پیام تسلیت اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت شهادت حضرت علی (ع ) و فرارسیدن لیالی شب قدر

اتاق بازرگانی خراسان شمالی شهادت حضرت علی (ع) و فرا رسیدن لیالی شب های قدر را به ملت عزیز ایران به ویژه مردم شهید پرور و ولایت مدار خراسان شمالی تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع ،معادن و کشاورزی خراسان شمالی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و طلب دعای خیر از مردم عزیز به مناسبت شهادت امیرالمومنین علی (ع) و ایام پربرکت شب های قدر پیام تسلیت صادر کرد. متن پیام بدین شرح است :

ماه مبارک رمضان فرصتی ارزشمند برای کسب برکات الهی است و در این میان، شبهای قدر چشمه‌های جوشان خیرات و برکات هستند که انسانهای هوشیار و آگاه برای کسب فیوضات الهی که در این شب ها جاری است، تلاش می‌کنند.

بدین وسیله هیات رئیسه و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ضربت خوردن امیرمومنان علی (ع) و شهادت جانسوز خورشید فروزان امامت و ولایت، توفیق بهره مندی از عنایات و الطاف ویژه حضرت حق در شب های قدر برای مردم عزیز ایران و خصوصا مردم شریف استان خراسان شمالی از خداوند منان مسئلت می نمایم. امید آن که در پرتو پر فروغ رفتار و گفتار حضرت امیرالمومنین(ع) و با پیروی از منش و سیره آن بزرگوار در دستگیری از نیازمندان و یاری محرومان به توفیق روزافزون دست یابیم.

 

 

ادامه مطلبرئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی: سفر هیات آلمانی از بهترین برنامه ها در پذیرش هیات ها بوده است

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با اشاره به اعزام و پذیرش بیش از ۳۰ هیات، گفت: این هیات از بهترین هیات ها در طول این سال در پذیرش هیلت های تجاری و بازرگانی از خازج از کشور بوده است.

به گزارش اتاق بازرگانی خراسان شمالی، محمد صمدیدر نشست هیات تجاری آلمان با استاندار و تجار و بازرگانان با اشاره به پیگیری برنامه ها در تمامیزمینه ها در طول دو روز حضور این هیات در استان،افزود: در این راستا تفاهم نامه مشترکی نیز دربخش های مختلف سرمایه گذاری بهویژه انرژی خورشیدی و بادی و توسعه اقتصادی و صادرات و واردات در ۹ بند به امضارسیده است.وی خاطرنشان کرد: بر این اساس قرارشد دفترمشترک خراسان شمالی و‌آلمان نیز در استانراه اندازی شود تا برنامه ها به صورت قانونی و کشوری مورد پیگیری قرار گیرد. صمدی در ادامه ازبرادران بیات و اعضای هیات آلمانی به منظور هماهنگی این سفر قدردانی کرد.

ادامه مطلبتفاهم نامه همکاری هیات تجاری آلمانی با اتاق بازرگانی خراسان شمالی منعقد شد

تفاهم نامه همکاری هیات تجاری آلمانی با اتاق بازرگانی خراسان شمالی در 9 بند منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، متن تفاهم نامه همکاری هیات تجاری المانی با اتاق بازرگانی خراسان شمالی به شرح ذیل آمده است.

در راستای تمایل و اراده دولت جمهوری اسلامی ایران و کشور آلمان به تقویت پیوندهای دوستی و سرمایه گذاری مشترک از طریق توسعه همکاری های تجاری و نظر به اشتراکات تاریخی فرهنگی فیما بین ،بدینوسیله آقای محمد صمدی رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی/بجنورد و آقای علی بیات رئیس هیأت تجاری و بازاریابی و سرمایه گذاری از کشور آلمان که من بعد طرفین خوانده می شوند با هدف بهره برداری بهینه از ظرفیت های استان خراسان شمالی و کشور آلمان و به منظور توسعه اقتصادی دو کشور ، موارد ذیل را در روز سه شنبه مورخ 23/03/96 مصادف با 13 ژوئن 2017 امضاء وتوافق نمودند:

بند 1

طرفین توافق نمودند که منبعد برای توسعه همه جانبه مناسبتهای سودمند ،فعالیتها و همکارهای خویش را در زمینه های اقتصادی و تجاری و بازاریابی ادامه دهند.

