برگزاری دوره آموزشی قانون مالیات های مستقیم در اتاق بازرگانی خراسان شمالی

دوره آموزشی قانون مالیات های مستقیم در 31 اردیبهشت ماه امسال درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی،دوره آموزشی آشنایی با قانون مالیات های مستقیم 31 اردیبهشت ماه امسال در محل اتاق بازرگانی بجنورد با هدف  ارتقای سطح آگاهی علمی و آشنایی تجار و بازرگانان، بنگاه های اقتصادی و صاحبان صنایع و مشاغل  برگزار می شود.

بر اساس این گزارش در این دوره اموزشی به موضوع آشنایی با قوانین و مقرارت مالیات های مستقیم و اهمیت آن برای علاقمندان به ویژه تجار وبازرگانان استان پرداخته می شود.این گزارش حاکی است این دوره آموزشی به مدت یک روز توسط جناب آقای دکتر "رامین خسروی" از اساتید برجسته اتاق ایران آموزش داده می شود.گفتنی است زمان برگزاری این دوره آموزشی ساعت 8 صبح 31 اردیبهشت ماه امسال در محل اتاق بجنورد است.

 

 

 

 

ادامه مطلبلزوم توسعه صادرات با رعایت مبنای اقتصاد مقاومتی، بازاریابی و معرفی کالا در خراسان شمالی

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از لزوم توسعه صادرات با رعایت مبنای اقتصاد مقاومتی، بازاریابی و معرفی کالا در خراسان شمالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در نشست با مدیرعامل شهرک های صنعتی استان به  گسترش همکاری های فی ما بین با شهرک های صنعتی نسبت به قبل تاکید کرد و خواستار همکاری بیش از پیش در راستای توسعه صادرات و رونق تولید  و کمک به تولید کنندگان و صادرات کنندگان در استان شد.وی اعزام و پذیرش هیات های تجاری، آموزش تجار و بازرگانان و برپایی نمایشگاه ها را از عوامل اصلی همکاری ها بین اتاق بازرگانی و شهرک های صنعتی استان اعلام کرد و از انعقاد تفاهم نامه ای دراین زمینه با شهرک های صنعتی استان خبر داد.

صمدی بر اهمیت توسعه صادرات با رعایت مبنای اقتصاد مقاومتی، بازاریابی  و معرفی کالا  دراستان تاکید کرد و کیفیت ، بسته بندی و رعایت اصول بازار کالا را از ضروریات اصلی صادرات کالا از استان به سایر استان ها و کشورهای دیگر برشمرد.وی افزود: بر این اساس باید سعی شود تولید کنندگان استان را به سمت با لا بردن کیفیت و مرغوبیت کالا و محصول در راستای صادرات بیشتر به کشورهای آسیایی و حتی اروپایی سوق دهیم.

صمدی ضرورت نقش آموزش در صادرات محصولات برای تولید کنندگان در زمینه بازاریابی کالا و بسته بندی را بسیار با اهمیت خواند.وی یاد آور شد: دراین راستا اتاق بازرگانی بجنورد دراین زمینه اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی  برای تجار و بازرگانان و تولید کنندگان استان با بهره مندی از اساتید متخصص از تهران و ارائه گواهینامه معتبر کرده است.

ادامه مطلبتکمیل زیرساخت های اولیه منطقه ویژه اقتصادی تا شهریورماه امسال/بازاریابی مشکل اساسی صادرات خراسان شمالی

مدیرعامل شهرک های صنعتی خراسان شمالی از تکمیل زیرساخت های اولیه منطقه ویژه اقتصادی تا شهریورماه امسال خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، سیاوش وحدت در نشست با رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی بر همکاری فی مابین در راستای استفاده بهینه از منابع ، توانمندی های استان با هدف تقویت و توسعه صنایع کوچک و متوسط و کمک و حمایت از تولید کنندگان استان با اتاق بازرگانی خراسان شمالی اعلام آمادگی کرد.وی از همکاری شهرک های صنعتی استان  در بحث اعزام هیات تجاری از استان برای شرکت در نمایشگاه ها  با توجه به جوابگو بودن منابع شهرک ها خبر داد و گفت: اولویت اول دراین زمینه ذینفعان و خوشه های صنعتی استان است.

وحدت خاطرنشان کرد: با توجه به اختصاص کمک های یارانه ای برای برگزاری نمایشگاه های مختلف در نقاط مختلف داخل و خارج کشورمی توان از ظرفیت این یارانه ها در جهت اعزام هیات تجاری نیز استفاده کرد.وی به واگذاری منطقه ویژه اقتصادی استان اشاره کرد و اظهار داشت:  دراین زمینه تولیدکنندگان  و سرمایه گذاران خارجی می توانند با معرفی نامه  از سوی اتاق بازرگانی زمین  با تخفیفات ویژه بهره مند شوند تا کار تجاری و صادراتی انجام دهند.

