همایش تجلیل از کارفرمایان کارآفرین برگزیده استان خراسان شمالی

همایش تجلیل از کارفرمایان کارآفرین برگزیده استان خراسان شمالی با حضور رئیس اتاق بازرگانی صنایع ، معادن وکشاورزی خراسان شمالی و جمعی دیگر از مسئولین در محل تالار لاله بجنورد برگزار شد.


تجلیل از کافرمایان کارآفرین

  

ادامه مطلبلزوم برنامه ریزی به منظور توسعه و افزایش صادرات فرش

ریاست اتاق


رئیس اتاق بازرگانی صنایع ، معادن وکشاورزی خراسان شمالی بر لزوم برنامه ریزی به منظور توسعه و افزایش صادرات فرش تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی صنایع ، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در جلسه کمیته فرش استان که با حضور اعضاء در محل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری برگزار شد، توضیحات کاملی در رابطه با بازاریابی و اعزام و پذیرش هیات های تجاری و بازاریابی و نیز صادرات فرش استان ارائه نمود.
وی اظهار داشت: کشورهای مختلف به ویژه کشورهای هدف از قبیل ایتالیا، آلمان، ترکیه و غیره از سال های گذشته فرش نفیس و ظریف استان را خریداری می کند.
صمدی افزود: درهمین راستا در قالب هیات های تجاری، معرفی توانمندی ها و پتانسیل های جدید انواع و اقسام فرش و صنایع دستی استان و بحث و بررسی پیشنهادات افزایش و توسعه صادرات به این کشورها ارائه گردیده است.
وی متذکر شد: تاکنون مسائل و مشکلات تحریم باعث شده بود که گشایش اعتبار و افتتاح آن از طریق بانک ها انجام نشود.
رئیس اتاق بازرگانی صنایع ، معادن وکشاورزی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: بااین وجود خریداران تمایل چندانی به این مقوله و صادرات گسترده فرش نداشتند.
وی اظهار داشت: هم اکنون باتوجه به اقدامات انجام شده برای رفع تحریم ها امیدواریم هرچه زودتر نسبت به توسعه و افزایش صادرات فرش اقدامات اساسی صورت گیرد.
صمدی یادآورشد: هرچند از سال 90 به بعد مشوق های صادراتی و شرکت در نمایشگاه ها و اعزام هیات های تجاری از طرف سازمان توسعه تجارت ایران به واسطه عدم حمایت اعتبارات لازم انجام نگرفته ولیکن امیدواریم این امر در برنامه جاری گنجانده شود

ادامه مطلب