وجود مشکلاتی در زمینه توسعه اقتصاد در استان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به وجود مشکلاتی در زمینه توسعه اقتصاد در استان، از سازمان توسعه تجارات ایران خواست مساعدت و پیگیری لازم را به منظور حل این مشکلات در استان داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی در جلسه هم اندیشی، شناخت و بررسی توانمندی ها و پتانسیل های صادراتی خراسان شمالی که با حضور رییس کارگروه صادرات خدمات فنی و مهندسی سازمان توسعه تجارت ایران در محل فرمانداری بجنورد برگزار شد، از بررسی ارائه راهکارهای توسعه استان به وسیله کارشناسان سازمان توسعه تجارت خبر داد. وی به پذیرش هیات های خارجی بسیار توسط اتاق بازرگانی در استان و کشور اشاره کرد و افزود: در این زمینه هر هفته با حضور وزرا در تهران و روسای استان ها جلساتی برگزار و در خصوص وضعیت کشور از قبیل پساتحریم و تعامل با سایر کشورها بحث و تبادل نظر شده است.

صمدی تصریح کرد: در همین راستا طی ماه جاری هیاتی به کشور افغانستان اعزام و در خصوص ارائه راهکارهای توسعه روابط تجاری با مسئولان این کشور وارد تعامل شدیم.وی یادآور شد: هم اکنون بیش از 35 درصد صادرات استان خراسان شمالی به کشور افغانستان و 31 درصد به ترکمنستان صورت می گیرد بنابراین نیاز است با این کشورها تعامل بیشتری داشته باشیم. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی به تعامل بیشتر اتاق بازرگانی با اتاق اصناف، اتاق تعاون و دستگاه های مربوطه تاکید کرد و گفت: هم اکنون در اتاق بازرگانی دبیرخانه ای به منظور تعامل اتاق اصناف و اتاق تعاون و اتاق بازرگانی در راستای بررسی و حل مشکلات بخش خصوصی تشکیل شده است.

وی هدف از این اقدام را توسعه توانمندی ها در کشورهای مختلف و معرفی استان به کشورهای مختلف اعلام کرد که این امر با همراهی و هماهنگی تمامی مسئولان دستگاه های اجرایی محقق می شود.

صمدی با اشاره به وجود مشکلاتی در زمینه توسعه اقتصاد در استان، از سازمان توسعه تجارات ایران خواست مساعدت و پیگیری لازم را به منظور حل این مشکالات در استان داشته باشد.وی به برگزاری جلسات آموزشی مختلف در اتاق بازرگانی استان نیز اشاره کرد که طی آن شرکت کنندگان و صادرکنندگان با قوانین و مقررات کشور و صادرات و واردات آشنا می شوند.وی یادآور شد: طی 6 ماه گذشته بیش از 80 درصد سهمیه اختصاصی سازمان توسعه تجارات در استان صادرات داشته ایم که امیدواریم این میزان تا پایان سال جاری به دو برابر افزایش یابد.


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظرات :

User Avatar
Gracelyn در تاریخ : 6 خرداد 1395 21:26
Thanks for spending time on the computer (wtiring) so others don't have to.