اطلاعیه زمان و مکان برگزاری دوره جامع اموزش داوری (مقدماتی)

دوره جامع اموزش داوری مقدماتی روز 5 شنبه 2 شهریورماه از ساعت8-13 برگزار می گردد

مکان برگزاری:کمربندی مدرس-چهارراه  شهدای دانش آموز-سازمان برنامه و بودجه-سالن جلسات

لینک دسترسی به مکان اجرای دوره :

https://goo.gl/maps/XgkYo1pbdhp

 

ادامه مطلبدوره آموزشی بازاریابی تخصصی صادرات در اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد

دوره آموزشی بازاریابی تخصصی صادرات با شرکت بیش از 80 نفر در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، دوره آموزشی بازاریابی تخصصی صادرات با عنوان (شما هم می توانید صادرات کنید) امروز 29 مرداد ماه در محل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد.
بر اساس این گزارش در این دوره آموزشی بیش از 80 نفر از تجار و بازرگانان و صاحبان مشاغل شرکت داشتند.
این گزارش حاکی است آموزش مباحث این دوره آموزشی را استاد میلاد پور رجب و مجید حمزه ای از اساتید برجسته تهران بر عهده داشتند.
بنا بر این گزارش این دوره آموزشی از ساعت 9 تا 11 صبح با همکاری شرکت شهرک های صنعتی در محل اتاق بجنورد برگزار شد و در پایان  نیزگواهینامه آموزشی به شرکت کنندگان اهدا می شود.

ادامه مطلببرگزاری دوره آموزشی بازاریابی تخصصی صادرات در اتاق بازرگانی خراسان شمالی


دوره آموزشی بازاریابی تخصصی صادرات فردا در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، دوره آموزشی بازاریابی تخصصی صادرات با عنوان (شما هم می توانید صادرات کنید) فردا 29 مرداد ماه در محل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار می شود.
بر اساس این گزارش در این دوره آموزشی بیش از 70 نفر از تجار و بازرگانان و صاحبان مشاغل شرکت خواهند داشت. این گزارش حاکی است آموزش مباحث این دوره آموزشی را استاد میلاد پور رجب و مجید حمزه ای از اساتید برجسته تهران بر عهده دارند. بنا بر این گزارش این دوره آموزشی از ساعت 9 تا 11 صبح با همکاری شرکت شهرک های صنعتی در محل اتاق بجنورد برگزار می شود.

ادامه مطلبدوره آموزشی " ارتقاء بهره وری کارکنان " در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد


دوره آموزشی  " ارتقاء بهره وری کارکنان "  25 مرداد ماه با حضور بیش از 80 نفر ازکارکنان ادارات استان و علاقمندان در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی/ بجنورد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، دوره آموزشی  " ارتقاء بهره وری کارکنان "  25 مرداد ماه امسال با حضور بیش از 80 نفر از کارکنان و علاقمندان در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی/ بجنورد برگزار می شود.بر اساس این گزارش این دوره با حضور استاد "سرکار خانم مریم حنطوش زاده " از اساتید برجسته اتاق ایران برگزار شد.
این گزارش حاکی است برگزاری این دوره آموزشی با توجه به تفاهم نامه آموزشی فی مابین اتاق بازرگانی ،صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی با استانداری خراسان شمالی و درخواست برگزاری دوره های آموزشی مورد درخواست کارکنان است.
بنا بر این گزارش ارتقاء سطح آگاهی علمی و آشنایی تجار و بازرگانان، بنگاههای اقتصادی، صاحبان صنایع و مشاغل از مهمترین اهداف برگزاری این دوره آموزشی است. گفتنی است بعد از برگزاری این سمینار، گواهینامه معتبر صادر و تقدیم حضور افراد شرکت کننده شد.

ادامه مطلب25 مرداد ماه؛ برگزاری دوره آموزشی" ارتقاء بهره وری کارکنان "در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی

برگزاری دوره آموزشی" ارتقاء بهره وری کارکنان "25 مرداد ماه در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، دوره آموزشی" ارتقاء بهره وری کارکنان "  25 مرداد ماه در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می شود.

بر اساس این گزارش این دوره با حضور استاد "سرکار خانم مریم حنطوش زاده " از اساتید برجسته اتاق ایران خواهد بود.

