برگزاری دوره آموزش داوری توسط دفتر مرکز داوری اتاق ایران در اتاق بازرگانی بجنورد در تاریخ پنج شنبه 2 شهریور ماه 96

مدرس این دوره جناب آقای دکتر علیرضا ایرانشاهی (داور مرکز داوری اتاق ایران، وکیل پایه یک دادگستری و استاد دانشگاه) هستند. شهریه این دوره برای هر نفر مبلغ  000.000 .1  ریال ( یک میلیون ریال)  است. دانشجویان و کارآموزان وکالت از  بیست درصد تخفیف شهریه برخوردار خواهند بود .

جهت ثبت نام لازم است فرم تکمیل شده زیر را به  دفتر مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران در اتاق بازرگانی بجنورد ارسال فرمایید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام با شماره 39- 32728237(058)  داخلی 1  و یا تلفن همراه 09157969963  تماس حاصل فرمایند .

 

فرم ثبت نام

ادامه مطلب

 

مدیر امور استان های سامانه تدارکات الکترونیک دولت: ثبت نام بیش از 18 هزار تامین کننده در سامانه ستاد

مدیر امور استان های سامانه تدارکات الکترونیک دولت از ثبت نام بیش از 18 هزار تامین کننده در سامانه ستاد خبر داد.

نادر فیوضی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به ثبت نام بیش از 18 هزار تامین کننده و تولید کننده در سامانه تدارکات الکترونیک دولت در سطح کشور،  گفت: از این تعداد فقط حدود 415 تامین کننده مربوط به خراسان شمالی است. وی افزود: در این راستا باید بررسی شود که مشکل کار کجاست و چرا تولید کنندگان استان و بخش خصوصی تا کنون کمتر برای ورود به این سامانه اقدام کرده اند و مشکل کجاست.

فیوضی با تاکید بر لزوم ترغیب بخش خصوصی برای ورود به این سامانه، خاطرنشان کرد: آماده برگزاری دوره های آموزشی رایگان برای آشنایی بخش خصوصی با مزایای این سامانه برای ترغیب بیشتر به ثبت نام هستیم.

وی با اشاره به آغاز به کار فعالیت این سامانه از سال 90 در کشور، یاداور شد: با این وجود این سامانه در سال 94 در خراسان شمالی کلید خورد.

وی رقابتی کردن بازار محصولات مختلف را از جمله مهمترین مزایای این سامانه برشمرد و گفت: هر کسی در حد توان می تواند سهم خود را از این سامانه برداشت کند.

مدیر امور استان های سامانه تدارکات الکترونیک دولت اظهار داشت: این سامانه دستگاههای اجرایی را قادر می سازد تمام مراحل معامله از ثبت درخواست تا تبادل وجه را با امکان دسترسی غیر متمرکز برای دستگاه ها و در یک سیستم یکپارچه و استاندارد مطابق با تمامی قوانین و مقررات انجام دهند.

وی شفاف سازی، افزایش رقابت پذیری و رقابت سازی، سرعت عمل، اعمال و کنترل سیستماتیک مقررات، مستندسازی عملیات مالی، امکان اعمال نظام مند سیاست های اقتصادی دولت و فراهم سازی امکان تهیه گزارشهای مدیریتی و نظارتی به صورت پیشرفته برای نهادهای دولتی را از جمله مزایای این سامانه برشمرد.

وی افزود: با راه اندازی این سامانه کلیه معاملات از خرید متوسط تا مناقصه و مزایده ها و ... از بستری کاملا الکترونیکی منطبق با آخرین قوانین به ثبت رسیده است.

فیوضی متذکر شد: این سامانه به شدت از تامین کنندگان و تولید کنندگان در داخل حمایت می کند تا معاملات را حداکثر در داخل استان ها انجام دهند.

وی بیان کرد: با برگزاری جلسه نشست هم اندیشی مدیران و ذی سابان در راستای حمایت از کسب و کار و تولید دتاخل که امروز در خراسان شمالی داشتیم مقرر شد با همکاری اتاق بازرگانی از بخش خصوصی برای ورود و ثبت نام در این سامانه دعوت شود.

