دوره آموزشی "آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیک دولت " در اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می شود

دوره آموزشی " آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیک دولت  " فردا اول بهمن ماه  در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی / بجنورد برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، دوره آموزشی " آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیک دولت " جهت انجام کلیه معاملات دولتی در بسته وب (سامانه ستاد)  فردا اول بهمن ماه درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار می شود.
این دوره آموزشی در راستای شفاف سازی، کاهش هزینه‏ های اضافی،  افزایش کارایی دستگاههای اجرایی و ا مکان اعمال نظام‌مند سیاست های اقتصادی دولت برگزار می شود.
 این گزارش حاکی است دوره  آموزشی در خصوص آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیک دولت با حضور جناب آقای مهندس شروین حوائجی  مدیر امور استانهای سامانه ستاد کشور برگزار خواهد شد.
همچنین این  دوره آموزشی برای کلیه دستگاه های اجرایی و نمایندگان بخش خصوصی برگزار می شود.
براساس این گزارش دوره آموزشی آشنایی با سامانه تدارکات الکترونیک دولت  ازساعت 8 صبح تا 13 در روز یکشنبه اول بهمن  ماه 1396 در محل سالن جلسات  اتاق بازرگانی بجنورد برگزار خواهد شد

ادامه مطلبدوره آموزشی "مدیریت کیفیت و بهره وری " در اتاق بازرگانی خراسان شمالی شد

دوره آموزشی "مدیریت کیفیت و بهره وری " با حضور بیش از 90 نفر  در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، دوره آموزشی "مدیریت کیفیت و بهره وری " با حضور بیش از 90 نفر از  تجار و بازرگانان و صاحبان مشاغل و صنایع و بنگاه های اقتصادی و  علاقمندان به مدت 8 ساعت طی یک روز   در محل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد.

این دوره  با حضور دکتر جواد الهی نسب از اساتید برجسته و به نام اتاق ایران برگزار شد و مباحث مربوط به مدیریت کیفیت و بهره وری با رویکرد آشنایی با استانداردهای بین المللی ایزو، مدیریت آموزش ایزو 10015، مدیریت پروژه  ایزو 21500،مدیریت منابع انسانی ایزو 10018، مدیریت بحران  ایزو 31000، مدیریت دارایی، ایزو 55000 به شرکت کنندگان آموزش داده شد.

قابل ذکر است در پایان این دوره آموزشی به شرکت کنندگان در این دوره آموزشی گواهینامه معتبر از سوی اتاق ایران اعطا خواهد شد.

ادامه مطلبارزیابی تراز سنجی عملکرد فعالیت های کارکنان اتاق بازرگانی خراسان شمالی

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی گفت:  ارزیابی تراز سنجی عملکرد فعالیت های کارکنان اتاق بازرگانی استان توسط ارزیاب موسسه عرصه پویشگران سوم انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی دراین رابطه  تصریح  کرد: موسسه پژوهشگران عرصه سوم با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی ایران پروژه ارزیابی و ظرفیت سنجی تشکل های زیرمجموعه اتاق را برپایه معیار ها سنجش مورد ارزیابی قرار می دهند.

وی افزود: براین اساس طی هماهنگی به عمل آمده از طریق موسسه عرصه پویشگران سوم باهمکاری اتاق بازرگانی خراسان شمالی ارزیابی تراز سنجی عملکرد فعالیت های کارکنان اتاق بازرگانی خراسان شمالی / بجنورد در 28 دی ماه انجام شد.

