حلول ماه مبارک رمضان مبارک باد

مژده مهمـانـی خــدای جلیــل


خوشــــا دمی که رسـد آرزو به حد کمــال

خوشا شبی که به عاشق رسد پیام وصال

تمـام عمــر اگر بگذرد به درد فــراق

چه غم ،چو قلب بود از امید مالامال

ز زندگانی هشتـــاد و چارسـاله به است

شبی که ارزش آنست بیش از آن همه سال

دهند مژده مهمـانـی خــدای جلیــل

فرشتگان، به تشرف به بارگاه جلال

ز میــزبان یــگانه به بنــدگان آرنـد

درود و مژده رحمت، نوید استقبال

شگفت اینکه بود روزهــای مهمـــانی

غذای جسم حرام و شراب روح حلال!

 


به بزم دوست همه هرچه هست هست جمیل

که تـابنــــاک بــــــود بارگـــه زنــــور جـــــــمال

به گوش جان رسد از محرمان خلوت انس

هــــزار پاسـخ راز عجــب بــدون ســـوال

ز سرخوشی نتوان گفت چون زمان گذرد

روان چگونه پرد در چنان شگفــت مجــال

چنیـن بود شـب تقـدیر تا طلیعه فجـر

که روشنی دمد و تیرگی رود به زوال

تو ناظم ! ار به سر آمد زمـان مهمانـی

بشو غبار غم از چهر خود ز اشگ زلال

کسی بود به یقین رستگار در دو سرای

که ماهی از همه سالش بود بدین منوال

ادامه مطلبگرامیداشت روز ملی صنعت و معدن در استان خراسان شمالی

مراسم روز صنعت و معدن خراسان شمالی به مناسبت 10 تیر ماه روز صنعت و معدن برگزار گردید.در این جلسه به همگرایی و هم سازشدن مسئولان مربوطه استانی جهت رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و صنایع پرداختند. همایش روز صنعت و معدن با هدف تقدیر و تشکر از صنعت گران و معدن کاران برتر استان روز شنبه مورخ 8 تیر92 در محل کمپ پتروشیمی بجنورد برگزار گردید.همزمان با برگزاری این همایش نمایشگاه توانمندیهای واحدهای تولیدی و صنعتی استان به معرض دید بازدیدکنندگان درآمد.

ریاست اتاق بازرگانی ،صنایع،معادن و کشاورزی بجنورد جناب آقای صمدی در خصوص جایگاه صنعت اینگونه بیان نمود:بخش صنعت،معدن نقش مهمی را در شرایط فعلی که قدرت های سلطه گر کشور را تحریم کرده اند ایفا می کند. ایجاد اشتغال ،تأمین نیازهای داخلی،ارزآوری از دیگر مواردی است که حائز اهمیت می باشد.


رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالي نيز در اين همايش با بيان اين که حوزه صنعت و معدن نقش زيادي در تحقق توسعه حماسه اقتصادي دارد، گفت: بخش صنعت و معدن 40 درصد از حجم کل اقتصادي استان را به خودش اختصاص ميدهد.

حسيني» با اشاره به نياز و حمايت صنايع و معادن استان به کمکهاي ارزي، از فعالان بانکي خواست در سال جاري گامهاي بيشتري را براي کمک به واحدهاي توليدي بردارند تا چرخه اقتصاد استان رونق بيشتري پيدا کند

ادامه مطلببرگزاری میز کشوری افغانستان در استان خراسان شمالی بجنورد


میز کشوری افغانستان روز 5 /4/ 92 در محل استانداری خراسان شمالی با حضور مقامات کشوری و استانی برگزار گردید. در این جلسه آقای محمد صمدی ریاست اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی استان اینگونه بیان نمودند: کشور افغانستان علی الرغم کشمکشهای داخلی و حضور نیروهای خارجی در کشور به پیشرفتهای اقتصادی چشمگیری نائل آمده و میانگین نرخ رشداقتصادی سالانه آن در سال جاری2/11 درصد بوده و نرخ تولید ناخالص داخلی در سال گذشته 11 درصد بوده است. وی افزود ایران به دلیل حسن همجواری با کشور افغانستان و قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم روابط تجاری خوبی با این کشور دارد. نماینده بخش خصوصی در استان خراسان شمالی تصریح کرد:صادرات ایران در سال 1390 از نظر وزنی 11درصد و از لحاظ ارزشی 28 درصد افزایش داشته استافغانستان چهارمین بازار مهم صادراتی جمهوری اسلامی ایران پس از عراق، چین و امارات متحده عربی محسوب میشود. زمینه های زیادی برای توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری 2 کشور وجود دارد.