مدیر امور استان های سامانه تدارکات الکترونیک دولت یادآور شد:  با ثبت نام تولید کنندگان در این سامانه در صورت نیاز دستگاه های اجرایی به محصولی خاصف اولویت خرید با تولیدات استان و بخش خصوصی بومی خواهد بود.

وی با اشاره به همکاری مطلوب  اتاق بازرگانیف این تعامل را در ترغیب تولید کنندگان برای ثبت نام در سامانه بسیار با اهمیت خواند و گفت: بر این اساس مقرر شد اتاق بازرگانی استان مشخصات تولیدات  وارد شده در سامانه را در قالب کتابی چاپ و در اختیار دستگاه های اجرایی استان قرار دهد تا مشخص شود در هر استان چه تعداد تامین کننده و واحد صنفی با چه محصولات و مشخصاتی  وجود دارد تا حمایت لازم صورت گیرد.

فیوضی از اتاق بازرگانی  به عنوان بازوی اجرایی دولت یاد کرد و برای همکاری با این اتاق به منظور پشتیبانی از بخش خصوصی در هر زمینه ای مرتبط اعلام امادگی کرد.

 

ادامه مطلببرگزاری نشست هم اندیشی با مدیران و ذیحسابان در راستای خرید و حمایت دستگاه های اجرایی از تولیدات استان

نشست هم اندیشی با مدیران و ذیحسابان در راستای خرید و حمایت دستگاه های اجرایی از تولیدات استان با حضور رئیس اتاق بازرگانی و ئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در این نشست برگزاری این نشست را از مصوبات جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی  دانست.محمد صمدی افزود:  استاندار خراسان شمالی در جلسه شورای گفت و گو به بهره گیری از ظرفیت ذی حسابان برای حمایت از تولیدات استان با خرید محصولات داخل استان تاکید کرد.

صمدی خاطرنشان کرد: بر این  اساس نیازهای واحدهای تولیدی استان مورد ارزیابی قرار گرفته و پیشنهادات لازم اخذ گردید. وی اخذ مصوبه ای در جهت خرید معامات به صورت خطی در جلسه شورای نظارت استان، تهیه آمار و اطلاعات از واحدهای تولیدی استان و تهیه کتابچه ای از اطلاعات واحدهای تولیدی استان را از مهمترین مصوبات این جلسه برشمرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی نیز در این نشست با تاکید به آسیب شناسی، ظرفیت شناسی و امکان سنجی شرایط در استان، تصریح کرد: باید آسیب های موجود در حوزه خرید داخل استان انجام شود. مجید پورعیسی ضمن قدردانی از فراهم سازی فرصت برگزاری این جلسه توسط رئیس اتاق بازرگانی، گفت: حمایت از تولید داخلی دراستان و شهرستان همیشه دغدغه یک منطقه بوده است.

وی با تاکید بر شناسایی فرصت ها و امتیازات برای کسبه و محدودیت ها برای پیمانکاران و سایر گروه های مورد نظر اظهار داشت: شناسایی این فرصت ها می تواند کمکی موثر برای توسعه استان باشد.

وی با اشاره به وجود مشکلاتی در استان که لزوما باید رفع شود، خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم رقابت در حوزه پیمانکاری ، معاملات و خرید و فروش فراهم شود.

پورعیسی به محدودیت های موجود در حوزه قوانین نیز اشاره کرد وگفت: این محدودیت ها گریز ناپذیر هستند ولی با توجه به این که خراسان شمالی استانی خیلی قوی نیست و در رقابت سایر استان ها قدرت مانور چندانی ندارد باید با شناسایی وضعیت سایر استان ها پیشنهادات لازم در ابعاد مختلف گرفته شده و زیرساخت هایی که باید الان ایجاد شود مشخص گردد.

وی خطاب به ذیحسابان اظهار داشت: انتظار می رود ذیحسابان در کوتاه ترین زمان ممکن از طریق اداره کل دارایی به گونه ای با دستگاه مربوطه همکاری داشته باشند که امور سهل و آسان شود. وی به انجام چند اقدام اساسی در استان از قبیل خرید شیر مدارس از کارخانجات استان و تهیه لباس فرم یکنواخت شهرداری ها و برخی دیگر از دستگاه ها از واحدهای تولیدی استان اشاره کرد وگفت: این کار می تواند در رونق تولید داخل بسیار تاثیرگذار باشد.