مدیرعامل شهرک های صنعتی خراسان شمالی از استقرار گمرک در منطقه ویژه اقتصادی استان خبرداد و گفت: درحال حاضر زیرساخت های اولیه آن در حال آماده شدن است و تا شهریورماه تکمیل خواهد شد در حالی که خدمات آب، برق نیز در محل مستقر شده است.وی بیان داشت: افراد می توانند با دریافت زمین و استقرار در محل این منطقه، فعالیت خود را انجام و از معافیت عوارض گمرکی برخوردار شوند.

وحدت به برگزاری کلاس های آموزشی شهرک های صنعتی برای تولید کنندگان و صادرات کنندگان استان نیز اشاره کرد و گفت: بیش از 80 درصد کلاس های آموزشی شهرک ها صنعتی برای تولیدکنندگان استان رایگان است.وی با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی در کارگاه های تولیدی استان افزود: باتوجه به این که صنعت استان خرد و کوچک است دراین راستا اگر از هر واحد تولیدی حداقل سه نفر در کلاس های آموزشی شرکت کنند کارگاه در همان روز برگزاری دوره تعطیل خواهد شد.

وی مشکل اساسی خراسان شمالی را در بحث بازاریابی کالا دانست و بر ضرورت اهمیت نقش آموزش در رعایت کیفیت  و بازاریابی کالا از سوی تولید کنندگان استان برای صادرات تاکید کرد.وحدت در رابطه به  موضوع کنسرسیوم فرش و آبنبات استان نیز گفت: شهرک های صنعتی به دنبال برند سازی کنسرسیوم صادراتی دراستان است و دراین زمینه اتاق بازرگانی بهترین برند خواهد بود.

ادامه مطلببرگزاری دوره آموزشی ایجاد انگیزش درحوزه مارکتینگ برای تجار و بازرگانان خراسان شمالی

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از برگزاری دوره آموزشی ایجاد انگیزش درحوزه مارکتینگ باحضور تجار و بازرگانان خراسان شمالی امروز صبح (دوشنبه 25 اردبیهشت ماه) درمحل اتاق بازرگانی بجنورد خبرداد .

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی ، رئیس اتاق بازرگانی استان با اعلام این خبرگفت: این دوره آموزشی در راستای ارتقاء سطح آگاهی علمی و آشنایی تجار و بازرگانان، بنگاه های اقتصادی، صاحبان صنایع و مشاغل برگزار شد.وی  استاد  دوره آموزشی "ایجاد انگیزش در حوزه مارکتینگ" را  آرمین سپیده دم از اساتید برجسته اتاق ایران اعلام کرد و مدت این دوره آموزشی را یک روزه عنوان کرد.

صمدی از اعطای گواهینامه آموزشی معتبر در پایان دوره از سوی اتاق بازرگانی استان به شرکت کنندگان خبرداد واظهار داشت : گواهینامه های آموزشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد مورد تایید سازمان محترم برنامه و بودجه است.وی هزینه شرکت در این  دوره آموزشی را به ازای هر نفر 30 هزار تومان اعلام کرد.

گفتنی است دوره آموزشی "ایجاد انگیزش در حوزه مارکتینگ"  آرمین سپیده دم " 2 شنبه مورخ   25 /02/1396  از ساعت 00 : 8  صبح  برگزار شد.

ادامه مطلبکمترین مشکلات واحدهای تولیدی مربوط به حوزه تامین اجتماعی است

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی کمترین مشکلات واحدهای تولیدی و صنایع استان را درحوزه بیمه تامین اجتماعی دانست و درحال حاضر بیشترین مشکلات واحدهای تولیدی را مربوط به مالیات و بانک ها اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در دیدار صمیمی با مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی بر روابط  بیش از پیش سازمان تامین اجتماعی با اتاق بازرگانی تاکید کرد.

