ضور اعضای هیأت نمایندگان اتاق بجنورد در محل استانداری خراسان شمالی

بسمه تعالی

روز شنبه مورخ 20/07/92 جلسه ای با حضور اعضای هیأت نمایندگان اتاق بجنورد در محل استانداری خراسان شمالی برگزار گردید.در این جلسه محمد صمدی ،اتاق بازرگانی را به عنوان پارلمان بخش خصوص ذکر کرد و به معرفی عملکرد اتاق پرداخت.وی افزود: اتاق های بازرگانی غیر انتفاعی و طبق قانون در اقتصاد کلان کشور و استانها اتاقهای بازرگانی مشاور قوای سه گانه مملکت هستند و دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی و اداری می باشند.رئیس اتاق بازرگانی در مورد انتخاب دکتر نهاوندیان رئیس اتاق ایران به عنوان رئیس دفتر نهاد ریاست جمهوری و حلقه پیوند بخش خصوصی با دولت یاد کرد و در ادامه تصریح کرد: تشکیل جلسات شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی باعث تکامل و تقویت بیشتر این دو بخش می شود.

وی در خصوص از جایگاه اتاقهای بازرگانی سراسر کشور به عنوان مشاور اقتصادی استانداران یاد کرد و افزود:بخش خصوصی بازوی قوی و مستحکم بخش دولتی است .

رئیس اتاق بازرگانی در خصوص فعالیتها و عملکردهای اتاق در بخشهای مختلف صدور کارت بازرگانی، آموزش، و برگزاری نمایشگاههای بین المللی و توسعه صادرات استان مطالبی را بیان نمود و افزود: اتاق بازرگانی خراسان شمالی با کسب 97% امتیاز بین اتاقها آمادگی جهت صدور کارت هوشمند را دارد و این اقدام دال بر فعال بودن و رو به مکانیزه شدن اتاق بجنورد می باشد.

محمد صمدی در مورد مشکلات بخش خصوصی بیان کرد که عمده ترین مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی بدهی های معوق و عدم سرمایه در گردش و اعتبارات می باشد.

در ادامه اعضای هیأت نمایندگان اتاق بجنورد در خصوص مسائل و مشکلات واحدهای خود به اختصار توضیحاتی را بیان نمودند.

استاندار خراسان شمالی: در خصوص کلیات برنامه های عمرانی و نیمه تمام و چگونگی جذب اعتبارات استان و همچنین مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صادراتی توضیحات کلی را بیان نمودند.

ادامه مطلببرگزاری روز ملی صادرات در خراسان شمالی

برگزاری روز ملی صادرات در خراسان شمالی

گرامیداشت روز ملی صادرات در استان خراسان شمالی در تاریخ 5/07/92 برگزار گردید که از تعداد 15 نفر صادرکننده و یم نفر صادرکننده ممتاز و20 نفر صادرکننده فعال تجلیل گردید.در این همایش ریاست اتا ق بازرگانی بجنورد در خصوص اتخاذ تدابیر تازه برای رفع موانع صادرات با برقراری مجدد معافیت مالیاتی و لغو پیمان سپاری ارزی ، تامین نقدینگی صادرکنندگان و فعال سازی دوباره جوایز صادراتی و تقسیط بدهی های معوقه واحدهای تولیدی و جلوگیری از صدور اجرائیه و ممنوع الخروجی مدیران واحدهای تولیدیو صادراتی توسط بانکهای کشور در چند روز آینده ، وعده های عملی و قطعی مواردی را بیان نمودند.وی افزودطی سالهای 1390 و 1391 بالغ بر 400 میلیون دلار انواع مختلف کالاهای صنعتی و معدنی و کشاورزی استان با همت صادر کنندگان سخت کوش و پر تلاش ما به بیش از 22 کشور دنیا صادر شده است .

ادامه مطلبسخنرانی ریاست اتاق در جلسه شورای روسای اتاقهای سراسر کشور در محل وزارت کشور

 

بسمه تعالی

سخنرانی ریاست اتاق در جلسه شورای روسای اتاقهای سراسر کشور در محل وزارت کشور

 

ریاست اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی بجنورد در جلسه شورای روسای اتاقهای سراسر کشور در محل وزارت کشور با حضور آقای دکتر رحمانی فضلی تشکیل گردید. در این جلسه که با حضور اتاقهای سراسر کشور تشکیل گردید دکتر رحمانی فضلی ضمن خوش‌آمدگويي به رؤساي اتاق‌هاي سراسر كشور، ابراز اميدواري كرد كه اين جلسه، آغازي براي استمرار همكاري‌ها باشد. وي گفت: «رويكرد رئيس جمهور و نظر مقام معظم رهبري در خصوص اولويت‌هاي كشور متناسب با نام‌گذاري‌هاي ايشان برای سال های اخیر، نيت دشمنان در مقابل ايران، تحريم‌ها، مطالبات و مشكلات مردم، اقتضا مي‌كند كه در حوزه اقتصاد بيش‌تر تلاش كنيم.

رحماني فضلي افزود: «اميدواریم با كمك يكدگير، ايران را به جاي‌گاه در شأن ظرفيت‌ها و توان‌مندي‌هاي آن برسانيم و اتاق‌هاي سراسر كشوردر اين ميان به‌عنوان واسط ميان تجار و دولت نقش بسيار مهمي دارند و منتقل كننده ايده‌ها و نظرات اين دو بخش به يك‌ديگر خواهند بود. وي يادآور شد: «اگر همت مضاعفي صورت گيرد، به‌طور حتم خواهيم توانست به نقطه مطلوب برسيم.وزير كشور تصریح کرد: «اهميت اين مسائل سبب برگزاري اين جلسه شد تا مقدمه‌اي براي اين ارتباط باشد و جلسات بعدي با دستور جلسه مشخص و با هدف تبیین نقش وزارت كشور در توسعه مناطق برگزار شود در ادامه اعضای هیأت رئیسه اتاق ایران و روسای اتاقهای سراسر کشور به بیان مشکلات و دیدگاههای خود پرداختند.

در ادامه آقای محمد صمدی رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی بجنورد در خصوص جایگاه اتاقهای بازرگانی اینگونه بیان نمود: اتاق های بازرگانی تشکلهای مردمی هستندکه فعالان بخش صنعت،معدن و تجارت و کشاورزی را تحت پوشش خود قرار می دهد وی تصریح کرد اتاقهای بازرگانی در صورتی می توانند به وظایف خود به خوبی عمل نمایند که از حمایت استانداریها و سازمانهای دولتی برخوردار باشند.محمد صمدی در خصوص تشکیل جلسات شورای گفتگو دولت با بخش خصوصی و نحوه اجرای آن در استان گفتند: برگزاری این جلسات باعث تحکیم روابط بخش دولتی و خصوصی می گردندو تأثیر بسزایی در توسعه و ارتقاء بخش خصوصی خواهد شد.


ادامه مطلب