پورعیسی اظهارداشت: درحال حاضر با شرکت شهرک های صنعتی رایزنی شده تا تمام تولیدات و داشته های خود را معرفی و طی آن دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی ظرفیت های موجود در استان را مشاهده از آنها خریداری کنند. وی با تاکید به آسیب شناسی، ظرفیت شناسی و امکان سنجی شرایط در استان، تصریح کرد: حتی اگر نیاز به رایزنی با دستگاه های نظارتی برای حمایت از حوزه کسب و کار باشد این کار انجام می شود. وی به گستردگی دامنه کار اشاره کرد و گفت: باید آسیب های موجود در حوزه خرید داخلی بیان شود.

پورعیسی متذکر شد: ذیحسابان درمسئله خرید تولیدات داخلی از سامانه تدارکات دولت باید خود را به عنوان یک شهروند استان تلقی کرده تا حمایت از تولید، کالاها و خدمات تولید کنندگان استان صورت گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی با اشاره به ورود کمتر بخش خصوصی در حوزه خرید از سامانه، خاطرنشان کرد: باید آموزش های کافی در حوزه شیوه ورود به سامانه با توجه به تنوع آموزش گیرندگان ارائه شود درحالی اکنون این آموزش ها به صورت کامل و جامع نبوده است.

وی با اشاره به انجام بیش از 50 درصد خریدهای مورد نیاز استان از داخل قبل از راه اندازی این سامانه یادآور شد: درحال حاضر این میزان فقط به 60 درصد افزایش یافته که نیازمند نگاه جامع تر و فرهنگ سازی برای حمایت از تولید است.

ادامه مطلبتحویل 10 دستگاه دوچرخه به پیست دوچرخه سواری پیرامون فرودگاه بجنورد

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از تحویل 10 دستگاه دوچرخه به پیست دوچرخه سواری پیرامون فرودگاه بجنورد توسط اتاق بازرگانی استان خبر داد.

به گزارزش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در این رابطه اظهار داشت: در راستای افزایش نشاط اجتماعی و  فرهنگ سازی تفریح سالم 10 دستگاه دوچرخه توسط اتاق بجنورد به این پیست اهداء شد. وی افزود: اتاق بازرگانی جزء دستگاه هایی است که در این اقدام سالم پیشگام بوده است.

بر اساس این گزارش این پیست 14 کیلومتر درازا دارد و در مرحله نخست، برای دوچرخه سواری کارکنان دستگاه های اجرایی و بانوان شاغل درنظر گرفته شده است.

به گفته دست اندرکاران، در مرحله دوم طرح که به احتمال زیاد، استفاده از این پیست و دوچرخه های تعبیه شده در این محل، برای عموم شهروندان میسر خواهد شد.

 

 

ادامه مطلببرگزاری دوره آموزشی "مدیریت فروش در شرایط بحران" با حضور بیش از 80 نفر از تجار و بازرگانان در اتاق بازرگانی خراسان شمالی

دوره آموزشی "مدیریت فروش در شرایط بحران با حضور بیش از 80 نفر از تجار و بازرگانان و صاحبان شماغل در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، این دوره آموزشی  با هدف ارتقاء سطح آگاهی علمی و آشنایی برای تجار و بازرگانان، بنگاههای اقتصادی، صاحبان صنایع و مشاغل برگزار شد.
بر اساس این گزارش در این دوره اموزشی 8 ساعته بیش از 80 نفر از تجار و بازرگانان، بنگاههای اقتصادی، صاحبان صنایع و مشاغل شرکت داشتند.
آموزش مباحث این دوره  با حضور استاد "دکتر  وحید نثایی " از اساتید برجسته اتاق ایران انجام گرفت.
لازم به ذکر است در پایان این دوره گواهینامه آموزشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد که مورد تایید سازمان برنامه و بودجه است به شرکت کنندگان  ارائه می شود.