این گزارش حاکی است برگزاری این دوره آموزشی با توجه به تفاهم نامه آموزشی فی مابین اتاق بازرگانی ،صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی با استانداری خراسان شمالی و درخواست برگزاری دوره های آموزشی مورد درخواست کارکنان است.بنا بر این گزارش ارتقاء سطح آگاهی علمی و آشنایی تجار و بازرگانان، بنگاههای اقتصادی، صاحبان صنایع و مشاغل از مهمترین اهداف برگزاری این دوره آموزشی است.

زمان برگزاری این دوره ساعت 00 : 8  صبح 4 شنبه مورخ   25 /05/1396  در محل اتاق بجنورد خواهد بود. گفتنی است بعد از برگزاری این سمینار، گواهینامه معتبر صادر و تقدیم حضور افراد شرکت کننده می شود.

ادامه مطلبچهارمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد

چهارمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی با حضور تمام اعضای هیات نمایندگان درمحل اتاق بازرگانی بجنورد ظهر امروز برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی استان در چهارمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی به تشریح مختصری از برنامه ها و فعالیت های اتاق بازرگانی از ابتدای سال تاکنون پرداخت.

وی از جمله اقدامات بسیار مطلوب اتاق بازرگانی خراسان شمالی در برگزاری دوره های آموزشی را برگزاری سمینار آموزشی آشنایی با روش های تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری از سوی اتاق بازرگانی بجنورد اعلام کرد که طی چند روز اخیر توسط استاد مولوی از اساتید برجسته و بین المللی حوزه سرمایه گذاری در استان برگزار شد.

صمدی به استقبال بسیار خوب فعالان اقتصادی، مسئولین ارشد استانی و علاقمندان حوزه اقتصاد دراستان دراین دوره آموزشی اشاره کرد واظهارکرد: به همین منظور از اتاق بازرگانی تقاضا شد در برگزاری این گونه دوره ها ی آموزشی با حضور اساتید مجرب در استان تداوم و استمرار داشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی همچنین از برگزاری دوره جامع آموزش داوری مقدماتی توسط استاد ایرانشاهی در مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران دفتر بجنورد در 2 شهریورماه امسال خبرداد.وی مباحث این دوره را در رابطه با مبانی و مفاهیم روش های حل اختلاف و به ویژه داوری عنوان کرد.

صمدی در ادامه با اشاره به برگزاری همایش هم اندیشی با فعالان اقتصادی در محل شرکت لوله گستر اسفراین طی چندماه اخیر، یادآور شد: دراین همایش جمعی از نمایندگان عضو کمیسیون حمایت از تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی، معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت ازجمله دکتر معظمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و دکتر فولادگر رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 و دیگر مسئولین اقتصادی استان حضور داشتند.

وی افزود: دراین برنامه بازدیدی از کارخانه فولاد و لوله گستر اسفراین انجام شد و همچنین در همایش مذکور از سوی اتاق بازرگانی استان مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان مطرح شد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در ادامه در رابطه با فرایند اجرای اعزام و پذیرش هیات تجاری از کشور هدف ،گفت: این فرایند از سوی اتاق معین آن کشور متولی و مدیریت آن را برعهده خواهد داشت.وی افزود: اتاق استان خراسان شمالی اتاق معین اتاق کشور تاجیکستان از ناحیه اتاق ایران تعیین و اعلام شده است.

صمدی از جمله ویژگی های اتاق معین هرکشور را پذیرش هیات های تجاری از استان های کشور هدف در صورت توافق طرف خارجی و پذیرش هیات تجاری ملی، ارائه گزارش های آماری و کارشناسی از آخرین تحولات مناسبات تجاری کشور با کشورهای هدف و ارائه راهکارهای عملی به منظور تولید صادرات و ارائه مسائل و مشکلات به مسئولان و مقامات ارشد کشوری و... برشمرد.

ادامه مطلببرگزاری سمینار آموزشی آشنایی با روش های تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری در خراسان شمالی

سمینار آموزشی آشنایی با روش های تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری با حضور استاد مولوی از اساتید برجسته بین المللی در حوزه سرمایه گذاری و برخی مدیران ارشد استانی و علاقمندان درحوزه اقتصاد دراستان خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش عصر اترک، محمد صمدی،رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در سمینار آموزشی آشنایی با روش های تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری، گفت: این سمینار آموزشی  آشنایی  از سوی اتاق بازرگانی استان و باهمکاری استانداری خراسان شمالی برگزار شد.وی از جمله اهداف  برگزاری این سمینار آموزشی را  ارتقاء سطح آگاهی علمی و آشنایی تجار و بازرگانان، بنگاههای اقتصادی، صاحبان صنایع و مشاغل و...با شیوه های تامین منابع مالی و سرمایه گذاری عنوان کرد.

