موافقت هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی برای واگذاری پایانه های صادراتی کشور به اتاق های بازرگانی

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از موافقت هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی برای واگذاری پایانه های صادراتی کشور به اتاق های بازرگانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی درنشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بجنورد ضمن ابراز تاسف و عرض تسلیت به مناسبت وقوع زلزله در استان های غربی کشور که جمع کثیری از هموطنانمان را داغدار کرد برای هر گونه کمک به زلزله زدگان اعلام آمادگی کرد.

وی با اشاره به دریافت مجوز ریاست اتاق مشترک ایران و ترکمنستان توسط اتاق بازرگانی خراسان شمالی، گفت: این عنوان در بین استان های کشور به ویژه استان های همجوار ترکمنستان توسط اتاق بجنورد کسب شده است.وی افزود: هم اکنون نیز به دنبال تشکیل و پیگیری ستاد دبیرخانه اتاق مشترک با  همکاری امور بین الملل اتاق ایران و سفارتخانه ترکمنستان در ایران هستیم و در مراحل بعدی نیز پذیرش اعضا و سایر موارد انجام می شود.

صمدی پیگیری مسائل مربوط به ویزا و رواید و مطالبات و... را از مهمترین برنامه های اتاق مشترک ایران و ترکمنستان اعلام کرد.وی همچنین به پذیرش هیات 37 نفره اتاق بازرگانی مشترک ایران و پاکستان در خراسان شمالی طی روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: دراین راستا تفاهم نامه کلی در زمینه های مختلف همکاری مشترک بین خراسان شمالی و پاکستان امضاء شد.وی از اعزام هیات تجاری به تاجیکستان طی روزهای آینده خبرداد وگفت: پیشنهادات لازم اعزام هیات تجاری به چندین کشور دیگر نیز دریافت شده که در موعد  مقرر انجام می شود.

وی به ارسال نامه اتاق ایران مبنی بر دریافت نظر اعضا در خصوص واگذاری پایانه های صادراتی کشور به اتاق های بازرگانی و ایجاد دفاتر تجاری در 5 نقطه دنیا و ارائه پیشنهادات درخصوص کشورهای هدف نیز اشاره کرد.

گفتنی است در پایان این نشست با اکثریت اعضا پیشنهاد واگذاری پایانه های صادراتی به اتاق های بازرگانی مورد موافقت واقع شد.همچنین هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی کشورهای آفریقای جنوبی، ایتالیا، هندوستان و مجارستان را به دلیل داشتن روابط تجاری خوب، شرایط مناسب با ایران و قدرت اقتصادی بالا برای ایجاد دفاتر تجاری مناسب دانستند.


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.