ادامه مطلببرگزاری دوره آموزشی "مدیریت فروش در شرایط بحران" در اتاق بازرگانی خراسان شمالی


دوره آموزشی "مدیریت فروش در شرایط بحران" فردا 15 تیر ماه در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، این دوره آموزشی  "مدیریت فروش در شرایط بحران"  ساعت 8 صبح فردا 15 تیر ماه در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد برگزار می شود.
بر اساس این گزارش هدف از برگزاری این دوره آموزشی در راستای ارتقاء سطح آگاهی علمی و آشنایی تجار و بازرگانان، بنگاههای اقتصادی، صاحبان صنایع و مشاغل است.آموزش مباحث این دوره  با حضور استاد "دکتر  وحید نثایی " از اساتید برجسته اتاق ایران خواهد بود.
لازم به ذکر است در پایان این دوره گواهینامه آموزشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد که مورد تایید سازمان برنامه و بودجه است به شرکت کنندگان  ارائه می شود.

ادامه مطلبدشواری اخذ تسهیلات اعتباری با شرایط و بهره مناسب مهمترین مشکل بخش صنعت استان


رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی دشواری اخذ تسهیلات اعتباری با شرایط و بهره مناسب را از  مهمترین مشکل بخش صنعت استان  اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در همایش روز ملی صنعت و معدن ضمن تبریک این روز به همه مدیران فعال بنگاههای صنعتی،معدنی و فعالان اقتصادی و کار آفرینان و اعضای اتاق بازرگانی و دیگر تشکل های صنعتی استان، گفت: بخش صنعت و معدن یکی از مهمترین بخش های اقتصاد ملی ما محسوب می شود که علاوه بر ایجاد اشتغال و تأمین نیازهای داخلی، سالانه میلیاردها دلار درآمد ارزی عاید کشور می کند.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در تولید تعدادی از کالاهای مهم صنعت نظیر آلومینیوم،فولاد،مس سیمان و فرآورده های پتروشیمی در ردیف کشورهای شاخص دنیا قراردارد.صمدی یادآور شد: بر این اساس تردیدی نیست که صنعت، نیروی محرکه اقتصاد است و در نتیجه شتاب بخشیدن به رشد آن می تواند درآمد ملی را به شدت افزایش داده و کمبودها را جبران و بسیاری از مشکلات اقتصادی واجتماعی فعلی را برطرف کند.
وی تصریح کرد: بخش صنعت و معدن در کسب درآمدهای ارزی برای کشور به ویژه در شرایط فعلی که قدرت های سلطه گر ما را مورد تحریم های ظالمانه اقتصادی قرار داده اند نقش مهمی را ایفا می کند.وی به مشکلات بخش صنعت در استان اشاره کرد که مهمترین آنها شامل دشواری اخذ تسهیلات اعتباری با شرایط و بهره مناسب، بالا رفتن هزینه های تولید به سبب افزایش تورم و هزینه های جانبی از قبیل طولانی بودن مراحل دریافت اعتبار از بانکها و افزایش شدید هزینه های تهیه موارد اولیه از است.وی افزود: این مشکلات در نتیجه عوامل عمده ای بوده است که در مواردی به کاهش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی استان منجر شده است.وی متذکر شد: این در حالی است که توسعه صادرات به ویژه در محصولات صنعتی و معدنی که ارزش افزوده بالایی دارند می تواند در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در حماسه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نقش آفرین باشد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی اظهار کرد: در حال حاضر بخش خصوصی و تشکلهای صنعتی، معدنی، اتاقهای بازرگانی کشور ظرف سالهای اخیرخواسته ها و پیشنهادهای خود را جهت بهبود فضای کسب و کار و رونق مجدد فعالیت های صنعتی و معدنی و ثبات نرخ ارز و تعامل فعال با اقتصاد جهانی به همراه دیدگاه ها به دولت مطرح کرده اند.وی ابراز امیدواری کرد:  با توجه به برنامه های مناسبی که جهت تحرک بخشی به بخش صنعت و معدن و بهره گیری از پتانسیل های کامل آن ایجاد خواهد شد، مشکلات موجود به تدریج برطرف شود و استان خراسان شمالی  بتواند از لحاظ توسعه صادرات کالاهای صنعتی – با توجه به موقعیت های مناسب و مساعدی که دارد به یکی از استانهای برتر کشور تبدیل شود.
صمدی تصریح کرد: در این میان اتاق بازرگانی استان برای رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و تقویت زمینه های اقتصادی با پذیرش و اعزام هیأتهای تجاری و بازاریابی و سرمایه گذاری و معرفی توانمدیها و پتانسیلهای استان اقدامات لازم و ضروری را انجام داده و پیگیری می کند.

