پیامبر اکرم (ص)، حضرت امام جعفرصادق(ع) و آغاز هفته وحدت را به تمام مسلمان  تبریک و تهنیت  گفت.

متن پیام تبریک به شرح ذیل آمده است:

 هفته وحدت نمادی از پیام صلح و دوستی برای مسلمانان جهان و فرصتی بسیار مغتنم برای بهره‌گیری از سیره متعالی پیامبر حضرت محمد مصطفی(ص) در راستای همبستگی مسلمانان جهان در برابر دشمنان اسلام است.

از مهم‌ترین آموزه‌های اسلام ناب محمدی (ص) لزوم یکپارچگی و وحدت کلمه میان مسلمانان است که توجه به آن موجب شکوفایی و سرافرازی مسلمانان و جهان اسلام خواهد شد.

به همین منظور اینجانب ازطرف هیات رئیسه، هیات نمایندگان، اعضا و کارکنان اتاق بازرگانی فرارسیدن آغاز هفته وحدت و هم چنین ولادت باسعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج) و تمام مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض می نمائیم و از درگاه خداوند متعال موفقیت و پیرورزی جمهوری اسلامی ایران را در عرصه های جهانی خواستاریم.

 

 

 

ادامه مطلب