خراسان شمالي ميتوانند تأمين کنند.رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت نيز در اين جلسه با اشاره به صادرات 206 ميليون دلاري کالا از خراسان شمالي طي سال گذشته گفت: افغانستان به عنوان دومين کشور هدف خراسان شمالي 20 درصد از سهم صادرات استان را به خود اختصاص داد. «حسيني» افزود: ميزان صادرات استان به افغانستان طي سال گذشته با 55 درصد رشد نسبت به سال 1390 از 26 ميليون دلار به 41 ميليون دلار افزايش يافت.وي خاطر نشان کرد: صادرات خراسان شمالي سال گذشته در حالي رشد داشت که صادرکنندگان استان با مشکلاتي همچون حمل و نقل و انتقال پول مواجه بودند و اقداماتي نظير افزايش و پذيرش هيئتهاي تجاري و برگزاري نمايشگاههاي تجاري در اين راستا مؤثر بود.

ادامه مطلب7 تیر روز قوه قضائیه مبارک باد

شهید بهشتی

سوابق مبارزاتی شهید آیت الله دکتر سید محمدحسین بهشتی به قبل از پیروزی انقلاب و حتی به آغاز مبارزات آیت الله کاشانی برمی گردد و تنها به مبارزه با رژیم پهلوی محدود نمی شد.
او در کنار فعالیت های علمی و فرهنگی اش، در فعالیت سیاسی هم بسیار تاثیرگذار بود و به همین دلیل چندین بار توسط رژیم پهلوی و ساواک دستگیر و روانه زندان شد.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز بعنوان یار دیرین و همراه همیشگی بنیانگذار انقلاب اسلامی، در خدمت انقلاب و امت اسلامی قرار گرفت و 2 ماه قبل از پیروزی انقلاب یعنی در آذرماه 1357 به فرمان امام خمینی ‏رحمه­الله شورای انقلاب را تشکیل داد و مسئولیت دبیری این شورا را به عهده گرفت.
کمتر کسی است که اتفاقات سالهای اول انقلاب را رصد کرده باشد ولی شهید بهشتی را به عنوان ایدئولوگ و رهبر جریانهای تاثیرگذار و مهم سیاسی و اجتماعی نشناسد برای اثبات این واقعیت می توان به تاسیس حزب جمهوری اسلامی اشاره کرد که با هدف تربیت و شناسایی نخبگان سیاسی و فرهنگی راه اندازی شده بود.
نقش بهشتی در تدوین قانون اساسی انکار ناپذیر است. او به عنوان نایب رئیس مجلس خبرگان قانون اساسی که در آن زمان تشکیل شده بود، در تعیین سرنوشت مملکت و ملت با تدوین این قانون نقش مهمی ایفا ‏کرد و در واقع تاثیرگذارترین نقش‌ها را در تدوین قانون اساسی داشت.
البته بهشتی مدتی هم وزیر دادگستری بود و در دولت موقت هم که بعد از پیروزی انقلاب شکل گرفته بود، بسیار فعال بود و بعد با حکم امام راحل رئیس دیوان عالی کشور شد.
تلاش برای تشکیل جامعه «روحانیت مبارز» تهران، پایه گذاری شورای روحانیت هیات های موتلفه اسلامی و تلاش بی وقفه بهشتی برای تشکیل مجلس اول شورای اسلامی از دیگر فعالیت های بهشتی در دوران سه ساله فعالیت وی در انقلاب اسلامی بود.
گرچه بهشتی در شامگاه 7 تیر سال 1360 در حین سخنرانی در تالار حزب جمهوری اسلامی بر اثر انفجار ساختمان حزب توسط منافقین به همراه 72 نفر از یارانش به شهادت رسید اما او مدتها قبل توسط ضدانقلاب و منافقین کوردل ترور شخصیت شد.
در بیان ویژگیهای این شهید همین بس که امام راحل فرمود که «بهشتی یک ملت بود، مظلوم زیست و مظلوم مرد و خار در چشم دشمنان اسلام بود» همچنین حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب فرمودند «شهید بهشتی واقعا یک انسان برجسته‏ای بود در همه ابعاد».
گرچه حیات بهشتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به سه سال نرسید اما قطعا او در این مدت در بالندگی، قوام، دوام و ایستادگی نظام بسیار تاثیرگذار بود و اندیشه های او مدتها بعد از شهادتش نظام را در مقابل انواع حوادث بیمه کرد.
روحش شاد و یادش گرامی.

