انتخاب رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به عنوان رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکمنستان

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با اکثریت آراء به عنوان رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکمنستان انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در این رابطه با اشاره به برگزاری انتخابات هیات موسس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان طی روزهای گذشته در سطح کشور، اظهار داشت: بر این اساس هیات مدیره این اتاق مشترک نیز روز گذشته انتخاب شدند.

وی افزود: در این راستا با توجه به فعالیت های موثر و پیگیری های مستمر اتاق بازرگانی خراسان شمالی، رئیس اتاق بازرگانی استان با اکثریت آراء به عنوان رئیس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان برگزیده شد.

صمدی یادآور شد: اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکمنستان با پیگیری امر بین الملل اتاق ایران در بین اتاق های بازرگانی کشور و اتاق های هم مرز با این کشور که فعالیت بازرگانی و تجاری بیشتری را با ترکمنستان دارند تشکیل شد.

وی ابراز امیدواری کرد: کسب این موفقیت امتیاز بزرگ برای خراسان شمالی، نتیجه مثبتی را بیش از گذشته برای کشور و استان در برقراری ارتباطات تجاری موثرتر و قوی تر با این کشور داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی ارائه خدمات مشاوره ای توسط کارشناسان و مشاورین اتاق درامور بازرگانی و سرمایه گذاری و تولیدی، حقوقی، حمل و نقل و اموربانکی، ثبت شرکتها و اقامت و اخذ ویزا و روادید برای فعالان اقتصادی و شناسایی و اطلاع رسانی فرصت های کسب وکار، سرمایه گذاری، مناقصات و مزایده های بازار کشور ترکمنستان را از جمله اهداف تشکیل این اتاق مشترک برشمرد.

وی بیان داشت: همچنین شناسایی و اطلاع رسانی و مشارکت موثر در نمایشگاهها، کنفرانس ها، کارگاه های آموزشی، بازدیدهای میدانی در کشور ترکمنستان، شناسایی و اطلاع رسانی و مشارکت در اعزام و پذیرش هیأت های تجاری- نمایشگاهی دو کشور ایران و ترکمنستان، سازماندهی در جهت ایجاد سایت اطلاع رسانی و بانک اطلاعاتی اعضای اتاق مشترک بازرگانی دو کشور و شناسایی موانع و مشکلات و ارائه راهکارهای آن در راستای تجارت و سرمایه گذاری ایران و ترکمنستان با مقامات ذیصلاح را از دیگر اهداف اعلام کرد.

صمدی تصریح کرد: ارائه مشاوره در پروژه های سرمایه  گذاری، پژوهشی، امورتجاری، بازارشناسی و بازاریابی و آموزشی دو کشور، ارائه خدمات داوری توسط مشاور حقوقی اتاق و یا ارجاع به مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران ، شناسایی و اطلاع رسانی از ظرفیت های حوزه گردشگری به خصوص گردشگری سلامت در کشور از وظایف این اتاق مشترک است.

وی متذکر شد: این اتاق همچنین فعالیت هایی از قبیل  شناسایی و سازماندهی و اطلاع رسانی از ظرفیت های خدمات فنی و مهندسی و سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی و کشت فراسرزمینی، همکاری مستمر و موثر با اتاق های بازرگانی ایران و استانها، اتاق های تعاون و اصناف، تشکل های بخش خصوصی و سازما نها و مقامات دولتی به منظور شناسایی و معرفی فرصت ها و توانمندی های دو کشور در راستای توسعه و تعمیق روابط اقتصادی میان دو کشور ایران و ترکمنستان را در برنامه کاری خود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی اظهار داشت: اعضای اتاق های هم مرز و کاری با ترکمنستان شامل استان های خراسان رضوی، شمالی، گلستان، مازندران وگیلان و حتی تهران در این اتاق حضور دارند.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی متذکر شد: تشکیل این اتاق مشترک می تواند فعالیت ها در زمینه تسهیلات ویزا و روادید، توسعه اقتصادی، شرکت در نمایشگاه ها، پذیرش و اعزام هیات های تجاری و بازاریابی و رفت و آمدهای تجاری را برای تجار تسهیل کند.

وی تصریح کرد: همچنین تشکیل این اتاق مشترک کمک بزرگی برای توسعه اقتصادی بین دو کشور برای پیگیری مسائل اقتصادی خواهد بود.

صمدی از خراسان شمالی به عنوان یکی از استان های همجوار ترکمنستان یاد کرد که با داشتن حدود 312 کیلومتر مرز مشترک خشکی می تواند دراین خصوص فعالان برای توسعه اقتصادی وهمکاری های متقابل اتاق بازرگانی فعالیت گسترده ای داشته باشد.

وی یاد آور شد: کشور ترکمنستان دومین کشور صادراتی خراسان شمالی از 22 کشوری است که این استان به آنها  صادرات دارد.


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.