پيام تبريک رئيس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت عید قربان

عید قربان
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت فرا رسيدن عيد سعيد قربان با انتشار پیامی این عید را به تمام مسلمانان تبریک و تهنیت گفت. به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، متن پیام تبریک محمد صمدی رئیس اتاق بازرگانی بجنورد به شرح ذیل آمده است. عيد قربان يکي از اعياد بزرگ اسلامي است که يادآور زيباترين نمونه تعبّد انسان در برابر خداوند متعال است. عید قربان، روز بزرگ آزمون بندگی و یکتاپرستی، روز ایثار و از خود گذشتگی، روز نجابت، وقار و ایثار اسماعیل و پیروزی ابراهیم و اسماعیل در امتحان بزرگ الهی، روز رمی‌ جمرات و غلبه بر شیطان بزرگ و همه شیاطین درون و روز صلابت و مقاومت است. این عید بزرگ را که به تعبیر رسول گرامی اسلام (ص) بزرگترین عید مؤمنین است، ازطرف هیات رئیسه ، هیات نمایندگان، کارکنان و اعضای اتاق بازرگانی به تمام مردم مسلمان و مردم استان خراسان شمالی تبریک و تهنیت عرض نموده واز پیشگاه حضرت حق، (جل شانه) عزت و سرافرازی همه مسلمانان را مسئلت داریم.

ادامه مطلبالزام شناسایی عوامل پایدار استراتژی کسب و کارهای کوچک در کشور

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی گفت: با توجه به گسترش روز افزون بنگاههای کوچک اقتصادی در کشور نیاز به شناسایی عوامل پایدار استراتژی کسب و کارهای کوچک بیش از پیش می باشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی، درهمایش مدیریت کسب و کار واستراتژی های بهینه در شرایط رقابتی استان گفت:مدیریت صحیح کسب و کار می تواند از بروز بسیاری از مشکلات اقتصادی و حتی اجتماعی جلوگیری کند.

وی فرهنگ سازی را یکی از اهداف مدیریت کسب و کار دانست و افزود: فرهنگ سازی در شرکت ها می تواند  باعث افزایش تجربه کارکنان شود و در نتیجه آثار مثبتی برای مردم در برخواهد داشت.

وی با بیان این که آثار و پیامدهای عملکرد مدیریت محدود به یک مقطع زمانی نبوده و آثار آن بلند مدت خواهد بود، اظهارکرد: باید  در کسب و کار فرصت ها، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت به درستی شناسایی شود و همچنین فرصتهای آینده شناخته و بررسی شوند.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی بیان کرد: با توجه به گسترش روز افزون بنگاههای کوچک اقتصادی در ایران نیاز به شناسایی عوامل پایدار استراتژی کسب و کارهای کوچک بیش از پیش می باشد.

وی افزود: همچنین باید ریسکهای مالی در کسب و کار، نوآوری در کسب و کار، سطح بالای تورم، کارایی در کسب و کار، رهبری هزینه در کسب و کار و در نهایت استراتژی تمایز به عنوان استراتژیهای اثر گذار بر عملکرد در کسب و کار بنگاههای زودبازده گزینش شوند.

صمدی با بیان این که  در فضای رقابتی بقا و رشد شركتها مستلزم داشتن مزیت رقابتی است، گفت:  رویكردی كه می تواند برای سازمانها مزیت رقابتی خلق كند استراتژی است.

وی افزود: سیاست های اقتصادی كه برای ایجاد فضای رقابتی و تحرك بیشتر در بنگاهها پیگیری می شود، همه نشان از تحول در محیط كسب و كار ایران دارد که جا دارد مدیران اقتصادی درایجاد فضای مدیریت کسب و کار واستراتژی های بهینه در شرایط رقابتی داشته باشند.

صمدی تصریح کرد: دراین راستا واحد آموزش و تحقیقات و پژوهش اتاق بازرگانی باهمکاری مشاوران و کارشناسان علم و فناوری درخصوص فرایندهای اقتصادی با همکاری دانشگاه ها مشغول برنامه ریزی و پیگیری می باشد.

