حمایت از بخش خصوصی رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال به دنبال دارد

رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به اهمیت بخش خصوصی اشاره کرد وگفت: حمایت از  بخش خصوصی رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار به دنبال دارد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی ، محمد صمدی در دهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان که با حضور استاندار و معاونین آن درمحل سالن جلسات اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد با قدر دانی از حمایت های استاندار  از بخش خصوصی و توجه ویژه به پیگیری  مشکلات واحدهای تولیدی وصنعتی استان گفت: اهمیت بخش خصوصی بر کسی پوشیده نیست چراکه بخش خصوصی توسعه و آبادانی کشور را فراهم می آورد.

وی  به کسب رتبه پنجم شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در بین اتاق های بازرگانی سراسراستان های  کشور در سال گذشته اشاره کرد وگفت: با وجود نبود زیرساخت های لازم در استان از جمله نبود راه آهن،راه دریایی و بنادر و فرودگاه مناسب تمام تلاش اتاق بازرگانی و اعضای دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان حل مشکلات و مسائل پیش رو تولیدکنندگان و صنعتگران استان به منظور فراهم سازی استانی رو به رشد است.

وی در ادامه به بیان دستور جلسه و پیگیری مصوبات جلسات قبل کمیته های ذیل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان پرداخت  و دستور جلسه را شامل پیگیری مصوبات جلسه گذشته ، گزاش کمیته در خصوص پیشنهادت معافیت از مالیات سود سپرده گذاری درتولید و بررسی مشکل ارائه بارنامه های شرکت ها به عنوان گردش کاری و ملاک عمل امور مالیاتی عنوان کرد.

رییس کل دادگستری خراسان شمالی نیز در این جلسه از آمادگی دستگاه قضایی در راستای حمایت و کمک به بخش خصوصی و دولتی در استان خبر داد.

حجت الاسلام جعفری  گفت:دستگاه قضایی ظرفیتی است در اختیار بخش خصوصی و دولتی  و خود را مکلف می داند در حمایت از این دو بخش همکاری و حمایت لازم را داشته باشد.

وی به همکاری و همراهی دستگاه قضا برای کمک به سرمایه‌گذاران استان اشاره کرد واظهارداشت: اجرا نشدن مصوبات نشان دهنده وجود 2 اشکال است که یکی عدم همکاری و توجه ادارات و بخش‌های دولتی به وظیفه خود  که باید کارها پیگیری و مطالبه شود .

وی افزود: دیگر این که بانک‌ها باید همکاری خوبی داشته باشند.

وی موضوع فرار مالیاتی را یکی از بحث های مهم و قابل پیگیری دستگاه قضایی اعلام کرد و اظهار داشت:به دلیل حجم گسترده فرار های  مالیاتی دستگاه قضایی به عنوان جرم این مهم را پیگیری می کند.  

ادامه مطلبقدردانی استاندار خراسان شمالی از تلاش های دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان

استاندار خراسان شمالی از تلاش های دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و اتاق بازرگانی استان در راستای فراهم سازی رونق تولید و رفع مشکلات مابین بخش خصوصی و دولتی قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی،دکتر محمد علی شجاعی در دهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با اعلام این مطلب گفت: اهمیت بخش خصوصی بر هیچ آدم عاقلی پوشیده نیست زیرا هیچ جای دنیا را در طول تاریخ دولت آباد نکرده بلکه بخش خصوصی اباده کرده است.

وی افزود:دولت مدیریتش نظارت و فراهم سازی زیرساخت ها و ایجاد محیط امن برای بخش خصوصی است تا بخش خصوصی بتواند سرمایه گذاری کند.

وی اظهار داشت :در این چند سال اگر شعارهای دولت در راستای اشتغالزایی و فرمایشات مقام معظم رهبری در باره اقتصاد مقاومتی  محقق شده بخش خصوصی فراهم کرده نه بخش دولتی.

استاندار خراسان شمالی در ادامه  از تلاش های دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و اتاق بازرگانی استان در راستای فراهم سازی رشد رونق تولید و رفع مشکلات مابین بخش دولتی و خصوصی استان قدردانی کرد.