صمدی اهداف این طرح را  افزایش توان ، مهارت وسطح کارشناسان اتاق های بازرگانی عنوان کرد وگفت: این ارزیابی توسط مجری طرح هادی حدادی مدیرعامل موسسه پویشگران عرصه سوم دراتاق بازرگانی بجنورد انجام شد. درادامه هادی حدادی ،مدیرعامل موسسه پویشگران عرصه سوم و مدیره پروژه تراز سنجی اتاق های استانی  از ارزیابی تراز سنجی عملکرد اتاق های بازرگانی  19  اتاق استانی در سطح کشور تاکنون خبرداد وگفت: دراین طرح اتاق بازرگانی خراسان شمالی  بیستمین اتاق استانی است که مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی شناخت ظرفیت های سازمانی اتاق های بازرگانی استانی برای هدفمند سازی، حمایت های اتاق ایران از اتاق های استانی وشناسایی نقاط قوت و ضعف در فرایند حمایت از اتاق ها، مشارکت ، کارآرایی و اثربخشی  را از جمله اهداف این موسسه درانجام این طرح عنوان کرد.حدادی اظهارکرد: در زمان اجرای این پروژه مجری طرح به همه اتاق‌های استانی رفته و بر اساس طراحی فرم‌ها و پرسش‌نامه‌ها و مراحلی مانند ارزیابی عملکرد کارشناسان، خودارزیابی توسط اتاق‌ها و ممیزی حضوری در محل اتاق، اتاق‌های استانی را بررسی و گزارش نهایی را ارائه می‌کند.

ادامه مطلبدوره آموزشی "مدیریت کیفیت و بهره وری " در اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می شود

دوره آموزشی "مدیریت کیفیت و بهره وری " 30 دی ماه در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، دوره آموزشی "مدیریت کیفیت و بهره وری " با حضور دکتر جواد الهی نسب از اساتید برجسته و به نام اتاق ایران 30 دی ماه در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می شود.
بر اساس این گزارش مباحث مربوط به مدیریت کیفیت و بهره وری با رویکرد آشنایی با استانداردهای بین المللی ایزو، مدیریت آموزش ایزو 10015، مدیریت پروژه  ایزو 21500،مدیریت منابع انسانی ایزو 10018، مدیریت بحران  ایزو 31000، مدیریت دارایی، ایزو 55000 در این دوره به شرکت کنندگان آموزش داده می شود.این گزارش حاکی است دوره آموزشی "مدیریت کیفیت و بهره وری " ویژه تجار و بازرگانان و صاحبان مشاغل و صنایع و بنگاه های اقتصادی در محل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار می شود.بنا بر این گزارش این دوره آموزشی ساعت 8 صبح روز شنبه 30 دی ماه 1396 در محل سالن جلسات  اتاق بازرگانی برگزار می شود.
گفتنی است در پایان این دوره آموزشی به شرکت کنندگان در این دوره آموزشی گواهینامه معتبر از سوی اتاق ایران اعطا می شود

ادامه مطلبمعرفی اعضاء

امروزه حمل و نقل یکی از اجزاء مهم اقتصاد ملی محسوب می گردد و بدلیل داشتن نقش زیربنایی تأثیر فراوانی بر فرآیند رشد اقتصادی کشور دار د. این بخش دربرگیرنده فعالیتهایی است که به شکلی گسترده در تمامی زمینه های تولید، توزیع و مصرف کالا و خدمات جریان داشته و در مجموعه فعالیتهای اقتصادی نقش غیرقابل انکاری برعهده دارد.

 

اعضای کمیسیون توسعه صادرات و واردات:

رئیس :حیدر حیدریان

اعضاء : محمد صمدی ،سعید پورآبادی ، رحمان بردی افروز ، علی محمد جاجرمی ، علی اصغر علی آبادی، علی شریعت ، حسنعلی مرادیان 

 

ادامه مطلبمعرفی اعضاء

صنعت گردشگری امروزه در ردیف صنایع پردرآمد، پاک و کم هزینه دنیا قرار دارد. از طرفی صنعت گردشگری دنیا ، ابعاد متنوعی همچون توریسم الکترونیکی، اکوتوریسم، توریسم درمانی، ورزشی، روستایی، فرهنگی و تاریخی را در بر می گیرد. توجه بیش از پیش در حوزه گردشگری می تواند زمینه رسیدن به اشتغال کامل، افزایش درآمد ارزی، معرفی تمدن و فرهنگ ایران به جهانیان، تعامل گسترده و سازنده با کشورهای دنیا، درهم شکستن مرزهای قومی و اقلیتی را فراهم کند.