 وی افزود: مباحث این دوره  با حضور  پیمان مولوی  از اساتید برجسته اتاق ایران، دارای تخصص دکترای مدیریت اجرایی از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و موسسه آموزش عالی آزاد نگاره ، کارشناس ارشد حسابداری و اقتصاد مالی از انگلستان ، مدرس و سخنران بین المللی د رحوزه های تامین مالی بین المللی و جذب سرمایه گذاری است.

 صمدی متذکر شد:همچنین در پایان این دوره گواهینامه آموزشی از سوی رییس موسسه پژوهشی اتاق ایران و اتاق بازرگانی خراسان شمالی به شرکت کنندگان اهدا می شود .وی افزود: گواهینامه ای دیگری نیز  از سوی  سازمان مدیریت برنامه ریزی  استان به شرکت کنندگان  ارائه خواهد شد.

 رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی همچنین از برگزاری97 دوره آموزشی از سوی اتاق بازرگانی استان تاکنون خبر داد و گفت: اتاق بازرگانی خراسان شمالی در بین اتاق های بازرگانی سراسر کشور رتبه دوم برگزاری دوره آموزشی را کسب کرده است.

 محمد رضا موفق، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان شمالی نیز دراین سمینار به آغاز به کار دولت دوازدهم در کشور اشاره کرد وگفت:در دولت دوازدهم مسئولیت تمام دستگاه ها به ویژه حوزه اقتصادی سنگین تر خواهد شد.موفق با بیان این که امروز در دنیا روش های تامین مالی برای سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی بسیار متنوع است،اظهار داشت: در این زمینه آن چیزی که لازم است ما به آن دسترسی پیدا کنیم روش های استفاده ازتامین مالی است.

وی اظهار کرد:در کشور ما اولین چیزی که به ذهن می رسد  استفاده از روش های تامین مالی با گرفتن تسهیلات به روش های مختلف است در حالی که در دنیا روش های تامین مالی متفاوت است و روش های متنوعی در این خصوص وجود دارد.موفق متذکر شد: در این راستا اهتمام دولت هم براین است که بتوانیم منابع مالی را تامین کنیم در شرایطی که بانک های ما در شرایط خاصی قرار دارند که قاعدتا روش های تامین مالی از سایر منابع بسیار مهم است.

ادامه مطلببانک تنها منبع مالی برای سرمایه گذاری نیست/ جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران یک صدم چین است

مدرس و سخنران بین المللی در حوزه های تامین مالی بین المللی و جذب سرمایه گذاری گفت: روش های مختلفی برای تامین مالی سرمایه گذاری پروژه ها وجود دارد، تنها بانک تامین کننده منابع مالی نیست.  بانک تنها منبع مالی برای سرمایه گذاری نیست/ جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران یک صدم چین است ,

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ،صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، پیمان مولوی استاد بین المللی در حوزه سرمایه گذاری در سمینار آموزشی آشنایی با روش های تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری در استان خراسان شمالی با بیان اینکه در دنیا تامین مالی برای سرمایه گذاری پروژه های مختلف به روش های متفاوتی انجام می شود،گفت:ولی متاسفانه سرمایه گذاران کشور ما به بانک ها وابسته هستند.

وی افزود:در این راستا صندوق های تجاری، بازار های سهام و سایر منابع می تواند تامین کننده سرمایه گذاری باشند.وی بیان داشت: دریافت تسهیلات از بانک ها و نپرداختن آن سبب ایجاد چالش برای بانک ها شده که بعضا بانک ها نیز از نظر مالی دچار مشکل کرده اند.

 این مدرس بین المللی با تاکید بر این که در سرمایه گذاری باید وزن خود را نسبت به کشور و دنیا بشناسیم،اظهار کرد: ایران رتبه 30 تولید ناخالص ملی را در دنیا دارد و میزان تولید ناخالص ملی 425 میلیارد دلار است.

 مولوی میزان سرمایه در گردش در دنیا را 1200 میلیارد دلار در سال عنوان کرد و گفت: اما تنها 70 درصد  از این سرمایه ها جایی برای سرمایه گذاری پیدا می کند.مولوی بیان داشت: در حال حاضر پول آماده برای سرمایه گذاری در بانک های کشور های خارجی وجود دارد که جایی برای سرمایه گذاری ندارند.وی افزود: 50 درصد سرمایه در گردش در دنیا مربوط به کشور آمریکا و 12 درصد نیز مربوط به چین است.