وی از جمله این برنامه ها را  برگزاری جلساتی از جمله نشست‌های مشترک با مسئولان استانی و واحدهای تولیدی، جلسات شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی،کمیته های ذیل شورای گفتگو درحوزه صنعت، گردشگری، کشاورزی و... عنوان کرد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی بیان کرد: به همین منظور اتاق بازرگانی استان در تلاش است با مدیریت صحیح  موانع و مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی در زمینه‌های مختلف از جمله موانع مالیاتی، بانک وغیره را با همکاری ،همراهی و همگرایی دستگاه های اجرایی و قضایی مرتفع کند.

وی  یکی از مشکلات عمده برای واحدهای تولیدی و صنعتگران و صادرکنندگان را    نوسانات ارزی اعلام کرد و افزود: امروزه مسائل مالیاتی، رقم بالای جرایم مالیاتی و عدم اجرای معافیت های مالیاتی نیازمند پیگیری همه جانبه وسریع از سوی مقامات عالی کشور و استانی را می طلبد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی  نیز اظهار کرد: مدیریت فضای کسب و کار باید در این استان تشکیل تا منجر به بهبود این شاخص شود

مجید پور عیسی افزود: این استان در سال جاری در شاخص کسب و کار در  رتبه سی ویکم کشوری قرارگرفته است که متاسفانه این نشان می دهد که دراین زمینه ضعیف عمل شده است.

وی با گلایه از عدم حضور  مسئولان دولتی و متولیان کسب و کار و بانک ها در این همایش اظهارکرد: در حوزه فضای کسب و کار اقدامات نباید جزیره ای باشد بلکه منسجم باید عمل کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی با بیان این که هم اکنون در مدیریت آب نیز مشکل داریم، گفت: با وجود اینکه دستگاه های مختلفی از جمله آب منطقه ای، اداره آب و فاضلاب شهری و روستای و سایر ارگان های مرتبط در این حوزه فعالیت دارند اما هنوز در این بخش مشکل اساسی داریم.

رضا شاهین‌فر ، رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی نیز از مشارکت و همکاری اتاق بازرگانی ودیگر دستگاه ها در برگزاری همایش قدردانی کرد وگفت: همایش کسب و کار و استراتژی‌های بهینه در شرایط رقابتی به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی و همچنین روز حمایت از صنایع کوچک برگزار ‌شده است.

وی با اشاره به محورهای این همایش مدیریت بازار و شناخت بازار هدف، طراحی برنامه جامع بازاریابی و بازارشناسی و برانگیختن نیاز مشتری را از جمله‌های عنوان کرد.

گفتنی است: این همایش به همت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی و با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، بیمه پاسارگاد و معاونت فرهنگی شهرداری بجنورد برگزار شد.

ادامه مطلببرگزاری نخستین همایش استانی مدیریت کسب و کار و استراتژی‌های بهینه در شرایط رقابتی با همکاری اتاق بازرگانی خراسان شمالی

رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از برگزاری نخستین همایش کسب و کار و استراتژی‌های بهینه در شرایط رقابتی در بجنورد باهمکاری اتاق بازرگانی در روز شنبه 20 مرداد ماه  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، محمد صمدی با اعلام این خبر گفت: این همایش در راستای حمایت  حمایت از صنایع کوچک از سوی جهاد دانشگاهی و باهمکاری اتاق بازرگانی بجنورد در روز شنبه 20 مرداد ماه امسال در محل سالن گلشن بجنورد برگزار می‌شود.

وی  ازجمله محورهای این همایش را  مدیریت بازار و شناخت بازار هدف، طراحی برنامه جامع بازاریابی و بازارشناسی و برانگیختن نیاز مشتری ،مدیریت ایجاد مزیت رقابی، برندسازی و مدیریت برند، نقش دیدگاه بازاریابی اجتماعی در توسعه بازار و بازاریابی خدماتی عنوان کرد.