وی به پیگیری مصوبات جلسات شورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی استان از ابتدای سال 97 تاکنون  پرداخت و گفت:متاسفانه برخی مصوبات اهم از ملی و استانی تاکنون  اجرا نشده و این نشان می دهد انسجام بین  بخش خصوصی و دولتی در استان مدنظر نبوده است.

وی افزود:براین اساس تقاضا داریم در این جلسات تمام مسائل با حضور بخش دولتی بررسی شود و بخش خصوصی به عنوان پیشنهاد دهنده در کمیته های زیر مجموعه جلسات شورا به بررسی کارشناسی بپردازند و به عنوان دستور کار در این جلسات بیان کنند.

شجاعی با بیان این که  شان هر جلسه  به اجرایی شدن مصوبات آن  است نه به تعداد مصوبات و تعداد جلسات آن، گفت:امیدواریم با همکاری خوب بخش خصوصی و دولتی استان بتوانیم در جلسات شورا خروجی عملیاتی برای تولید ثروت در استان فراهم آوریم.

رییس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی   خواستار پای کار آمدن همه  افراد عضو اتاق بازرگانی شد و بیان کرد: همه ما وظیفه داریم در استان تمام شرایط لازم را برای توسعه و رشد بخش خصوصی در تمام بخش ها ایجاد کنیم.

وی از برگزاری نشستی با تمام اعضای اتاق بازرگانی استان در اینده نزدیک در محل استانداری خبر داد و افزود:این نشست به منظور تبادل نظر، بیان مشکلات و ارائه راهکارها برگزار خواهد شد.

شجاعی در بخش دیگر سخنان خود با بیان این که وظیفه ما پیگیری مشکلات صنفی تمام اتحادیه ها است از اتحادیه های اتاق اصناف استان تقاضا  داریم خواسته های خود را از مسیر منطقی پیگیری کنند و ازتحصن واعتراض در خیابان ها خودداری کنند.

ادامه مطلببرگزاری دهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی

برگزاری دهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی

دهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی با حضور اعضادر محل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در دهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بجنورد به آگهی برگزاری نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور اشاره کرد و گفت: همزمان با سراسر کشور انتخابات دوره چهارم اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز 11 اسفندماه برگزار خواهد شد.
وی با اعلام این که ثبت نام انتخابات این دوره از 11 دی ماه تا 26 دی ماه ادامه دارد، افزود: داوطلبان عضویت در انتخابات دور چهارم هیات نمایندگان اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد می توانند با در دست داشتن مدارک به دبیرخانه هیات نظارت انتخابات اتاق بجنورد مراجعه کنند.
صمدی همچنین در ادامه به مسائل و مشکلات موجود واحدهای تولیدی و صنعتی استان اشاره کرد وگفت: اتاق بازرگانی بجنورد به عنوان نماینده قانونی پارلمان بخش خصوصی همواره با برگزاری جلسات، کمیته های کارشناسی و جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به دنبال ارائه راهکار و پیشنهاد در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان بوده است.
وی ابراز امیدواری کرد : با تحقق کامل اقتصاد مقاومتی و برنامه های دولت همراه با بخش خصوصی زمینه شکوفایی، بالندگی و رونق واحدی تولیدی و صنعتی کشور و استان محقق شود.
وی با بیان این که بخش خصوصی همراه دولت و ملت خواهند بود، گفت: زیرا این همراهی رونق ، توسعه و آبادانی کشور را به همراه دارد.13/10/97

ادامه مطلبمدارک مورد نیاز ثبت نام کاندیداتوری چهارمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی خراسان شمالی / بجنورد