بند 2

برای اعزام وپذیرش هیأتهای طرفین اقدام لازم به عمل آورده شود.منجمله هیأت رسمی هر دو طرف بعدازتشریف فرمایی به فرودگاه(کشور مخاطب) تا زمان خروج میهمان یکدیگر محسوب می شوند.

بند3

طرفین برای تدوین و برگزاری نمایشگاه در ایران و نمایشگاه خراسان شمالی در آلمان اقدامات لازم را به عمل می آورند.                                                              

بند 4

در زمینه مبادله اطلاعات تجاری واقتصادی و بازرگانی و سرمایه گذاران توافق نمودند.

بند5

سرمایه گذاری در خصوص توسعه بخش کشاورزی ،صنایع تبدیلی،صنایع دستی،گردشگری،ماشین آلات کشاورزی،انرژی خورشیدی،فعالیت های عمرانی،راه آهن و سایر مورد علاقه سرمایه گذاران

بند 6

توافق گردید در زمینه صادرات و واردات کالاهای مختلف بوسیله بازرگانان هردو کشور اتاقها نقش اساسی را داشته باشند.

بند7

برای رشد و توسعه تجارت، طرفین تمام اقدامات لازم را   به عمل می آورند تا بازرگانان هر دو کشور همکاری و فعالیتهای لازم را داشته باشند. بازدیدهای تجاری و اقتصادی و داد و ستد بازرگانان هر دو کشور همواره برگزار و برقرارگردد.

بند 8

طرفین توافق نمودند کارگروهی از تجار و بازرگانان و صادرکنندگان خراسان شمالی و تجارآلمانی در زمینه رشد مناسبتهای تجاری و اقتصادی تشکیل گردد و تمامی برنامه های همکاری، مورد تأیید و بررسی طرفین قرار گیرد.

بند 9

طرفین برای تحقق عملی موارد فوق سعی کافی مبذول خواهند داشت تا بین اتاق بازرگانی و صنایع و معادن خراسان شمالی(بجنورد ) و همتایان آلمانی در راستای توسعه اقتصادی اقدامات اساسی و ضروری مبذول گردد.       

 

ادامه مطلباستاندار خراسان شمالی: فرآوری محصولات تولیدی دراستان اولویت اصلی درهمکاری باهیات آلمانی است

استاندار خراسان شمالی با تاکید بر لزوم خارج شدن از خام فروشی محصولات گفت: از هیات آلمانی انتظار داریم فعالیت خود را متمرکز بر فرآوری محصولات تولیدی استان در این منطقه و سپس اقدام به صادرات کند.محمدرضا صالحی در نشست با اعضای هیأت تجاری و سرمایه گذاری آلمان اظهار کرد: این هیات تجاری در حالی به خراسان شمالی سفر کرده که کشور ما متاثر از دو تروریستی کور در تهران است.وی با بیان اینکه دین اسلام دین مهربانی است و برای همه انسان ها کرامت قایل است.وی اظهار کرد: ما هر گردشگر خارجی را سفیری از آن کشور می دانیم به ویژه اینکه گردشگر رابط میان اقتصاد و رشد اقتصادی باشد.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه کشور، 25.3 درصد از سرمایه گذاری به سرمایه گذاری خارجی اختصاص دارد گفت: از هیات تجاری و سرمایه گذاری آلمان انتظار می رود به ارتباط مستمر، بازاریابی و بازارشناسی برای عرضه محصولات تولیدی این استان کمک کنند.استاندار خراسان شمالی گفت: هیچ محدودیتی در واگذاری زمین برای توسعه اقتصادی در این استان وجود ندارد.

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره پیشنهادها و طرح های قابل سرمایه گذاری در خراسان شمالی اظهار کرد: ایجاد کارخانه اسانس گیری، کارخانه سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی مرتبط با این بخش از زمینه های سرمایه گذاری در این استان است.وی تصریح کرد: سرمایه گذاری برای صادرات اسب ترکمن از دیگر فرصت های جذاب برای سرمایه گذاران آلمانی در خراسان شمالی است.