ادامه مطلبنیمه دوم تیرماه انجام می شود؛ اعزام هیات تجاری، بازاریابی و سرمایه گذاری خراسان شمالی به کشور ترکمنستان

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از پیگیری اعزام هیات تجاری، بازاریابی وسرمایه گذاری خراسان شمالی به کشور ترکمنستان به سرپرستی و مجری گری اتاق بازرگانی خراسان شمالی در نیمه دوم  تیرماه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی استان با اعلام این خبر، گفت: اعزام هیات تجاری به کشور ترکمنستان بنا به درخواست اتاق بازرگانی استان و استقبال خوب کشور همسایه ترکمنستان انجام می شود.

وی از اعزام هیات تجاری، بازاریابی وسرمایه گذاری با محوریت خراسان شمالی به کشور ترکمنستان درنیمه دوم تیرماه به مدت سه روز خبرداد وگفت:این اعزام با حضور روسای اتاق های بازرگانی استان ها، هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و امور بین الملل و تشریفات  ،اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی خراسان شمالی / بجنورد ، برخی مقامات عالی رتبه استان و اعضای بخش خصوصی انجام می شود.

صمدی  به وجود 310 کیلومتر مرز مشترک میان خراسان شمالی و کشور ترکمنستان اشاره کرد و این مرز را پتانسیل بسیار خوبی برای صادرات محصولات خراسان شمالی به کشور ترکمنستان دانست. وی از اهداف مهم این سفر تجاری را دیدار با تجار وبازرگانان کشور هدف، سرمایه‌گذاری‌های مشترک، مذاکرات برای توسعه اقتصادی، صادرات و واردات، برگزاری نمایشگاه ها، بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی و ...  عنوان کرد.

ادامه مطلبپیام تبریک رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضائیه

رئیس، هیات رئیسه و هیات نمایندگان و کارکنان اتاق بازرگانی خراسان شمالی طی پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام خمینی(ره)، هفته قوه قضائیه را به همه تلاشگران این عرصه تبریک عرض نمودند.

در متن این پیام آمده است:

هفته قوه قضائیه فرصتی است مغتنم برای تکریم تلاش خالصانه قشر خدوم و متعهد قوه قضایی کشور اسلامیمان به ویژه تجلیل و گرامیداشت یاد و خاطره بزرگ معمار دستگاه قضایی، مجاهد نستوه و مجتهد متفکر دکتر بهشتی و شهیدان والامقام این عرصه.

سعی و مجاهدت در جهت حفظ بیت المال و احقاق حقوق مظلومان و بسط و گسترش حق و عدالت خدمت و تلاشی بسیار نیکو، ارزشمند و الهی است که نشان از ذات و صفات حضرت باریتعالی دارد، چرا که ایزد منان خود بزرگترین دادگر و عدل گستر و عادل مطلق می باشد.

قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران با پاسداری و حراست از قانون اساسی و سرلوحه قراردادن رهنمودها و منویات مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) به عنوان رکن اساسی نظام اسلامی، مسئولیت خطیر و  حساسی در پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی ملت شریف ایران و تحقق بخشیدن به عدالت عهده دار است. رئیس، هیات رئیسه و هیات نمایندگان و نمامی کارکتان اتاق بازرگانی خراسان شمالی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید گرانقدر دکتر بهشتی (ره) و یاران باوفایش، هفته قوه قضاییه را به مجموعه متعهد و خدوم این قوه و دست اندر کاران امر قضا در استان بویژه ریاست محترم دادگستری  استان و دادستان محترم و و همکاران گرانقدرشان تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیت و تاییدات الهی در مسیر خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برای این عزیزان آرزومندم.

ادامه مطلب