مدارک مورد نیاز ثبت نام کاندیداتوری چهارمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی خراسان شمالی / بجنورد
مدارک مورد نیاز ثبت نام کاندیداتوری چهارمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی خراسان شمالی / بجنورد اعلام شد به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع، کشاورزی خراسان شمالی مدارک مورد نیاز به شرح ذیل اعلام شد: 1- تصویر روزنامه رسمی آخرین تغییرات مدیران (برای اشخاص حقوقی) 2-اصل صورت جلسه اعضای هیات مدیره حاکی از رعایت بند ب ذیل (برای اشخاص حقوقی) 3- ارائه کارت عضویت یا کارت بازرگانی معتبر برای اشخاص حقیقی و حقوقی شرایط داوطلبان عضویت در هیات نمایندگان به استناد بند 7-5 آیین نامه تشکیل و نحوه فعالیت هیأت نمایندگان اتاق ایران و شهرستان مصوب 97.4.20 شورای عالی نظارت بر اتاق ایران به شرح ذیل است: الف: برای اشخاص حقیقی داشتن کارت عضویت معتبر با حداقل سه سال سابقه. ب: برای اشخاص حقوقی، مشروط به داشتن سه سال سابقه یا بیشتر دارا بودن کارت عضویت، از طریق معرفی احدی از اعضای هیأت مدیره حقیقی و یا مدیر عامل خود ( که دارای حداقل شش ماه سابقه حضور در هیأت مدیره یا مدیر عاملی داشته باشند.) شخص حقیقی مذکور به استناد کارت عضویت شخص حقوقی به صورت حقیقی داوطلب عضویت در هیأت نمایندگان می شود. ج: تابعیت ایرانی و داشتن اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران. د: عدم سابقه ورشکستگی به تقصیر و تقلب. ه: عدم محکومیت به مجازاتی که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی می شود

ادامه مطلبآغاز ثبت نام کاندیدای انتخابات چهارمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی ، صنایع، معدن و کشاورزی خراسان شمالی

آغاز ثبت نام کاندیدای انتخابات چهارمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی ، صنایع، معدن و کشاورزی خراسان شمالی ثبت نام کاندیدای انتخابات چهارمین دوره انتخابات بازرگانی ، صنایع، معدن و کشاورزی خراسان شمالی با حضور اعضای هیات نظارت از روز سه شنبه 11 دی ماه در محل دبیرخانه انتخابات اتاق بجنورد آغاز شد. به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی همزمان با فراخوان انجمن نظارت بر انتخابات دوره نهم اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ثبت نام کاندیدای انتخابات چهارمین دوره اتاق بازرگانی ، صنایع، معدن و کشاورزی خراسان شمالی/ بجنورد با حضور اعضای هیات نظارت در محل دبیرخانه انتخابات اتاق بجنورد تشکیل و آغاز به کار کرد. براساس این گزارش ثبت نام از ساعت 8 صبح روز سه شنبه 11 دی ماه آغاز شده و اعضای هیات نظارت چهارمین دوره انتخابات اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی درمحل دبیرخانه هیات نظارت اتاق بازرگانی بجنورد مستقر شد. علاقمندان به ثبت نام کاندیدای انتخابات اتاق بجنورد می توانند با در دست داشتن مدارک حداکثر تا 26 دی ماه به محل ثبت نام دبیرخانه اتاق بجنورد مراجعه کنند. این گزارش حاکی از این است انتخابات نهمین دوره هیات‌های نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، از ساعت 8 الی 18 روز شنبه 11 اسفندماه 1397 در محل اتاق‌های شهرستان برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است: داوطلبان موظفند به هنگام مراجعه برای ثبت نام، مدارک زیر را ارائه کنند: 1- تصویر روزنامه رسمی آخرین تغییرات مدیران (برای اشخاص حقوقی) 2-اصل صورت جلسه اعضای هیات مدیره حاکی از رعایت بند ب ذیل (برای اشخاص حقوقی) 3- ارائه کارت عضویت یا کارت بازرگانی معتبر برای اشخاص حقیقی و حقوقی شرایط داوطلبان عضویت در هیات نمایندگان به استناد بند 7-5 آیین نامه تشکیل و نحوه فعالیت هیأت نمایندگان اتاق ایران و شهرستان مصوب 97.4.20 شورای عالی نظارت بر اتاق ایران به شرح ذیل است: الف: برای اشخاص حقیقی داشتن کارت عضویت معتبر با حداقل سه سال سابقه. ب: برای اشخاص حقوقی، مشروط به داشتن سه سال سابقه یا بیشتر دارا بودن کارت عضویت، از طریق معرفی احدی از اعضای هیأت مدیره حقیقی و یا مدیر عامل خود ( که دارای حداقل شش ماه سابقه حضور در هیأت مدیره یا مدیر عاملی داشته باشند.) شخص حقیقی مذکور به استناد کارت عضویت شخص حقوقی به صورت حقیقی داوطلب عضویت در هیأت نمایندگان می شود. ج: تابعیت ایرانی و داشتن اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران. د: عدم سابقه ورشکستگی به تقصیر و تقلب. ه: عدم محکومیت به مجازاتی که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی می شود.11/10/97

