نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان

نمایشگاه ایران-ترکمنستان
اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی با کسب مجوز از سازمان محترم توسعه تجارت ایران در نظر دارد دهمین نمایشگاه اختصاصی، بازرگانی، صنعتی ج. ا. ايران را با هدف توسعه و افزايش حجم صادرات غیر نفتی کشور در برنامه پنجم دولت محترم و به منظور برقراري امكان مراودات و مبادلات تجاری فی­مابین تجار و بازرگانان ایران و ترکمنستان بویژه حضور موثر در انجام معاملات تهاتری دریافت گاز و ارسال کالا و خدمات به کشور ترکمنستان، با همکاری سفارت محترم ج. ا. ایران درترکمنستان و مشارکت بخش های دولتی و خصوصی متشکل از سازمان ها، شرکت ها، موسسات، تولیدکنندگان و صادرکنندگان، تجار و بازرگانان ایران در مساحتی بالغ بر 2000 متر مربعبرگزار می گردد.نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان با محوریت اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی بجنورد 6 لغایت 8 اسفند ماه در شهر عشق آباد برگزار می گردد. این نمایشگاه ارزشمند به­همراه برپایی بیزینس فروم ایران و ترکمنستان، با حمایت­های بی­دریغ ریاست محترم جمهوری ترکمنستان وسفارت محترم جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد و مساعدت های همه جانبه سازمان محترم توسعه تجارت ایران و با همکاری­هایوزارت گاز و اتاق بازرگانی ترکمنستان برگزار می­گردد توسط طرف ترکمنی با تبلیغات مناسب از کانال­های تلویزیونی و رادیو و درج در روزنامه­های ترکمنستان نسبت به دعوت از کابینه محترم وزرا، معاونین و مدیران محترم ترکمنستان، تجار و بازرگانان ترکمنی و عموم مردم عشق آباد جهت بازدید از نمایشگاه اقدام خواهد گردید.

کلیه کالاهای قابل صدور ایرانی در بخش های: صنعت ساختمان شامل : مصالح ساختمانی، سیمان، آجر، گچ - رنگ و رزین - سرویس های بهداشتی – سنگ – شیشه – درب و پنجره – لوله­ها جهت انتقال آب و فاضلاب، بالابرها، سیستم های آبیاری و کشاورزی، ماشین آلات ساختمانی، برق و تجهیزات مرتبط با آن، تجهیزات صنعت نفت و گاز، سازه­های مهندسی، پروژه­های فنی و مهندسی و توسعه شهری و ساخت و سازها و صدور خدمات فنی و مهندسی مربوطه– خدمات فنی و مهندسی در زمینه­های راهسازی، پل سازی، آسفالت - انتقال لوله­های نفت و گاز،پتروشیمی، لوازم خانگی ومحصولات صنعتی، محصولات و لوازم آرایشی و بهداشتی، خودرو و تجهیزات و لوازم مربوط، داروها و لوازم پزشکی، تکنولوژی­های نوین ایران و محصولات وابسته، کلیه مواد غذایی و کشاورزی، گل و گیاه، خشکبار و میوه جات تازه و خشک، مواد لبنی و پروتئینی، تولیدات و محصولات نساجی (بجز حوله جات)، پوشاک و البسه قابل عرضه می­باشند.

در راستای این نمایشگاه کارگاه آموزشی "چگونگی حضور موثر در نمایشگاههای داخلی و بین المللی " با حضور دکتر علاوش در محل دفتر خدمات سرمایه گذاری در استان برگزار گردید. در این همایش که با هدف تبیین برنامه های نمایشگاه ترکمنستان می باشد به شرح مباحثی در خصوص تعریف و اهداف نمایشگاه،اقدامات و تصمیم گیریها جهت حضور در نمایشگاهها،اصول مدیریت و راه حل های افزایش جذابیت غرفه،اقدامات پس از پایان نمایشگاه و مواردی دیگر پرداخت.

اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی بجنورد با همکاری سازمان صنعت،معدن و تجارت استان تا کنون بیش از 6 جلسه با حضور بیش از 50 نفر در محل اتاق بازرگانی تشکیل شده که با هدف اطلاع رسانی افراد می باشد.سهمیه خراسان شمالی در نمایشگاه حدود 500 متر می باشد که تا کنون خراسان شمالی بیش ار 200 متر از فضای نمایشگاه به استان تخصیص پیدا کرده است که در حال افزایش می باشد.در همین رابطه همایشی تحت عنوان تجارت و بازار در هتل آزادی تهران برگزار گردید. در این همایش که با حضور سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان جناب آقای هاشمی گلپایگانی تشکیل گردید به بررسی مسائل و مشکلات تجار و بازرگانان ایران با کشور ترکمنستان پرداختند.

ادامه مطلب