 

اعضای کمیسیون گردشگری:

رئیس : سعید پورآبادی

اعضاء :محمد صمدی ، اشکان کاویانی ، امین یزدانی ، ابوالقاسم تقی زاده

ادامه مطلبمعرفی اعضاء

کمیسیون کشاورزی و ارگانیک با هدف توسعه اقتصادی و تامین موارد و معضلات خاک و آب و رفع مشکلات کشاورزان تشکیل گردیده است.

اعضای کمیسیون کشاورزی :

رئیس : اشکان کاویانی

اعضاء: محمد صمدی ، علی محمد ژاله ، امین یزدانی ، بیگلر پرهامی

 

ادامه مطلبمعرفی اعضاء

معدن یکی از بخش های مادر ، به شمار آمده و از طرفی دیگر ، اهمیت فراوان در ایجاد اشتغال و نیز توسعه متعادل اقتصادی منطقه ای کشور دارد. ایران با تنوع مواد معدنی موجود، در نوع خود کم نظیر بوده و با توجه به میزان ذخایر قطعی و احتمالی، جزء کشورهای اول ذخیره دار مواد معدنی دنیاست. این ذخایر توان بالقوه زیادی برای اقتصاد کشور فراهم آورده است  بنابراین بهره برداری بهینه از ظرفیت های معدنی، استفاده از تکنولوژی نوین در فرایندهای اکتشاف، آماده سازی، استخراج و کانه آرایی مورد توجه قرار گیرد و به موازات آن، از نیروی انسانی متخصص در فرایند تولید استفاده شود.

اعضای کمیسیون صنایع و معادن :

رئیس : عبداله خدابنده

اعضاء: محمد صمدی ، علی اصغر علی آبادی ، ابوالقاسم تقی زاده ، بیگلر پرهامی

 

ادامه مطلبمعرفی اعضای کمیسیون

صنعت نقش به سزایی در آغاز و تداوم رشد اقتصادی در جهان داشته است. بسیاری از کشورها، تحقق رشد و توسعه پایدار را در سایه صنعتی شدن می بینند. ایران نیز یکی از این کشورها است. علی رغم اینکه سالهای متمادی از اولین تلاش های ایران برای دستیابی به صنعت مدرن می گذرد و سرمایه گذاری فراوانی از محل درآمدهای نفتی، پس اندازهای بخش خصوصی و یا استقراض خارجی، در این مسیر انجام شده ، اما هنوز کشور به جایگاه قابل قبولی در صنعت دست نیافته است بنابراین با برنامه ریزی به منظور توسعه صنعتی باید تنگناهای اساسی در این بخش شناخته شود.

اعضای کمیسیون صنعت

رئیس: حسنعلی مرادیان

اعضا: محمد صمدی، رحمان بردی افروز، حیدر حیدریان، امین یزدانی، نورمراد یزدانی، علی محمد جاجرمی و سید علی شریعت

 

ادامه مطلباعزام هیات تجاری از خراسان شمالی به ترکمنستان در اوایل سال آینده

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از اعزام یک هیات تجاری از استان به ترکمنستان دراوایل سال آینده خبرداد وگفت: این اعزام به منظور توسعه اقتصادی، افزایش صادرات، واردات و تسهیل در ویزا و روادید و وصول مطالبات تجار و بازرگانان و مشارکت در نمایشگاه های طرفین انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در سی چهارمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بجنورد به پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ترکمنستان در آینده نزدیک اشاره کرد وگفت: دراین جلسه مقرر شده مشکلات و موانع موجود و راهکارهای پیشنهادی به منظور توسعه روابط فی مابین تهیه و پیگیری شود. وی تسهیل در  صدور ویزا و روادید برای تجار و بازرگانان ایرانی از کشور ترکمنستان و عدم انتقال حوالجات را از جمله مشکلات موجود با کشور ترکمنستان اعلام کرد.