صمدی  افزود: این همایش راس ساعت 17 روز شنبه 20 مرداد ماه با حضور مقامات ارشد استانی، اساتید دانشگاه وجمع کثیری از علاقمندان برگزار می شود .

لازم به ذکر است:  این همایش از سوی جهاد دانشگاهی خراسان شمالی و با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی  بجنورد ، بیمه پاسارگاد و معاونت فرهنگی شهرداری بجنورد برگزار خواهد شد

ادامه مطلبپیام تبریک رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت 17 مرداد گرمیداشت روز خبرنگار با انتشار پیامی این روز به تمامی خبرنگاران به ویژه خبرنگاران استان خراسان شمالی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع ،کشاورزی خراسان شمالی، متن پیام تبریک محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی بجنورد به شرح ذیل آمده است؛

بسمه تعالی

«ن والقلم و ما یسطرون»

سوگند به قلم و آنچه می‌نویسد. (قلم:1)

             17 مرداد ماه «روز خبرنگار » یاد روز باشکوه تلاشگران عرصه اندیشه و قلم را به حضور تمامی خبرنگاران تبریک عرض نموده، بی شک دستیابی به قله‌های پیشرفت،سربلندی و سعادت کشور و آرمان‌های ارزشمند انقلاب اسلامی جز با حق‌جویی، صداقت و مجاهدت در عرصه آگاهی ممکن نمی‌شود.

از ایزد منان تداوم عزت و اهتمام مسئولانه شما را در بیان  حق گویی در عرصه آگاهی آرزومندم.