 

*ایجاد کارخانه ساخت ماشین آلات کشاورزی

استاندار خراسان شمالی، ایجاد کارخانه ساخت ماشین الات کشاورزی در بجنورد را از دستاوردهای سفر این هیات تجاری به استان عنوان کرد و گفت: ایجاد این کارخانه با سرمایه گذاری شرکت کلاس به زودی در استان آغاز می شود.صالحی با اشاره به اینکه خراسان شمالی قابلیت های فراوانی برای سرمایه گذاری در حوزه انرژی های تجدیدپذیر دارد خاطرنشان کرد: امید است شاهد عملیاتی شدن 6 مزرعه انرژی پاک در استان باشیم.

وی با اشاره به وجود صنایع بزرگ و مادر در استان گفت: اجرای طرح های توسعه ای مرتبط با صنعت پتروشیمی، آلومینا و فولاد و نیز ایجاد صنایع پایین دستی این صنایع مورد تاکید ما است.وی گفت: از هیات تجاری آلمانی انتظار می رود تا علاوه بر اینکه خود نسبت به سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در خراسان شمالی اقدام می کنند، نسبت به معرفی و تبیین ظرفیت های سرمایه گذاری در این استان، به سرمایه گذاران خارجی مبادرت داشته باشند.

استاندار خراسان شمالی افزود: ایجاد کارخانه ماشین ساخت ماشین برقی کوچک از دیگر پیشنهادهای ما به آلمانی ها برای سرمایه گذاری در این استان است.

 

*سرمایه گذاری در معدن یک فرصت اقتصادی در استان

صالحی تصریح کرد: از سرمایه گذاری در زمینه معدن و اکتشاف معادن استقبال می کنیم و امید می رود سرمایه گذاری در زمینه فرآوری مواد معدنی نیز مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد.وی تاکید کرد: در حوزه گردشگری نیز ساخت تله کابین در منطقه درکش و باباامان یکی از پیشنهادهای ما است و انتظار می رود تا تاریخی در این زمینه تعیین شود که این طرح آغاز شود.صالحی افزود: ساخت دهکده عشایری در شیروان نیز یکی از طرح های پیشنهادی ما برای توسعه گردشگری به هیات آلمانی است.وی خاطرنشان کرد: تکمیل زنجیره تولید و فروش صنایع دستی و کمک به بازاریابی و بازارشناسی این محصولات مورد انتظار ما است که امید می رود محقق شود.

 

* سرمایه گذار پروژه ریلی یک فرصت اقتصادی

صالحی در باره فرصت های سرمایه گذاری خارجی در زمینه فاینانس گفت: در زمینه فاینانس و سرمایه گذاری مستقیم، آمادگی وجود دارد تا زمینه سرمایه گذاری برای سرمایه گذار خارجی برای تکمیل پروژه ریلی اسفراین- بجنورد- شیروان و نیز پروژه ریلی گرگان- بجنورد- مشهد مهیاو سرمایه گذار وارد عرصه شود.وی افزود: مطالعه اولیه ایجاد کارخانه بازیافت در استان انجام شده است و این طرح نیز آماده سرمایه گذاری است.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به توقف طرح کارخانه سیمان سمنگان گفت: این طرح توسط آستان قدس در دست پیگیری است اما آستان قدس آمادگی دارد تا این سرمایه گذاری انجام شده را به فروش برساند و یا با کمک این هیات تکمیل وبه انجام برساند.

هیات تجاری آلمان که متشکل از 12 نفر از تجار و بازرگانان دیروز و امروز از مناطق مختلف خراسان شمالی از جمله باغات انگور ، سیب ، برخی مناطق گردشگری و عشایری و همچنین بازدید از مکان های پیشنهادی برای راه اندازی نیروگاههای خورشیدی بازدید کردند.

ادامه مطلبمدیرعامل شرکت فونیکس: ماموریت شرکت فونیکس به نمایندگی از آلمان امضای اولین قرارداد با اتاق بازرگانی خراسان شمالی است

مدیر عامل شرکت فونیکس گفت: شرکت فونیکس ماموریت امضای اولین قرار داد بین اتاق بازرگانی خراسان شمالی و یکی از ایالت های کشور آلمان را دارد.