ادامه مطلبآگهی برگزاری نهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور

 

انجمن نظارت بر انتخابات دوره نهم اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با انتشار آگهی اعلام کرد: انتخابات نهمین دوره هیات‌های نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، از ساعت 8 الی 18 روز شنبه 11 اسفندماه 1397 در محل اتاق‌های شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش  روابط عمومی اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی ، انجمن نظارت بر انتخابات دوره نهم اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با انتشار آگهی اعلام کرد:

آگهی برگزاری نهمین دوره انتخابات اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور (نوبت اول)

در اجرای مواد 12 و 13 و تبصره 2 ماده 15  قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران، انتخابات نهمین دوره هیات‌های نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، از ساعت 8  الی 18 روز شنبه 11 اسفندماه 1397 در محل اتاق های شهرستان برگزار خواهد شد.

بدین وسیله از اعضای محترم اتاق های بازرگانی سراسر کشور اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای شرایط ذیل بوده و داوطلب عضویت در هیات نمایندگان اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هستند، درخواست می شود از ساعت 8 صبح  روز سه شنبه  تاریخ 97.10.11  تا پایان وقت اداری روز یک شنبه  مورخ 97.10.26 جهت دریافت و تکمیل فرم داوطلبی با در دست داشتن اصل و تصویر کارت عضویت معتبر در تهران به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و در شهرستان ها به دبیرخانه هیات نظارت بر انتخابات مستقر در اتاق شهرستان مراجعه فرمایند.

فرم ثبت نام باید به وسیله شخص داوطلب عضویت در هیات نمایندگان در محل دبیرخانه تکمیل و به همراه مدارک به دبیرخانه مربوطه تسلیم و رسید دریافت شود.

 

داوطلبان موظفند به هنگام مراجعه برای ثبت نام، مدارک زیر را ارائه کنند:

1- تصویر روزنامه رسمی آخرین تغییرات مدیران (برای اشخاص حقوقی)

2-اصل صورت جلسه اعضای هیات مدیره حاکی از رعایت بند ب ذیل (برای اشخاص حقوقی)

3- ارائه کارت عضویت یا کارت بازرگانی معتبر  برای اشخاص حقیقی و حقوقی

شرایط داوطلبان عضویت در هیات نمایندگان به استناد بند 7-5 آیین نامه  تشکیل و نحوه فعالیت هیأت نمایندگان اتاق ایران و شهرستان مصوب 97.4.20 شورای عالی نظارت بر اتاق ایران به شرح ذیل است:

الف: برای اشخاص حقیقیداشتن کارت عضویت معتبر با حداقل سه سال سابقه.

ب: برای اشخاص حقوقی، مشروط به داشتن سه سال سابقه یا بیشتر دارا بودن کارت عضویت، از طریق معرفی احدی از اعضای هیأت مدیره حقیقی و یا مدیر عامل خود ( که دارای حداقل شش ماه سابقه حضور در هیأت مدیره یا مدیر عاملی داشته باشند.)

شخص حقیقی مذکور به استناد کارت عضویت شخص حقوقی به صورت حقیقی داوطلب عضویت در هیأت نمایندگان می شود.

ج: تابعیت ایرانی و داشتن اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران.

د: عدم سابقه ورشکستگی به تقصیر و تقلب.

ه: عدم محکومیت به مجازاتی که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی می شود.