ادامه مطلبپذیرش هیاتی تجاری از ترکمنستان به خراسان شمالی در مردادماه امسال


پذیرش هیاتی تجاری از ترکمنستان به خراسان شمالی در مردادماه امسال
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از پذیرش هیاتی تجاری از ترکمنستان به خراسان شمالی در مردادماه امسال خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی، دبیر وسخنگوی شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به جلسه اخیر روسای اتاق های سراسر کشور در استان زنجان اشاره کرد وگفت: دراین جلسه به مشکلات اقتصادی حاضر درکشور و نوسانات ارزی، تعامل با کشورهای همسایه و سایر کشورها در زمینه های مختلف اقتصادی پرداخته و کارشناسی شد.وی افزود: نظر بخش خصوصی دراین جلسه رسیدگی هر چه زودتر کنترل نوسانات ارزی وگرانی بازار درکشور بود.
صمدی در رابطه با گسترش روابط تجاری با کشورهای همسایه نیز گفت:یکی از مزیت های خوب استان خراسان شمالی هم مرز بودن این استان باکشور ترکمنستان است که امیدواریم با بازگشایی مرز پروسه سو بر رونق و توسعه استان افزوده شود.
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با بیان این که هم اکنون این استان با 31 کشور دنیا مراودات تجاری دارد، گفت: درحال حاضر افغانستان اولین و ترکمنستان دومین کشور صادراتی استان خراسان شمالی است.وی به برنامه ریزی اعزام و پذیرش هیات های تجاری از سوی اتاق بازرگانی در سال جاری اشاره کرد وگفت: برنامه ریزی شده 17 مرداد امسال یک هیات تجاری از ترکمنستان به استان خراسان شمالی پذیرش شود.
صمدی افزود: از سوی اتاق بازرگانی استان نیز درخواست اعزام هیاتی تجاری به کشور تاجیکستان در اوایل سال جاری داشتیم که از سوی سفارت ایران در تاجیکستان اعلام شد به علت مشکلات موجود فعلا هیاتی ازایران پذیرش نمی شود به محض مرتفع شدن مشکلات اعلام و اقدام خواهد شد.
رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در ادامه به تشریح گزارشی از مصوبات جلسه قبل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی پرداخت و یکی از مصوبات جلسه گذشته را در رابطه با ماده 81 قانون الحاقی برخی از مواد تنظیمی مالی دولت باسازمان برنامه و بودجه اعلام کرد بدین صورت که سازمان برنامه و بودجه ردیفی برای پرداخت هزینه های خدماتی در زمینه آب ، برق و... واحدهای تولیدی در نظر نگرفته است.
وی همچنین بررسی مشکلات واحدهای تولیدی با تامین اجتماعی ومالیات و... را از دیگر مصوبات قابل بررسی در جلسه قبل عنوان کرد.
دکتر علی اکبری، نماینده مردم خراسان شمالی درمجلس شورای اسلامی نیز گفت: متاسفانه ما هنوز به این باور نرسیدم که اشتغال مهمترین معضل و گره کور در جامعه است چراکه اگر به این باور برسیم راه حل اساسی خواهیم یافت.وی به پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه استان اشاره کرد وافزود: معرفی و شناسایی پتانسیل های استان منجر به افزایش تولید ، صادرات واشتغال و درنهایت رونق و توسعه استان خواهد شد.
وی افزود: احصا کردن مشکلات تنها با پیاده کردن برروی کاغذ به سرانجام نمی رسد این مهم بایستی هر چه زودتر باهمکاری و هماهنگی تمام دستگاه ها عملیاتی شود.اکبری پایین بودن شاخص کسب وکار در استان را شایسته ندانست و ازتمام مدیران خواست اهتمام بیشتری دراین امر داشته باشند.
درادامه برخی از مدیران واحدهای تولیدی استان نیز در رابطه با مشکلات مالیاتی هزینه های واحدهای تولیدی اظهار داشتند براساس ماده 147 تبصره قانون مالیات های مستقیم بایستی هزینه های واحدهای تولیدی براساس هزینه های مالیاتی انجام شود.همچنین اعلام داشتند دراین زمینه سازمان مالیات اعلام کرده مبالغ بالای 50 میلیون تومان واحدهای تولیدی اگر خارج ازسیستم مالیاتی انجام شود حتی اگر بارنامه و فاکتورهم داشته باشد مورد تایید امور مالیاتی نخواهد بود به همین منظور این مهم مشکلات عدیده ای برای واحدهای تولیدی به دنبال داشته است.
در این زمینه پیشنهاد دادند: در جلسات شورای گفتگو برای شفاف سازی و اصلاح این قانون پیگیری های لازم انجام شود.
دیگر واحدهای تولیدی استان نیز به نوسانات و افزایش قیمت ها در سطح کشور اشاره کردند و اعلام داشتند این افزایش قیمت ها متحمل مشکلات زیادی برای واحدهای تولیدی شده است .آنها برضرورت مشارکت و حضور بخش خصوصی به ویژه اصناف درکنار سایر دستگاه های دولتی درامور اقتصادی کشور تاکید کردند و گفتند :حمایت از واحدهای تولیدی و اصناف رونق وتوسعه واقتصاد کشور و بازار را به همراه دارد .

ادامه مطلبباقدرت دست تولید کنندگان را می گیریم/حمایت از بخش خصوصی توسعه استان را به دنبال دارد

باقدرت دست تولید کنندگان را می گیریم/حمایت از بخش خصوصی توسعه استان را به دنبال دارد

