انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک بین خراسان شمالی و پاکستان

طی سفر هیات تجاری و بازرگانی پاکستان به خراسان شمالی تفاهم نامه مشترک فی ما بین اتاق بازرگانی خراسان شمالی و اتاق مشترک بازرگانی ایران و پاکستان در زمینه های مختلف منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی خراسان شمالی، محمد صمدی در نشست مشترک امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: در راستای تمایل و اراده دولت جمهوری اسلامی ایران و کشور دوست و برادر پاکستان به تقویت پیوندهای دوستی و برادرانه از طریق توسعه همکاری های تجاری و نظر به اشتراکات تاریخی فرهنگی و مذهبی، تفاهم نامه مشترک بین اتاق بازرگانی خراسان شمالی و اتاق مشترک  بازرگانی ایران و پاکستان منعقد شد.

وی هدف اصلی از انعقاد این تفاهم نامه را بهره برداری بهینه از ظرفیت های دو استان خراسان شمالی و استانهای مختلف کشور پاکستان و توسعه روابط دوستانه دو کشور  اعلام کرد.صمدی به مفاد این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: بر این اساس طرفین اظهار داشتند که  منبعد  برای توسعه همه جانبه مناسبتهای سودمند، فعالیتها و همکاری های خود را در زمینه های  اقتصادی و تجاری و بازاریابی ادامه دهند.

وی ادامه داد: همچنین انجام اقدامات لازم در خصوص اعزام وپذیرش هیأت های طرفین و  تدوین و برگزاری نمایشگاه در ایران و نمایشگاه خراسان شمالی در پاکستان  و راه اندازی مبادله اطلاعات تجاری واقتصادی و بازرگانی و ایفای نقش در زمینه صادرات  و واردات کالاهای مختلف بوسیله بازرگانان هردو کشور از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی بیان داشت: برای رشد و توسعه تجارت نیز طرفین تمام اقدامات لازم را   به عمل می آورند تا بازرگانان هر دو کشور همکاری و فعالیتهای لازم را داشته و بازدیدهای تجاری و اقتصادی و داد و ستد بازرگانان هردو کشور همواره برگزار شود.

وی یادآور شد: دو طرف در ادامه توافق کردند که برای رشد مناسبتهای تجاری و اقتصادی  در آینده  بین دو کشور، دوست و همزبان ،شورای  همکاری تجار و بازرگانان و صادرکنندگان خراسان شمالی وتاجران  پاکستانی تشکیل و تمامی برنامه های همکاری مورد تأیید و بررسی طرفین قرار گیرد.


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.