وی افزود: درراستای تعامل و ارتباط بیشتر سازمان تامین اجتماعی با واحدهای تولیدی  و صنایع بخش عمده ای از مشکلات بیمه ای مرتفع خواهد شد. وی اظهارکرد: همچنین ارتباط و تعامل بیشتر با صنایع و واحدهای تولیدی باعث آشنایی بیشتر واحدهای تولیدی با قوانین و مزایای بیمه ای خواهد شد.صمدی کمترین مشکلات واحدهای تولیدی و صنایع استان را درحوزه بیمه تامین اجتماعی دانست و بیشترین مشکلات واحدهای تولیدی را مربوط به مالیات، بانک ها اعلام کرد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی خواستار تمدید مهلت بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان استان از سوی اداره کل تامین اجتماعی شد تا کارفرمایانی که به دلایلی از قبیل عدم اطلاع و ... نتوانستند درمهلت مقرر مراجعه کنند این فرصت دوباره برآی آنها لحاظ شود.وی در رابطه با ماده 80 قانون تامین اجتماعی درباره معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در به کارگیری نیروی جدید خواستار اصلاح این قانون از سوی مجلس شورای اسلامی و سازمان تامین اجتماعی در راستای حمایت بیشتر از واحدهای تولیدی و صنایع شد.

محمد علی عباس زاده، مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی نیز دراین دیداربا بیان این که سازمان تامین اجتماعی همواره حامی کارفرمایان است،گفت: کارفرمایان نقش مهمی در توسعه فرهنگ بیمه ای دارند.وی سازمان تامین اجتماعی یک بنگاه اجتماعی ، اقتصادی دانست که از یک طرف حق بیمه وصول کند و از طرف دیگر درقبال حق بیمه به تعهدات خود عمل کند.

وی به ماده 80 قانون تامین اجتماعی در رابطه با معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در به کارگیری نیروی جدید اشاره کرد و گفت: براساس این آیین نامه به منظور ترغیب کارفرمایان به استفاده از نیروی کار جدید و افزایش اشتغال و تاکید بر تامین بخش عمده ای از سهم بیمه کارفرما در بند (و) ماده 80برنامه پنجم توسعه آیین نامه اجرایی این بند تصویب رسید. وی افزود: دراین زمینه سال پایه این آیین نامه مبنای تعیین میزان تخفیف اعمالی برای ابتدای سال برخورداری کارفرمایان از تخفیف بیمه ای خواهد بود .

عباس زاده  ادامه داد: دراین ماده قانونی براساس مصوبه مجلس معافیت تا سقف 5 نفر لحاظ شده است.عباس زاده با اعلام این که سازمان تامین اجتماعی در چارچوب مصوبه قانونی عمل می کند، اظهارکرد: ماده 80 در برنامه پنجم توسعه آمده است ولی هنوز در برنامه ششم لحاظ نشده است مگر این که قانونی لحاظ شود و ماده متمم درآن آورده شود تا اصلاحی قانونی دراین ماده لحاظ شود.وی اظهارداشت: دراین راستا اگر تفاهم نامه ای  از مراجع زیربط با سازمان تامین اجتماعی منعقد شود دراین صورت امکان پذیر است. وی در پایان آمادگی هرگونه همکاری در راستای حمایت و توسعه رونق استان با واحدهای تولیدی وصنایع اعلام کرد.

ادامه مطلبدر راستای بازاریابی محصولات کشاورزی ؛ سرمایه گذار هلندی وارد خراسان شمالی شد

به منظور بازاریابی محصولات کشاورزی و شناسایی فرصت های موجود در این بخش سرمایه گذاری هلندی به همراه تیم همراه وارد خراسان شمالی شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی هدف از انجام این سفر را در راستای بازار یابی محصولات کشاورزی و معرفی محصولات این استان به سرمایه گذاران اعلام کرد. محمد صمدی افزود: محمد لاروسی مراکشی الاصل، مسئول بخش مارکتینگ و امور بین الملل کشور هلند است که با هدف شناسایی توانمندی های استان در حوزه کشاورزی در استان خراسان شمالی حضور یافته است.

وی برگزاری نشست مشترک با هیات رئیسه و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی استان در جلسه کمیسیون کشاورزی، برگزاری نشست مشترک با فعالان تجار و بازرگانان فعال در این بخش  و نیز بازدید از برخی از واحدهای تولیدی محصولات کشاورزی و نشست با برخی نمایندگان و مدیران واحدهای تولیدی محصولات کشاورزی استان  را از اهم برنامه های حضور این سرمایه گذار در استان اعلام کرد.

صمدی با اشاره به تولید محصولات کشاورزی به عنوان یک شاخصه اقتصادی مهم در این استان، گفت: این امر یکی از اولویت های اصلی توسعه اقتصادی استان است ولی هنوز مشکلاتی در بحث بازاریابی این محصولات وجود دارد که باید به دنبال راهکار بود.