استاندار خراسان شمالی باتاکید براین که باید مشکلات استانی در استان حل وفصل شود، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی رسیدگی به مشکلات را به تهران واگذار نکنند بلکه باید باهماهنگی و انسجام بین دستگاهی و اختیارات مدیریتی مشکلات را دراستان مرتفع و حل وفصل کنند .
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد رضا خباز، استاندار خراسان شمالی در سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان به ارتباط خوب کاری و آشنایی خود با مجموعه اتاق بازرگانی اشاره کرد و خود را عضویی ازاین مجموعه یاد کرد.وی افزود: اینجانب بازرگان، تولید کننده و تاجر نیستم بلکه دلیل ارتباط من با این مجموعه به این دلیل بود که طی 4 سال پیش برگزار کننده انتخابات اتاق بازرگانی بوده ام زیرا هم مورد تایید بخش دولتی و خصوصی بودم.
خباز بخش خصوصی را میدان دار اقتصاد کشور دانست و بر لازم اجرا بودن مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی از سوی مدیران دولتی تاکید کرد واز مدیران دستگاه های اجرایی خواست براین مهم اهتمام داشته باشند.
استاندار خراسان شمالی با تاکید براین که هر مشکلی که دراستان وجود دارد باید دراستان حل و فصل شود، گفت: بنابراین مدیران دستگاه های اجرایی رسیدگی به مشکلات را به تهران واگذار نکنند این هنر نیست که مدیران اعلام کنند باید از تهران کسب و تکلیف کنند.وی افزود: بلکه باید باهماهنگی و انسجام بین دستگاهی و اختیارات مدیریتی مشکلات را دراستان مرتفع و حل کنند.
استاندار خراسان شمالی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی استان، اظهارکرد: مشکلات سازمان مربوطه خود را در استان احصا کنند و اگر مشکلات مربوطه در استان قابل برطرف شدن نیست به استانداری گزارش دهند تا برای رسیدگی سریعتر آن پیگیری شود.
خباز با اعلام آمادگی کامل جهت حمایت و رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی استان ، اظهارداشت: با قدرت دست تولید کننده ها را می گیریم چراکه جز خدمت هدف دیگری نداریم.
وی با تاکید براین که حمایت از بخش خصوصی باعث سربلندی، آبادانی و ایجاد اشتغال درکشور می شود ، گفت: امروزه عدم ارتباط نزدیکتر بین بخش خصوصی و دولتی باعث افزوده شدن بسیاری از مشکلات درکشور شده که بایستی هر چه زودتر این مهم برطرف شود.
خباز ادامه داد: آنچه مسلم است باید تلاش کنیم مشکل بخش خصوصی را با یکدلی، همصدایی وهماهنگی برطرف کنیم ودراین زمینه از بخش دولتی خواست ارتباطش را با بخش خصوصی بیشتر کند تا بخشی از مشکلات کشور مرتفع شود.
استاندار خراسان شمالی در ادامه به مشکلات پیش رو و تحریم ها درکشور اشاره کرد وگفت: دراین زمینه دولت تحریم می شود نه بخش خصوصی بنابراین بخش خصوصی داخلی با بخش خصوصی خارجی می تواند ارتباط بیشتر داشته باشد و دراین زمینه این هنر دولت است که بستر لازم را فراهم سازد.وی همچنین یکی از مزیت ها بسیار خوب استان خراسان شمالی را دراین دانست که 45 درصد این استان روستایی هستند.
وی با بیان این که توسعه روستا توسعه شهر و استان را به دنبال دارد ، تصریح کرد: باید به توسعه روستاها توجه بیشتری داشته باشیم چرا که روستاها زودتر از شهرها آباد می شوند .
خباز بر راه اندازی و ایجاد شرکت های تعاونی فراگیر در شهرستان های استان و شهرستان راز و جرگلان تاکید کرد واز مدیرتعاون استان خواست حدود 2 تعاونی فراگیر در هر شهرستان تاسیس کنند تا بستر های لازم برای ماندگاری روستائیان را در روستاها فراهم شود.

ادامه مطلببا حضور مدیران تجاری ترکمنستان و ایران باردیگر پرونده بازارچه مرزی پرسه سو روی میز مذاکره خواهد رفت

با حضور مدیران تجاری ترکمنستان و ایران باردیگر پرونده بازارچه مرزی پرسه سو روی میز مذاکره خواهد رفت