ادامه مطلببیـانیه اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت گرامیداشت حماسه 9 دی

 

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی با انتشار بیانیه ای  حماسه مردمی 9 دی راگرامیداشت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی ،متن بیانیه به شرح ذیل آمده است.

یاد و خاطره حماسه بیاد ماندنی و تاریخی 9 دی ماه  88 (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) به همه دشمنان درونی و بیرونی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اثبات کرد که مردم ایران اسلامی با پیروی از ولی فقیه تا آخرین نفس و قطره خون از آرمان‌ها و ارزشهای انقلاب اسلامی و راه ولایت دفاع خواهند کرد و وجود تحریم‌ها و تهدید‌ها هیچ خدشه‌ای در اراده عظم  و پولادین این ملت وارد نخواهد کرد.

برهمین اساس  هیات رئیسه، هیات نمایندگان، اعضا و کارکنان اتاق بازرگانی خراسان شمالی  ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی و تقدیر و تشکر از ملت شریف و مومن ایران در راستای  دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و پیروی از ولایت فقیه، بار دیگر با آرمان‌های الهی امام راحل عظیم الشأن (ره) و مقام عظمای ولایت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) تجدید میثاق می‌کند و تلاش خود را جهت اقتصادی توسعه و آبادانی کشور   حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و آرمانهای نظام و انقلاب به کار خواهند بست .

ادامه مطلببرگزاری جلسه رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی در حوزه مالیات از سوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی

جلسه رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی وفعالان اقتصادی استان در حوزه مالیات باحضور مشاورین مالیاتی شرکت زنجیره ای اعداد درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی ، رئیس اتاق بازرگانی بجنورد در جلسه رسیدگی با مشکلات واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی استان در حوزه مالیات ، افزایش مالیات واحدهای تولیدی ، تامین مواد اولیه و تامین نقدیندگی در شرایط رکود اقتصادی کشور را از جمله مشکلات بخش تولید دانست. وی افزود: دراین خصوص انتظار می رود مسئولان کشوری و متولیان این امر دراستان توجه ویژه ای به مشکلات پیش رو واحدهای تولیدی داشته باشند و راهکارها و پیشنهادت لازم را در راستای بهبود وضعیت این قشر به کار ببرند.

صمدی از دیگر مشکلات تولیدکنندگان استان را موضوع مالیات بر ارزش افزوده ذکر کرد و افزود: اصلاح این قانون یکی از مهمترین راهکارها برای بهبود وضعیت تولیدکنندگان است. مددی ،مشاور مالیاتی شرکت زنجیره ای اعداد خراسان رضوی نیز دراین جلسه گفت: بیشترین مشکلات بخش خصوصی در بخش مالیات عدم اطلاع از قوانین و مقررات مالیاتی است که مشکلات فراوانی را در قسمت های مختلف برای مودیان مالیاتی به ویژه اداره ادارایی ایجاده کرده است. وی افزود: دراین زمینه اداره مالیات با مودیانی که اطلاع درست از قوانین و مقررات مالیاتی دارند و این قوانین را به درستی به کار می برند کمتر با مشکل مواجه شده است.

مددی ادامه داد: متاسفانه بیشتر مودیان مالیاتی یا از قوانین و مقررات مالیاتی اطلاع ندارند و اگر هم اطلاع داشته باشند تکالیف را انجام نمی دهند و یا انجام تکالیف برای آنها مشکل است . وی متذکر شد: بایستی مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی و بخش خصوصی هر چه سریعتر از سوی کارشناسان مالیاتی ریشه یابی شود و راهکارهای مناسب در راستای حل مشکلات ارائه شود.

مشاور مالیاتی شرکت زنجیره ای اعداد یکی از بحث های مهم در اداره مالیات را قانون مالیات ها با تغییرات این قوانین دانست وافزود: قانون جدید ارزش افزوده مالیات، اصلاح قانون ارزش افزوده خواه ناخواه برای تولید کنندگان مشکلاتی ایجاد کرده این مهم نیازمند این است که تولید کنندگان از یک گروه مشاوره درکنار خود بهره گیرند.