ادامه مطلبآمادگی همکاری در زمینه گیاهان دارویی را با کشور هلند داریم

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان در حوزه گیاهان دارویی در این استان، گفت: بر این اساس آمادگی همکاری و تعامل با شکور هلند در زمینه فراوری این محصول را داریم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در نشست  تجار و بازرگانان و فعالان بخش کشاورزی استان با محمد لاروسی، سرمایه گذار هلندی، اظهار داشت: هم اکنون خراسان شمالی به عنوان پایلوت تولید و فراوری محصولات گیاهان دارویی در کشور شناخته شده است.وی افزود: این امر نشان از قابلیت بالای این استان در این زمینه است.

صمدی در ادامه هدف از سفر سرمایه گذار هلندی به این استان را بازار یابی محصولات کشاورزی و آشنایی با ظرفیت ها و پتانسیل های این استان عنوان کرد.وی افزود: محمد لاروسی مسئول بخش مارکتینگ و امور بین الملل کشور هلند است که به منظور شناسایی توانمندی ها و شناسایی محصولات مورد نیاز در حوزه صادرات در زمینه محصولات باغی و زراعی به این استان سفر کرده است.

صمدی یکی از ظرفیت ها و توانمندی استان در حوزه صادرات را محصولات کشاورزی دانست و گفت: سالانه محصولات باغی و زراعی پاک و سالم در این استان تولید می شود که باید برای صادرات آنان برنامه ریزی کنیم.وی اظهار کرد: از جمله محصولات انگور، سیب، پیاز، سیب زمینی و سایر در این استان قابلیت صادرات دارد.

ادامه مطلبقابلیت بالای صادرات محصولات کشاورزی استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در نشست با سرمایه گذار هلندی از قابلیت بالای صادرات محصولات کشاورزی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، دکتر عبدالله یوسفی در نشست تجار و بازرگانان و فعالان بخش کشاورزی استان با سرمایه گذار هلندی با اشاره به اشتغال بسیار بالای مردم این استان به کشاورزی، گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی در این استان، کشاورزی در خراسان شمای عمدتا متکی به نزولات جوی و بارش ها است.وی به تنوع محصولات این استان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: هم اکنون در خراسان شمالی 56 نوع محصول زراعی و باغی تولید می شود که عمده محصولات نیز سالم و پاک هستند.

دکتر یوسفی تولید انواع محصولات سیب درختی با 30 هزار تن تولید، گیلاس و گلابی با 6 هزار تن،  هلو بیش از 4 هزار تن، انگور و کشمش با 100 هزار تن، پسته و بادام و گردو بالغ بر 4 هزار تن، زعفران 4 تن و گیاهان دارویی از قبیل زیره، گل محمدی، باریجه با حدود 950 تن را مورد اشاره قرار داد که به صورت مازاد در استان تولید می شود و قابلیت صادراتی دارند.وی افزود: در این میان محصولات زراعی از قبیل سیب زمینی و پیاز و هندوانه، رب گوجه فرنگی و ... نیز در استان به خوبی تولید می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی یادآور شد: در کنار این محصولات در بخش دامی نیز با کمیت و کیفیت مناسب در استان تولید می شوند که قابلیت صادرات دارند.وی متذکر شد: در سال های اخیر صادرات تولیدات کشاورزی استان  از 13 تا 43 میلیون دلار متغیر بوده که با بهبود دیپلماسی ایران با سایر کشورهدف وضعیت بهتری را برای صادرات انتظار داریم.

ادامه مطلبتخصص، اولویت اول در صادرات محصولات کشاورزی/لزوم داشتن گواهینامه برای صادرات محصولات کشاورزی به اروپا

سرمایه گذار هلند در خراسان شمالی از داشتن تخصص به عنوان  اولویت اول در صادرات محصولات کشاورزی نام برد و گفت: برای صادرات محصولات کشاورزی به اروپا داشتن گواهینامه مربوطه در تمام سطوح الزامی است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد لاروسی مراکشی الاصل در نشست با تجار و بازرگانان و فعالان بخش کشاورزی خراسان شمالی که در محل اتاق بازرگانی استان برگزار شد با اظهار علاقه مندی برای سرمایه گذاری و بازاریابی محصولات کشاورزی خراسان شمالی، گفت: تمرکز بیشتر ما بر روی تکنولوژی های خاصی است که می تواند در زمینه کشاورزی تعیین کننده و تاثیرگذار باشد.وی افزود: هم اکنون انار محصول عمده ای است که در ایران مشهور و مورد تمرکز این شرکت است و توسط این شرکت به کشورهای اروپایی و آلمان و فرانسه صادر می شود.