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی گفت:امروز 10 مرداد ماه پرونده بازارچه مرزی پرسه سو در جلسه ای با حضور وزیر تجارت اقتصادی ترکمنستان و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و دیگر مسئولان مربوطه استانی پیگیری و درباره آن مذاکره خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی اهداف جلسه امروز را بررسی مسائل تجاری دو کشور، گسترش روابط تجاری، حل وفصل مشکلات صادراتی تجار وبازرگانان و بررسی و مذاکره دررابطه با بازگشایی بازارچه مرزی پرسه سو عنوان کرد.
وی به پیگیری های بسیار اتاق بازرگانی خراسان شمالی و دیگر مسئولان مربوطه استانی در رابطه با بازگشایی بازارچه مرزی پرسه سو، اظهارداشت: طی سفر فرودین ماه امسال به ترکمنستان در سفر رئیس جمهور و هیات همراه باردیگر این مسئله از طریق اینجانب به عنوان رئیس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان مطرح و به جد پیگیری شد.
صمدی بیان کرد: با توجه به اینکه خراسان شمالی ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان دارد اما هیچ مبادی ورودی و خروجی در مناطق مرزی وجود نداشته به همین دلیل امیدواریم این بازارچه راه اندازی گردد تا زمینه اشتغال زایی افراد ایجاد شود.
وی افزود:چنانچه راه مرزی خراسان شمالی با ترکمنستان در قالب پروژه ملی تعریف و این راه چهار بانده شود قطعا ارتباط بین دو کشور بیشتر خواهد شد.
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با بیان این که ایجاد بازارچه مرزی پرسه سو از مصوبات دور اول سفر دولت به خراسان شمالی است،خاطرنشان کرد: در سفر دوم استانی دولت نیز راه اندازی آن مورد تاکید قرار گرفت.
وی افزود: البته مسوولان ترکمنستان برای راه اندازی این بازارچه خواهان ساماندهی بازارچه های فعال ایران در مرز این کشور نیز شدند.
صمدی پایین بودن میزان صادرات تجاری آن کشور به ایران و از سویی بالا بودن تعرفه دریافتی ایران برای واردات کالا را از علل اصلی تاخیر و تعلل ترکمنستان برای گشایش بازارچه مرزی ˈپرسه سوˈ اعلام کرد.
وی اضافه کرد: با راه اندازی بازارچه پرسه سو علاوه بر تسهیل تجارت خراسان شمالی با ترکمنستان، گذرگاهی برای مبادلات تجاری استانهای همجوار از قبیل گلستان، خراسان رضوی و مازندران نیز فراهم می شود.
صمدی با بیان اینکه هم اکنون کالاهای این استان از طریق دیگر استانهای همجوار صادر می شود، گفت: ایجاد بازارچه پرسو هزینه تجار این استان را برای صدور کالاها به ترکمنستان کاهش می دهد.
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از آمادگی خراسان شمالی برای ایجاد و راه اندازی بازارچه مرزی پرسه سو خبرداد و افزود: به همین منظور امروز 10 مرداد ماه درباره مسائل پیش روی راه اندازی این بازارچه مذاکره خواهد شد.
وی بیان کرد: این جلسه امروز در باجیگران با حضور وزیر تجارت اقتصادی ترکمنستان و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و نماینده وزیر صنایع و معادن برگزار می شود.
گفتنی است دراین جلسه روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان های هم مرز مانند خراسان شمالی، گلستان و خراسان رضوی نیز حضور دارند.