وی بخشی دیگر از مشکلات امور مالیاتی را مربوط عدم اطلاع کافی از قوانین و مقررات مالیاتی مربوط به کارکنان اداره مالیاتی دانست که نیازمند آموزش لازم هستند.

گفتنی است جلسه رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی استان در حوزه مالیات با حضورمشاورین مالیاتی شرکت زنجیره ای اعداد خراسان رضوی ، معاون ارزش افزوده اداره کل مالیاتی خراسان شمالی و جمع کثیری از واحدهای تولیدی استان در محل سالن جلسات اتاق بجنورد برگزار شد دراین جلسه برخی از تولید کنندگان به طرح پرسش و پاسخ درخصوص مشکلات، عدم استرداد مالیاتی، مالیات ارزش افزوده و موانع صادراتی پرداختند.

ادامه مطلباعلام اسامی صادرکنندگان برگزیده خراسان شمالی در سال 97

 

 11 تن از صادرکنندگان برگزیده و 28 تن از صادرکننده فعال استان   در سال 97 طی همایش روز ملی صادرات معرفی و مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، اسامی صادرکنندگان برگزیده استان در سال 97 به شرح ذیل اعلام شد:

صادرکنندگان برگزیده استان خراسان شمالی

 1. مدیرعامل محترم شرکت پتروشیمی خراسان – حسین شفیعی
 2. مدیرعامل محترم شرکت آلومینای ایران- جاجرم- تورج زارع
 3. مدیرعامل محترم شرکت مزرعه سبز خرم- احمد هاتفی اولائی
 4. مديرعامل محترم شرکت بجنورد پلاستيک- حیدر حیدریان
 5. مدير عامل محترم شرکت سبک سازان شرق- عبدالله خدابنده
 6. مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان جرگلان – رضا وحیدی
 7. بازرگانی صمدي- محمد صمدی
 8. بازرگانی مرادیان- حسنعلی مرادیان
 9. بازرگانی چیلان- مختار چیلان
 10. بازرگانی بهادر- آنه محمد بهادر
 11. بازرگانی حسنی – زهرا حسنی

براساس این گزارش صادرکنندگان فعال استان نیز به شرح ذیل اعلام شد:

1- مدیرعامل محترم مجتمع صنعتی اسفراین- کیومرث میرزایی

2- مدیرعامل محترم شرکت سیمان بجنورد- کمال صدیقی

3- مديرعامل محترم شرکت ماکاروني یاس شهر شيروان- ولی محمد شیرزاد

4- مدير عامل محترم شرکت  امین آوا پلاست- میرعبدالحسین گلکار

5- مدير عامل  محترم شرکت گلچین فوم خراسان- محمد علی جاجرمی

6- مدیرعامل محترم شرکت پشم و شیشه به بام ممتاز شرق- زهرا معینی

7- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان راز – محمد ولی رحمانی

8- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان قوشخانه شیروان – رجب قویدل

9- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان خبوشان فاروج-  محمد  ثمینی

10- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان مرکزی شیروان- حسین محمدی

11- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان وحدت گوکلان – نور محمد تختمتش

12- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان سرحد شیروان – امید رمضانی

13- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان غلامان- سید اکبر رسولی

14- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان وحدت گیفان- تقی توکلی

15 - مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان جیرستان شیروان- رشید محمد خانی

16- مدیرعامل محترم شرکت تعاونی مرزنشینان ماجد بجنورد- الله نظر نعیمی

17-  فیاض-  صادرکننده

18- نورمراد یزدانی- صادرکننده

19- شارعی دولو- صادرکننده

20-  حبیبی- صادرکننده

21-  عطایی- صادرکننده

22- لحيهءمفرنقاه، صادرکننده

23-  سعیدی- صادرکننده

24- الهامی- صادرکننده

 25-دانشور، صادرکننده

26-  ذاکری راد- صادرکننده

27- جزایری- صادرکننده

28-  شیری - صادرکننده

 

ادامه مطلبصادرات کالا به خارج از کشور 13.3 درصد افزایش یافت

 

مدیرکل دفتر سازمان های منطقه ای و بین المللی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در هشت ماه سال جاری صادرات کالا به خارج از کشور 13.3 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی ، میرهادی سیدی در همایش تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان با اعلام این مطلب گفت: در هشت ماه سال جاری صادرات کالا به خارج از کشور 13.3 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافت.