علی بیات عصر در جلسه مشترک اعضای هیأت تجاری و سرمایه گذاری که در اتاق بازرگانی استان خراسان شمالی برگزار شد اظهار کرد: کشور آلمان از ایالت های مختلف تشکیل شده است که هر کدام اتاق های بازرگانی نیز دارند، که یکی از ایالت ها مامور شده است تا ارتباط بین اتاق بازرگانی را برقرار کند که این اتاق نیز شرکت فونیکس را مامور کرده است.وی با بیان اینکه شرکت ما با کشور ایران تبادلات تجاری زیادی داشته است افزود: در زمان تحریم کمک بسیاری به ایران کردیم و انواع کالا به این کشور در این شرایط صادر کردیم.وی که عضو مهم کنسرسیوم ساخت و ساز آلمان ، سوئیس و اسپانیا است گفت: در سال 2015 ، 240 میلیارد یورو پروژه در زمینه های مختلف اجرا کردیم.

بیات در خصوص سرمایه گذاری در خصوص ایده های نو نیز گفت: در این زمینه نیز صندوقی داریم که کمک می شود.وی گفت: ما با بیش از 15 شرکت معروف جهان ارتباط داریم، تلاش خواهیم کرد تا به صادرات ایران در زمینه های مختلف کمک کنیم، صادرات را رونق و افزایش دهیم.وی افزود: همچنین برنامه داریم تا بحث صادرات میوه و بسته بندی را نیز از این استان به کشورهای اروپایی رونق دهیم.بیات اظهار کرد: شرکت ما همچون شرکت های چینی نیست که حتی پیچ و مهره ها را نیز با خود بیاورند بلکه سعی دارد از امکانات و نیروی بومی کشور ایران استفاده کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و خراسان شمالی نیز در این جلسه با بیان اینکه حدود 20 کارخانه در زمینه های مختلف برای سرمایه گذاری پیشنهاد داده شده است.محمد صمدی افزود: این پروژه ها در زمینه های مختلف از جمله گیاهان دارویی، صنایع فرش، صنایع تبدیلی و تکمیلی، بسته بندی و سایر است.

ادامه مطلبرئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی: سفر هیات آلمانی از بهترین برنامه ها در پذیرش هیات ها بوده است

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با اشاره به اعزام و پذیرش بیش از ۳۰ هیات، گفت: این هیات از بهترین هیات ها در طول این سال در پذیرش هیلت های تجاری و بازرگانی از خازج از کشور بوده است.
به گزارش اتاق بازرگانی خراسان شمالی، محمد صمدیدر نشست هیات تجاری آلمان با استاندار و تجار و بازرگانان با اشاره به پیگیری برنامه ها در تمامیزمینه ها در طول دو روز حضور این هیات در استان،افزود: در این راستا تفاهم نامه مشترکی نیز دربخش های مختلف سرمایه گذاری بهویژه انرژی خورشیدی و بادی و توسعه اقتصادی و صادرات و واردات در ۹ بند به امضارسیده است. وی خاطرنشان کرد: بر این اساس قرارشد دفترمشترک خراسان شمالی و‌آلمان نیز در استانراه اندازی شود تا برنامه ها به صورت قانونی و کشوری مورد پیگیری قرار گیرد.
صمدی در ادامه ازبرادران بیات و اعضای هیات آلمانی به منظور هماهنگی این سفر قدردانی کرد.

ادامه مطلبمدیرعامل مجموعه شرکت های فونیکس خبر داد: اولین شرکت فونیکس در خراسان شمالی راه اندازی می شود

مدیرعامل مجموعه شرکت های فونیکس از راه اندازی اولین دفتر نمایندگی این شرکت در خراسان شمالی برای تسریع امور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی خراسان شمالی علی بیاتدر جلسه مشترک هیات تجاری و سرمایه گذاری آلمان با استاندار و تجار و بازرگانان استان اظهار داشت: برای سرعت دهی به امور بنا داریم یکی از شرکت های فونیکسرادر خراسان شمالی ثبت کنیم.وی افزود: این شرکت پایگاهی برای پیشبرد پروژه ها در بخش های مختلف مورد نظر کشاورزی، گردشگری، صنعت و انرژی خورشیدی می شود.
بیات خاطرنشان کرد: با راه اندازی این شرکت در کوتاه ترینزمانممکن پاسخ ها از دفتر آلمان و شرکت های مورد نظر دریافت و به مدیران خراسان شمالی ارائه می شود. وی با ابراز رضایت از سفر به خراسان شمالی، گفت: به زودی ثبت اولین شرکت فونیکس  در ایتان انجام می شود.