 این استاد بین المللی تاکید کرد: شرکت های بخش خصوصی باید به دنبال رتبه بندی باشند.وی از جمله رتبه بندی اعتباری شرکت ها را رتبه شرکت،ریسک فاکتور عنوان کرد و افزود: تا رتبه بندی اعتباری ما بهبود نیابد دسترسی به پول ارزان نخواهیم داشت.

 استاد مولوی با تاکید بر این که هزینه ها و مدیریت در کشور الزاما ربطی به تحریم ها ندارد،اظهار کرد:آیا الزامات سرمایه گذاری در کشور رعایت می شود؟!!وی بابیان این که خیلی به پروژه ها و طرح های سرمایه گذاری دل نبندید،گفت:علی رغم اینکه بعد از برجام اتفاقات خوبی افتاد ولی 90 درصد این پروژه ها بلا استفاده بود چرا کارها اکثرا کپی بوده است.وی الزام دیگر جریان سرمایه گذاری را ارائه طرح توجیهی قابل قبول بین المللی دانست و گفت: ایران در سال 2013 میلادی در حدود  3 میلیارد دلار جذب سرمایه مستقیم داشته این یعنی تقریبا یک صدم کشور چین!!!

 وی از جمله الزامات تامین مالی و جذب سرمایه های داخلی و خارجی را داشتن صورت مالی مبتنی بر استانداردهای بین المللی،تسلط به زبان کشورهای سرمایه گذاری و طرح توجیهی قابل قبول بین المللی ذکر کرد.

 مولوی تامین مالی را در دو حوزه تامین مالی شرکتی و پروژه ای عنوان کرد.وی در رابطه با تسهیلات زیست محیطی نیز گفت: تسهیلات زیست محیطی نشان دهنده مسئولیت اجتماعی،اقتصادی و محیط زیست است.این استاد بین المللی خاطرنشان کرد: 99 درصد شرکت های بزرگ در ایران آمادگی برای ورود به مذاکرات بزرگ را ندارند،چرا که اولین گام در پروسه های سرمایه گذاری، تامین مالی است که باید در این زمینه از روش های مختلف بهره برد.

 سمینار آموزشی باطرح پرسش و پاسخ حاضرین پایان یافت.

ادامه مطلبشنبه 14 مرداد: برگزاری "سمینار آموزشی آشنایی با روش های تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری"

شنبه 14 مرداد؛

برگزاری "سمینار آموزشی  آشنایی با روش های تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری" از سوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی

" سمینار آموزشی  آشنایی با روش های تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری  " شنبه 14 مرداد ماه از سوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی  در محل سالن جلسات استانداری  برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، " سمینار آموزشی  آشنایی با روش های تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری  "   ساعت 8 صبح شنبه 14 مرداد ماه امسال  توسط اتاق بازرگانی بجنورد در محل سالن جلسات استانداری خراسان شمالی  باحضور علاقمندان برگزار خواهد شد.

از جمله اهداف  برگزاری این سمینار آموزشی   ارتقاء سطح آگاهی علمی و آشنایی تجار و بازرگانان، بنگاههای اقتصادی، صاحبان صنایع و مشاغل و...است.

این گزارش حاکی است آموزش مباحث این دوره  با حضور استاد "دکتر  پیمان مولوی " از اساتید برجسته اتاق ایران خواهد بود که ایشان دارای تخصص دکترای مدیریت اجرایی از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و موسسه آموزش عالی آزاد نگاره ، کارشناس ارشد حسابداری و اقتصاد مالی از دانشگاه اسکس انگلستان ، مدرس و سخنران بین المللی د رحوزه های تامین مالی بین المللی و جذب سرمایه گذاری می باشد.

براساس این گزارش همچنین  در پایان این دوره گواهینامه آموزشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد که مورد تایید سازمان برنامه و بودجه است به شرکت کنندگان  ارائه می شود.

لازم به ذکر است حضور دراین سمینار برای علاقمندان به صورت رایگان می باشد و علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با اتاق بازرگانی خراسان شمالی / بجنورد با شماره 05832728242/ موبایل 09157969963 تماس حاصل فرمایند.

 

 

ادامه مطلب