وی اظهارکرد: امسال 31 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی در کشور ثبت شد که پیش بینی می شود این میزان تا پایان سال به 50 میلیارد دلار برسد.

وی افزود: فعالان حوزه صادرات هم اکنون هوشمندانه در برابر هجمه های دشمنان در این عرصه فعالیت می کنند.

مدیر کل دفتر سازمان های منطقه ای و بین المللی سازمان توسعه تجارت ایران بر مدیریت عرصه صادرات در وضعیت کنونی تاکید کرد و افزود: هم اکنون باید تلاش ها در این راستا مضاعف باشد و دولت و بخش خصوصی در حل مشکلات اقدام کنند تا صادرات استمرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه تنها سه درصد از مجموع صادرات کشور از طریق توافق انجام می شود افزود: متاسفانه با کشور ها کمتر ارتباط برای توافق ها داریم که این امر باید تقویت شود.

بازار یابی سلیقه مشتری مورد توجه قرار گیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی نیز در این آیین بر شناسایی، بازار یابی سلیقه مشتری تاکید کرد و گفت: متاسفانه تولید کننده ها هم اکنون به این امر کمتر توجه می کنند.

مجید پورعیسی اظهار داشت: فعالان اقتصادی بدون در نظر گرفتن سلیقه کشور های خارجی و رعایت استاندارد ها کالا تولید می کننند که برای فروش با مشکل مواجه خواهند شد.

وی افزود: در حوزه تولید و صادرات نگرش ها نباید سنتی باقی بماند چرا که در دنیای تجارت اگر به علم و دانش، بازار یابی و تبلیغات توجه نکنیم واپس گرایی خواهیم داشت.21/09/97

 

صادرات کالا به خارج از کشور 13.3 درصد افزایش یافت

 

مدیرکل دفتر سازمان های منطقه ای و بین المللی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در هشت ماه سال جاری صادرات کالا به خارج از کشور 13.3 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی ، میرهادی سیدی در همایش تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان با اعلام این مطلب گفت: در هشت ماه سال جاری صادرات کالا به خارج از کشور 13.3 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافت.

وی اظهارکرد: امسال 31 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی در کشور ثبت شد که پیش بینی می شود این میزان تا پایان سال به 50 میلیارد دلار برسد.

وی افزود: فعالان حوزه صادرات هم اکنون هوشمندانه در برابر هجمه های دشمنان در این عرصه فعالیت می کنند.

مدیر کل دفتر سازمان های منطقه ای و بین المللی سازمان توسعه تجارت ایران بر مدیریت عرصه صادرات در وضعیت کنونی تاکید کرد و افزود: هم اکنون باید تلاش ها در این راستا مضاعف باشد و دولت و بخش خصوصی در حل مشکلات اقدام کنند تا صادرات استمرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه تنها سه درصد از مجموع صادرات کشور از طریق توافق انجام می شود افزود: متاسفانه با کشور ها کمتر ارتباط برای توافق ها داریم که این امر باید تقویت شود.

بازار یابی سلیقه مشتری مورد توجه قرار گیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی نیز در این آیین بر شناسایی، بازار یابی سلیقه مشتری تاکید کرد و گفت: متاسفانه تولید کننده ها هم اکنون به این امر کمتر توجه می کنند.

مجید پورعیسی اظهار داشت: فعالان اقتصادی بدون در نظر گرفتن سلیقه کشور های خارجی و رعایت استاندارد ها کالا تولید می کننند که برای فروش با مشکل مواجه خواهند شد.

وی افزود: در حوزه تولید و صادرات نگرش ها نباید سنتی باقی بماند چرا که در دنیای تجارت اگر به علم و دانش، بازار یابی و تبلیغات توجه نکنیم واپس گرایی خواهیم داشت.

ادامه مطلب