ادامه مطلبنیمه شعبان مبارک باد

 


پر کن دوباره کیل مرا ایهاالعزیز !

رو از من شکسته بر مگردان ایهاالعزیز !
چیزی که از بزرگی تو کم نمی شود
این کاسه را . . . فاوف لنا ایهاالعزیز !
خالی تر از دو دست من این چشم خالی است
محتاج یک نگاه تو یا ایها العزیز . . .

::
::
هـر راه بـجــز راه تـو کـج خـواهـد شـد
بـی لـطــف تـو آسـمـان فـلــج خـواهـد شـد
مـا مـنـتـظـران اگـر بـخـواهـیـم هـمــه
امـسـال هـمـان سـال فـرج خـواهـد شـد
شعر سید مجتبی شجاع
::
::
مردم همه دینشان به باد است اینجا
دکان فروش دین زیاد است اینجا
شرمنده که کمتر از شما میگوییم
بازار شما کمی کساد است اینجا
"اللهم عجل لولیک الفرج”


ادامه مطلباهم گزارش برگزاری نمایشگاه و همایش توانمندیهای صادراتی کشور

اهم گزارش برگزاری نمایشگاه و همایش توانمندیهای صادراتی کشور
اولین نمایشگاه توانمندیهای صادراتی جمهوری اسلامی ایران (اکسپو) در تاریخ 7/2/1392 ساعت 10 صبح در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران با حضور معاونت محترم ریاست جمهوری و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و سفراء و مسئولین برگزاری نمایشگاه و سایر مدعوین از کشورهای مختلف افتتاح گردید.
این نمایشگاه به منظور معرفی و شناسایی توانمندیهای صادراتی کشور برای ارائه به خریداران خارجی و داخلی برپا گردید که در این نمایشگاه کشوری بیش از چهارصد شرکت داخلی و خارجی و از چهل کشور دنیا بازدید کننده و هیأتهای تجاری و بازاریابی مشارکت داشتند.

ادامه مطلبتحقق 95درصد برنامه های راهبردی اتاق بجنورد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی گفت: بیش از 95درصد برنامه های راهبردی این اتاق که اول سال گذشته تدوین شده بود عملیاتی و اجرا شد.
محمد صمدی در گفتگو باخبرنگارباشگاه خبرنگاران بجنورد، با ابراز خرسندی از توسعه صادرات استان، افزود: فعالیت این استان درزمینه توسعه صادرات ،اعزام و پذیرش هیئت های مختلف تجاری به کشورهای همسایه وهمچنین برگزاری نمایشگاه ها در جهت شناساندن توانمندیها وتولیدات داخلی استان منجر به کسب عنوان فعالترین اتاق بازرگانی در سطح کشوردرسال گذشته شد.
وی اظهارداشت: اتاق بازرگانی استان به همکاری سازمان صنعت،معدن وتجارت توانست چندین هیئت تجاری به خارج از کشور اعزام وچند نمایشگاه برگزار کند که این فعالیتها باعث شد تا هدف گذاری 110 میلیون دلاری صادرات به 24 میلیون و 857 هزار دلار افزایش یابد.
رئیس اتاق بازرگانی استان با اشاره به شرایط کنونی کشور،گفت: با توجه به مشکلات بانکی،ارزی وتورم، صادر کنندگان با پشتیبانی این اتاق توانستند 2 برابر صادرات هدف گذاری شده را در استان انجام بدهند.
صمدی همچنین بیان داشت: سال گذشته خراسان شمالی دومین استان در کشور بود که انجمن ارگانیک محصولات کشاورزی را تشکیل داده و برای بازاریابی این محصولات اقدامات ارزنده ای انجام داد.
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در پاسخ به این سوال که چه حمایتهایی از واحدهای تولیدی استان وصادرکنندگان انجام شده است، گفت: با تقسیط بدهی صادر کنندگان به بانکها سعی کردیم مشکلات عمده رابرطرف کنیم وبا معرفی آنها به صندوق خدمات صادرات تا با گرفتن وامهای کم بهره بتوانند صادرات خود را ادامه دهند./س

ادامه مطلبنخستين جلسه تبيين اهداف و وظايف ستاداجرايي توسعه بخش معدن در استان خراسان شمال