وی همچنین عدم پرداخت مطالبات معوق تجار و بازرگانان از موسسات دولتی و خصوصی ترکمنستان، عدم وجود گمرک مرزی و بازارچه مرزی در استان خراسان شمالی  (منطقه پرسه سو) و عدم وجود مرکز تجاری و اقتصادی جمهوری اسلامی در ترکمنستان از دیگر مشکلات موجود با کشور ترکمنستان ذکرکرد.صمدی از انعقاد تفاهم تشکیل اتاق مشترک بازرگانی بین دو کشور ایران و ترکمنستان خبرداد وگفت: این تفاهم نامه با طرف ایرانی اتاق مشترک به ریاست جناب آقای صمدی رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با دارا بودن 165 عضو فعالیت خود را از 19 مهر سال جاری آغاز کرده است.

وی افزود: هم اکنون نیز  اتاق مشترک ایران و ترکمنستان در تهران و بجنورد مرکز استان خراسان شمالی راه اندازی شده است.صمدی اظهارکرد: تشکیل اتاق مشترک ایران و ترکمنستان می تواند فعالیت ها در زمینه تسهیلات ویزا، روادید، توسعه اقتصادی، شرکت درنمایشگاه ها، پذیرش و اعزام هیات های تجاری وبازاریابی و رفت و آمدهای تجاری را تسهیل دهد.

وی بیان داشت : استان خراسان شمالی به عنوان یکی از استان های همجوار ترکمنستان است که با داشتن حدود 312 کیلومتر مرز مشترک می تواند در رابطه با فعالان برای توسعه اقتصادی و همکاری های متقابل اتاق بازرگانی فعالیت گسترده ای داشته باشد.وی افزود: این در حالی است که کشور ترکمنستان دومین کشور صادراتی استان خراسان شمالی محسوب می شود.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی  ازجمله پیشنهادهای مطرح شده در راستای روابط همکاری بین دو کشور را اعلام آمادگی شرکت های معتبر ایرانی برای همکاری در زمینه طرح های تولیدی، صنعتی وصدور خدمات فنی و مهندسی به ویژه در زمینه نفت، گاز ، پتروشیمی، ساختمان سازی ، خدمات ، انرژی برق و راه سازی عنوان کرد.وی تسهیل در تردد ویزا برای تجار و بازرگانان، رفع مشکلات مربوط به سیستم بانکی و نقل وانتقال ارز، افزایش همکاری در زمینه برگزاری هرساله نمایشگاه اختصاصی ایران و ترکمنستان را ازدیگر پیشنهاد مطرح شده بیان کرد.

 وی افزود: علاوه بر کالاهای صادراتی ایران به ترکمنستان، عاملین اقتصادی ایران علاقمندی خود را به صادرات گروه های کالایی دارو، کائوچو، لاستیک وانواع محصولات لاستیکی ، آلومینیوم و... اعلام داشتند.صمدی  مشکل بانکی، حمل نقل،بالا بودن قیمت تمام شده برخی کالاهای صادراتی ورقابت شدید کشورهایی چون چین، روسیه، ترکیه ، هندوستان با صادرکنندگان ایرانی ، قطع جوایز صادراتی، عدم توانایی رقابت با پیمانکاران چینی و ترک، روسی، کمبود واگن و کم توجهی برخی از کشورهای همجوار به توسعه زیرساخت های مورد نیاز و... را ازجمله مشکلات موجود صنایع و واحدهای تولیدی عنوان کرد .

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در ادامه از اعزام یک هیات تجاری به ترکمنستان دراوایل سال آینده از این استان خبرداد وگفت: این اعزام به منظور توسعه اقتصادی، افزایش صادرات، واردات و تسهیل در ویزا و روادید و وصول مطالبات تجار و بازرگانان و مشارکت در نمایشگاه های طرفین انجام می شود.وی تصریح کرد: باتوجه به این که اتاق بازرگانی خراسان شمالی مجوز رسمی اتاق مشترک ایران و تاجیکستان را کسب کرده درصدد هستیم  در سال آینده  یک هیات تجاری و بازاریابی  از استان در راستای توسعه روابط اقتصادی به کشور تاجیکستان نیز خواهیم داشت.

ادامه مطلب