ادامه مطلباعلام دوره های آموزشی فصل تابستان اتاق بازرگانی خراسان شمالی

اعلام دوره های آموزشی فصل تابستان اتاق بازرگانی خراسان شمالی

بسته آموزشی فصل تابستان اتاق بازرگانی خراسان با توجه به نیاز علاقمندان به مباحث بازرگانی و بازرگانان و متقاضیان صدور کارت بازرگانی تدوین شده است .
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی،بسته آموزشی فصل تابستان اتاق بازرگانی بجنورد شامل مباحثی ازجمله نقش کارآفرینی و تفکر خلاق در کسب وکار،آشنایی با قانون امور گمرکی و ترخیص کالا، بسته بندی صادراتی و مدیریت تبلیغات می باشد.براساس این گزارش ، برای برگزاری این دوره ها از خبره ترین اساتید حاضر در ایران استفاده می شود .
به همین منظور برای آشنایی با نقش کارآفرینی و تفکر خلاق در کسب و کار در تاریخ 97/05/18 با جناب آقای دکتر شهرام بیات همراه خواهیم بود .نامبرده مدرس رسمی اتاق بازرگانی ایران،مدرس دوره های تخصصی کیفیتی-مدیریتی صنایع در شرکتها و سازمان مدیریت صنعتی و مراکز آموزش بازرگانی،دارای گواهی ثبت اختراع آلیاژ AL-SI،مهندسی مجدد فرآیندها و انجام اقدامات اصلاحی لازم،عضو انجمن مهندسین متالوژی ایران،عضو جامعه ریختگران ایران
همچنین در دوره ی آشنایی با قوانین امور گمرکی در خدمت دکتر سعید دست مردی در تاریخ 97/05/25 هستیم که ایشان مدرس رسمی دروس تخصصی بازاریابی، گمرک و حمل و نقل آکادمی فیاتا،مدرس رسمی دروس تخصصی گمرک سازمان گمرک ایران،مترجم و مولف بیش از دهها کتاب تخصصی در زمینه گمرک و ترانزیت کالا می باشد.این گزارش حاکی از این است که دوره آموزشی مدیریت بسته بندی صادراتی و تبلیغات آقای دکتر مازیار قاسم زاده در تاریخ 97/06/22 ما را همراهی خواهند نمود.مدرس رسمی اتاق بازرگانی ایران،دارای بیش از دهها سال سابقه تدریس در دانشگاهها و مراکز علمی از جمله تخصص های دکتر قاسم زاده است.
گفتنی است جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام علاقمندان می توانند با شماره 05832727238 داخلی 15واحد اموزش سرکارخانم علی ابادی تماس حاصل نمایند.

ادامه مطلببخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی کشور یاری رسان دولت باشند

بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی کشور یاری رسان دولت باشند

رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی بر اهمیت و نقش بخش خصوصی در وضعیت کنونی اقتصاد کشور اشاره کرد و خواستار شد فعالان اقتصادی در فعالیت های اقتصادی کشور یاری رسان دولت باشند و براین مهم اهتمام بورزند.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی،محمد صمدی در چهارمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بجنورد به تشریح وضعیت نوسانات نرخ ارز و رشد اقتصادی کشور در شرایط کنونی پرداخت و ازهمه دولتمردان،مسئولان خواستار تدابیر ویژه در این رابطه شد.وی نقش بخش خصوصی و فعالان اقتصادی درشرایط امروز اقتصادی کشور را مهم دانست و اظهارکرد:بخش خصوصی،تجار و بازرگانان می توانند در فعالیت های اقتصادی کشور نقش موثر و یاری رسان دولت باشند.
وی بر مشارکت و همکاری جدی فعالان اقتصادی در اقتصاد و تولید کشور تاکید کرد و از جمله مهمترین مشکلات حاضر تولیدکنندگان و صنعتگران را مالیات و مسائل بانکی اعلام کرد.
صمدی افزود:براین اساس می توان اذعان کرد تقویت و تجدید حیات دوباره تولید در کشور منوط بر حذف مالیات از حوزه صادرات و همچنین تسهیل و رفع مشکلات بانکی واحدهای تولیدی با ارایه تسهیلات بانکی با سودهای کم بهره است.
وی به برگزاری نشست های شورای گفتگوی بخش خصوصی با دولت از سوی اتاق های بازرگانی اشاره کردو اظهار داشت: این مهم با جدیدیت از سوی اتاق های بازرگانی در راستای تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها انجام می شود.
رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با اشاره به برگزاری مراسم تکریم و معارفه استاندار جدید خراسان شمالی،اظهار امیدواری کرد استاندار جدید نیز به مانند استاندار قبلی از نقش و مشارکت بخش خصوصی برای برون رفت از مشکلات اقتصادی در استان برخوردار شوند.
گفتنی است در این جلسه اعضای هیات نمایندگان نیز به پاره ای از مسائل و مشکلات اقتصادی کشور پرداختند و با بحث و تبادل نظر و ارائه راهکار و پیشنهاداتی برای برون از مشکلات موجود در بخش های مختلف گفتگو کردند.

ادامه مطلب