بسمه تعالی
نخستين جلسه تبيين اهداف و وظايف ستاداجرايي توسعه بخش معدن در استان خراسان شمالی
روز سه شنبه مورخ 20/1/91 با حضور جناب آقای مهندس جعفری معاونت محترم وزیر صنعت،معدن و تجارت اولین جلسه این ستاد در محل استانداری خراسان شمالی تشکیل گردید،جناب آقای مهندس قلی زاده معاونت محترم برنامه ریزی و جناب آقای حسینی ریاست محترم سازمان صنعت،معدن و تجارت و جناب آقای صمدی ریاست محترم اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی در خصوص معرفی توانمندیهای استان در حوزه معدن مواردی را به شرح زیر بیان نمودند.

ادامه مطلبافتتاح گمرک خراسان شمالی

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی در مراسم افتتاح گمرک خراسان شمالی
جناب آقای معمارنژاد رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران به اتفاق آقای حسن بقایی معاون مدیریت و منابع در مراسم افتتاح گمرک در استان خراسان شمالی حضور یافتند. در این مراسم آقای دکتر جعفری ریاست گمرک به معرفی استان خراسان شمالی و توانمندیهای موجود در آن پرداختند .
پس از آن جناب آقای صمدی ریاست اتاق بازرگانی،صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان شمالی /بجنورد در این مراسم ضمن بیان افزایش صادرات استان نسبت به سهم تعیین شده که حدود 86% می باشد افزودند: در استان خراسان شمالی پتانسیلهای مانند پرورش اسب اصیل ترکمن وجود دارد که میتواند به افزایش صادرات استان کمک نماید. ریاست اتاق به طرح مسائل و چالشها و راهکارهای تسهیل در امور گمرکی به شرح زیر پرداختند :

ادامه مطلبکاهش30 درصدي صادرات فرش استان و ظرفيت تسخير بازار کشورهاي اروپايي توسط اسب ترکمن خراسان شمالي

در گفت و گو با رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي مطرح شد
کاهش30 درصدي صادرات فرش استان و ظرفيت تسخير بازار کشورهاي اروپايي توسط اسب ترکمن خراسان شمالي
امسال سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي است، اين جمله اي است که رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي کلام خود را با آن شروع مي کند.«محمد صمدي» در گفت و گو با خراسان شمالي به موانع صادرات در استان، نبود واردات و بسترهاي مناسب آن و قوانين گمرکي که در برخي موارد بايد اصلاح و بازنگري شود، اشاره مي کند. وي که رئيس تشکل هاي صادراتي و عضو کميسيون واردات و هيئت نمايندگان اتاق ايران هم هست، با تأکيد بر اين که اگر بعضي از موانع بر سر راه صادرکننده نباشد، مي تواند حماسه بيافريند، مي گويد: با وجود تحريم ها، فشارهاي اقتصادي و نرخ ارز، صادرکنندگان استان توانسته اند بيش از آن چه که در سال 91 نسبت به آن تعهد داشته اند صادرات داشته باشند و امسال اين تلاش 2 برابر خواهد شد تا منويات رهبر معظم انقلاب اسلامي محقق شود.
برنج مرزنشينان؛ تنها واردات استان
* يکي از اهداف اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي در سال گذشته، بازاريابي بود و سفرهايي نيز در اين زمينه انجام شد. دستاوردهاي اين سفرها چه بود؟
** سال گذشته سال خوبي براي صادرات استان بود. 204 ميليون و 857 هزار دلار کالا از سوي صادرکنندگان استان به بازارهايي صادر شد که از طريق سفرهاي هيئت هاي بازرگاني ايجاد شده بود. سهمي که در بخش صادرات براي استان تعيين شد 110 ميليون دلار بود و دستيابي به صادرات 86 درصد افزايش داشت. با وجود تحريم ها، فشارها و نرخ تورم و بي ثباتي ارز اين آمار، نشان دهنده تلاشي است که در اين زمينه انجام شده است. از سويي 20 صادرکننده جديد، آموزش ديده و تربيت شده وارد صحنه تجارت خارجي خراسان شمالي شدند که هر کدام از آن ها ميليون ها دلار صادرات داشتند ولي بخش مهمي از تجارت که نبايد مغفول بماند، واردات است. متأسفانه واردات استان مختص به واردات برنج مرزنشينان شده است، در حالي که در اين باره مي توان اقدامات بهتري انجام داد و اشتغال زايي مهم ترين دستاورد واردات کالاست.

ادامه مطلب