ادامه مطلبرئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی: علاقه مند سرمایه گذاری آلمان در زمینه های مختلف هستیم

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی برای سرمایه گذاری هیات تجاری آلمان در زمینه های مختلف اعلام آمادگی کرد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کژشاورزی خراسان شمالی، محمدصمدی در نشست هیات تجاری آلمان با تجار و فعالان اقتصادی بخش کشاورزی خراسان شمالی بااعلام این خبرگفت: در این راستا زمینه های لازم برای سرمایه گذاری فراهم است.وی اعطای مشوقهای سرمایه گذاری و معافیت های مالیاتی و تضمین سود سرمایه را از جمله زمینه ها برای حمایت از سرمایه گذاران خارجی اعلام کرد.
صمدی با اشاره به سفر هیات ۱۲ نفره آلمان به این استان، گفت: طی دوروز حضور در استان برنامه های مختلفی برای شناساندن توانمندی ها و قابلیتهای استان تدارک دیده شده است.وی یادآور شد: هم اکنون نیز چند تن از اعضای این هیات در حال بازدید از بخش های مختلف انرژی خورشیدی،گردشگری، صنعتی کشاورزی هستند.رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از حضور برادران بیات در این هیات ابراز خرسندی کرد که نشان از علاقه  مندی به کشورو میهن دارد.

ادامه مطلبکمک ۴۰ میلیون ریال اتاق بازرگانی خراسان شمالی برای آزادی زندانیان

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از کمک ۴۰ میلیارد ریالی اتاق بازرگانی استان برای آزادی جرائم غیر عمد استان خبر داد.به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و‌کشاورزی خراسان شمالی جشن گلریزان کمک به زندانیان جرائم غیر عمد بجنوردبرگزار شد.
بر اساس این گزارش در این مراسم رئیس، هیات رئیسه و کارکنان اتاق بازرگانی استان برای کمک به زندانیان جرائم غیر عمد استان مبلغ ۴۰ میلیارد تومان کمک کرد.بنا بر این گزارش اتاق بازرگانی خراسان شمالی هر ساله در این جشن کمک های خود را برای کمک به زندانیان اهدا می کند.

ادامه مطلباستاندار خراسان شمالی: تامین بیش از 25 درصد منابع مالی برنامه ششم از محل سرمایه گذاری خارجی

استاندار خراسان شمالی از تامین بیش از 25 درصد منابع مالی برنامه ششم از محل سرمایه گذاری خارجی خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد رضا صالحی، استاندار خراسان شمالی در نشست مشترک هیات تجاری  آلمان ضمن معرفی توانمندی های استان در بخش های مختلف ، گفت: کشاورزی، گیاهان دارویی، فرش درو، اسب اصیل ترکمن و صنایع تبدیلی از قابلیت های موجود دراین بخش است.وی با اشاره به وجود صنایع بزرگ از قبیل آلومینا، فولاد و پتروشیمی و نیز سیمان و صنایع تبدیلی در استان وجود معادن غنی را از دیگر قابلیت ها اعلام کرد.
صالحی اظهار داشت: در بخش گردشگری نیز حیاط وحش، چشمه های آب گرم و کوه ها و جنگل ها و در حوزه انرژی و هوای پاک تابش مناسب خورشید با بیش از 8 ساعت متوسط در روز و تونل باد به این قابلیت ها می افزاید.وی به معافیت های مالیاتی در بخش های مختلف نیز اشاره کرد که از پنج سال تا ابد ادامه دارد.
استاندار خراسان شمالی یاد آور شد: در آغاز برنامه پنج ساله ششم قرار است بالغ بر 25 درصد منابع مالی برنامه ششم از محل سرمایه گذاری خارجی تامین شود.

ادامه مطلب