لاروسی از سمبل های کشور ایران را در همین میوه انار دانست که یکی از افتخاراتی است که در ارتباط با ایران به دست آورده اند و بیان کرد: صادرات محصولات کشاورزی از همان اول به آسانی انجام نمی شود بلکه نیاز به تخصص و مهارت دارد.وی متذکر شد: برای صادرات میوه و دیگر محصولات به اروپا در گام اول باید گواهینامه مربوطه را داشته باشیم به طوری که حتی یک کشاورز نیز برای صادرات محصول خود باید این گواهینامه را دریافت کرده باشد.

مدیر بازاریابی و امور بین الملل شرکت هیل فرش هلند با تاکید بر برقراری ارتباط و گفتمان با طرف قرارداد در ابتدایی ترین امور صادرات، تصریح کرد: ایران به عنوان کشور برادر برای ما مطرح است و برای همین بسیار مشتاق هستیم که در زمینه تکنولوژی کشاورزی با این کشور آگاهی لازم را پیدا کنیم.وی مساله سیاست گذاری ها را نیز برای شروع همکاری مورد تاکید قرار داد و افزود: باید تماس مستقیم با مقامات ارشد دو کشور برقرار شود.

لاروسی ضمن اعلام اطمینان خاطر از توانایی بالای ایرانیان در یادگیری تکنولوژیف بیان داشت: در حال حاضر سازمان ها و اتحادیه های مختلفی در بخش های مختلف محصولات کشاورزی و فراهم کردن تجهیزات و ارزیابی کیفیت محصولات وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز در این نشست با اشاره به صادرات محصولات کشاورزی استان به عنوان یکی از محصولات اساسی صادر اتی به کشورهای مختلف، گفت: در این میان هلند یکی از کشورهای هدف صادراتی این استان است.محمد صمدی توانمندی این استان در این زمینه را بسیار بالا برشمرد چرا که خراسان شمالی استانی کشاورزی است که بیشترین اشتغال مردم در این بخش است.

ادامه مطلبتضمین خرید محصولات کشاورزی خراسان شمالی در صورت رعایت استاندارد ها

سرمایه گذار هلندی حاضر در خراسان شمالی گفت: در صورت رعایت استاندارد ها خرید محصولات ایران و خراسان شمالی را تضمین می کنیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد لاروسی در نشست با اعضای هیات رئیسه و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی هدف از انجام این سفر را بررسی زمینه محصولات کشاورزی در استان و‌شناسایی فرصت های موجود در این بخش اعلام کرد.وی افزود: بر این اساس از من خواسته شده تاطی جلساتی که در این استان برگزار می شود در زمینه نحوه صادرات و پرورش و کاشت گیاهان کمک های لازم به ایرانیان و کشاورزان خراسان شمالی صورت گیرد.

لاروسی بیشتربن شیوه را حضور در محل برای کسب تجربه اعلام کرد و با اشاره به کسب آموزش های لازم در رابطه با نحوه صادرات به کشورهای اروپایی، اظهار داشت: در این نشست ها با نحوه گسترش محصولات کشاورزی بیشتر شنا خواهیم شد.وی مسئولیت خود در شرکت "هیل فرش" هلند را بررسی پتانسیل کشورهای مختلف اعلام کرد و‌گفت: به عنوان مدبر مارکتینگ به کشورهای بسیاری سفر کرده ام که ایران نیز جز آنهاست تا شرایط از نزدیک مشاهده و کمک کنیم تا صادرات انجام شود.

وی بااشاره به خرید میوه از۷۲ کشور دنیا در ترمینال میوه جهانی و صادرات آن به ۱۷۶ کشور، خاطرنشان کرد: بر این اساس پیشنهاد می شود اگر می خواهید ترقی کنید شما نیز خود را با استاندارد های جهانی با کیفیت قوی محصولات تطبیق کنید و بازار را بشناسید.

لاروسی با تاکید بر رعایت استانداردهای لازم، متذکر شد: هم اکنون خود کشور هلند تولید ناچیزی دارد و اکثر محصولات وارداتی است ولی می خواهیم ایران را به پایانه جهانی وصل کنیم.وی با بیان اینکه در صورت رعایت استاندارد ها خرید محصولات ایران و خراسان شمالی را تضمین می کنیم، تصریح کرد: نظارت های جدی در تمام دنیا توسط شرکت بر تولید محصولات کشاورزی می شود که در صورت عدم انطباق با استاندارد ها و اصلاح نکردن آنها حذف می شوند.

ريیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت بالای خراسان شمالی در تولید گیاهان دارویی، گفت: خراسان شمالی پایلوت تولید و فراوری گیاهان دارویی در کشور است.وی برای سرمایه گذاری هلند در این زمینه در بخش فرآوری اعلام آمادگی کرد.

ادامه مطلب