افتتاح نمایندگی وزارت امور خارجه در بجنورد

افتتاح نمایندگی وزارت امور خارجه در بجنورد

روز چهارشنبه 13/06/92 دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در خراسان شمالي طي مراسمي با حضور معاون کنسولي امور مجلس و ايرانيان وزارت امور خارجه در بجنورد راه اندازي و «مرتضي خسروي» به عنوان سرپرست اين دفتر معرفي شد.در این جلسه معاون وزير امور خارجه گفت: با راه اندازي اين نمايندگي، خراسان شمالي از هويت استاني و ملي خود خارج ميشود و هويتي بين المللي پيدا خواهد کرد.«قشقاوي» افزود: البته اين ابتداي راه است و مسئولان مربوطه در استان بايد تلاش و مقاومت زيادي را براي توسعه روابط بين الملل خراسان شمالي داشته باشند.وي پيشنهاد تشکيل شوراي روابط خارجي را در استان داد و اظهار داشت: اين شورا متشکل از اداره هاي مختلف استاني صادرات غير نفتي را به طور جدي مورد بررسي قرار دهد.

وي با اشاره به اهميت راه اندازي بازارچه مرزي ميان خراسان شمالي و ترکمنستان اظهار داشت: امروز همراه رئيس مجلس به ترکمنستان سفر خواهيم کرد و با طرفهاي ترکمنستاني در اين باره رايزني خواهيم کرد. وي هم چنين از مسئولان خراسان شمالي خواست تا با اقداماتي هم چون عقد خواهر خواندگي با شهرهاي ديگر کشورها روابط خارجي خود را توسعه دهند.وي گفت: در صورت راه اندازي خط پرواز از کربلا به خراسان شمالي، نمايندگي وزارت امور خارجه در مرکز استان ميتواند خود به صدور ويزا اقدام کند. وي خاطر نشان کرد: تجار خراسان شمالي از اين پس ديگر نياز نيست براي تأييد اسناد تجاري خود به تهران مراجعه کنند و ميتوانند از طريق اين نمايندگي اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ما، پس از اين جلسه، طي مراسمي با حضور «احمدي بيغش» استاندار، دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه افتتاح شد. در این مراسم آقای محمد صمدی رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع،معادن و کشاورزی بجنورد به عنوان نماینده بخش خصوصی در استان شرکت نموده و یکی از سخنرانان جلسه بودند.ایشان با معرفی استان خراسان شمالی به سبب موقعیت خاص استراتژیک و ترانزیتی و همجواری با کشور ترکمنستان و قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم و نیاز تعامل فعال و سازنده با همسایگان خود تصریح نمود: بازرگانان و صاحبان صنایع این استان برای مذاکره با طرفهای تجاری خود و دعوت از آنان به همکاری و برخورداری از کمکهای وزارت امور خارجه احتیاج دارند.

وی افزود:دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استانهای کشور میتوانند در تدوین دیپلماسی اقتصادی کشور بازوهای توانمندی برای مسئولان امر باشند.در ادامه آقای صمدی در خصوص انتظارات استان از نمایندگی وزارت امور خارجه افزود:انتظار ما آن است که وزارت محترم امور خارجه به مسایل اقتصادی توجه بیشتری مبذول دارد و بخش اقتصادی سفارتخانه ها و نمایندگی ها ی سیاسی کشور را در خارج تقویت نماید و از طریق جمع آوری اطلاعات اقتصادی دست اول از کشورهایی که نمایندگی های ما در آنها مستقر هستند، جامعه تجاری کشور را تقویت نماید .


ادامه مطلبمیلاد مسعود شاه خراسان

فضيلت زيارت امام رضا عليه السلام

ضرت رسول صلى الله عليه و آله منقول است كه فرمود زود باشد كه پاره اى از تن من در خراسان مدفون گردد و هيچ مؤ منى زيارت نكند او را مگر آنكه حق تعالى بهشت را از براى او واجب گرداند و بدنش را بر آتش جهنم حرام گرداند و در حديث معتبر ديگر فرموده كه پاره اى از بدن من در خراسان مدفون خواهد شد هر غمناكى كه او را زيارت كند البتّه حق تعالى غمش را زايل گرداند و هر گناهكارى كه او را زيارت كند البته خدا گناهانش را بيامرزد.ادامه مطلبهفته دولت

به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال 1360 و شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، هفته ای به نام هفته دولت نامگذاری شده است که از دوم تا هشتم شهریور می باشد. 
علت نامگذاری چنین هفته ای این است که دولت شهید رجایی، نخستین دولت مکتبی بود که در آن دوره بحرانی حداکثر تلاش و کوشش خود را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب، صادقانه اعمال کرد تا آن جا که جان خویش را بر سر آن نهادند. روحشان شاد.

ادامه مطلب