برگزاری آزمون استاندارد ایزو  و روش های سازمانی وسیستمی در اتاق بازرگانی خراسان شمالی

آزمون تشریح الزامات استاندارد ایزو 2015-9001 و روش های سازمانی وسیستمی با حضور کارکنان اتاق بازرگانی خراسان شمالی / بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی، پیرو هماهنگی نماینده مدیریت اتاق بازرگانی بجنورد و مشاور آزمون ،  آزمون تشریح الزامات استاندارد ایزو 2015-9001 و روش های سازمانی وسیستمی 30 بهمن امسال  با حضور کارکنان اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد.

محمد صمدی ، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز با قدردانی از مشاورین اجرای  الزامات استاندارد ایزو 2015-9001 و اجرای طرح ممیزی در بین اتاق های بازرگانی استان ها ، این طرح را در ارستای ارتقاء سطح عملکرد فعالیت کارکنان اتاق در بهبود فرایند فعالیت اتاق های بازرگانی بسیار موثر  و تاثیرگذار دانست.این گزارش حاکی است آشنایی و تسلط کارکنان اتاق های بازرگانی بر الزامات استاندارد ایزو 2015-9001 و فرایند های روش های اجرایی و سیستمی منشور اتاق از جمله اهداف اصلی این آزمون می باشد.

براساس این گزارش اجرای طرح ایزو از ابتدای شهریورماه امسال آغاز و تا پایان اسفند 96 ادامه دارد و  تاکنون این طرح در 10 استان ازجمله اتاق بازرگانی گرگان، بیرجند، یزد، قم ، بندرعباس ، زاهدان ، بجنورد و رشت توسط یکی از مشاورین این طرح  اجرا شده است.

بنابراین گزارش  از بین 10 اتاق بازرگانی، اتاق بازرگانی خراسان شمالی اولین استانی است که  آزمون تشریح الزامات استاندارد ایزو 2015-9001 و روش های سازمانی و سیستمی برگزار شد.در این آزمون کارکنان درصورت کسب حد نصاب نمره قبولی موفق به اخذ گواهینامه از سوی شرکت مشاور(برهان جویان) خواهند شد.همچنین افرادی که در آزمون حدنصاب نمره قبولی را کسب نکنند فقط گواهی شرکت در دوره را اخذ خواهند کرد.بنابراین گزارش براساس برنامه ریزی انجام شده آزمون  اجرای ممیزی نیز نیمه اول اسفند 96 در اتاق بجنورد برگزارمی شود.

قابل ذکر است اجرای ممیزی صدور گواهینامه نیز توسط موسسه گواهی دهنده(( MTC اجرا خواهد شد .

ادامه مطلب

 

حضور حماسه ی اعضای هیات رییسه و کارکنان اتاق بازرگانی خراسان شمالی در راهپیمایی 22 بهمن 96

همزمان با آغاز چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران رییس، اعضای هیات رییسه،هیات نمایندگان و کارکنان اتاق بازرگانی خراسان شمالی در راهپیمایی 22 بهمن همگام با مردم حضور حماسه ی آفریدند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، امسال همزمان با سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران رییس، اعضای هیات رییسه،هیات نمایندگان،اتاق اصناف،تعاون واعضای بازرگانی خراسان شمالی با دیگر با حضور حماسه ی خود در راهپیمایی 22 بهمن با آرمان های امام (ره)،شهدا و انقلاب اسلامی تجدید پیمان کردند.

این گزارش حاکی است همه اقشار مختلف مردم با حماسه پرشور در راهپیمایی 22 بهمن به جهانیان اعلام کردند تا آخرین قطره خون همواره پشتیبان ولایت فقیه خواهند بود و راه شهداء را ادامه خواهند داد.همچنین  حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان از رمز اتحاد، همدلی و تبعیت از منویات مقام معظم رهبری در راستای تجدید بیعت با آرمانهای شهداء و امام شهداء به جهانیان نشان داد.

براساس این گزارش تجار،بازرگانان و جامعه اقتصادی استان بار دیگر با مشت های گره زده در راهپیمایی 22 بهمن همراه با مردم انزجار خود را از دشمنان اسلام اعلام کردند .

در پایان اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی از حضور پرشور و با صلابت مردم شهید پرور خراسان شمالی و مردم ولایت مدار بجنورد در راهپیمایی 22 بهمن  قدر دانی کردند.

ادامه مطلببیانیه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی به منظور دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن

بیانیه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی به منظور دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن

22 بهمن ماه روز تحقق آرمان های مقدس جمهوری اسلامی ایران

اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی / بجنورد ضمن عرض تبریک به مناسبت ایام الله 22 بهمن و دهه مبارک فجر دوشادوش مردم غیور خراسان شمالی در راهپیمایی سی و نهمین سالگرد بهار انقلاب اسلامی شرکت می نمایند تا برگ زرینی در تاریخ کشور عزیزمان ایران رقم زنند.

برهمین اساس اعضای هیات رئیسه، هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاروزی خراسان شمالی / بجنورد از تمامی آحاد مردم و اعضای اتاق بازرگانی ، تعاون و اصناف دعوت می نماید تا در یوم الله 22 بهمن با حضور باشکوه و دشمن شکن خود در راهپیمایی بزرگ 22 بهمن بار دیگر انسجام و یکپارچگی خود را اعلام فرمایند.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی / بجنورد

ادامه مطلبمشکلات بیمه ای کارفرمایان نیاز به حمایت دارد

در نهمین جلسه کمیته بررسی قوانین مرتبط با حوزه بازرگانی، صنعت ، معدن و کشاورزی خراسان شمالی  مشکلات بیمه ای کارفرمایان و مطالبات پیمانکاران  با حضور ریاست اتاق بازرگانی بجنورد مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع،معادن وکشاورزی خراسان شمالی،  محمد صمدی دراین نشست از بیمه به عنوان یکی از مشکلات کارفرمایان و در نتیجه آن کارگران واحدهای تولیدی یاد کرد و گفت: دراین راستا درجلسات مختلف از قبیل شورای روسای اتاق ایران، کمک به مسئله بیمه و پرداخت بدهی به بیمه تامین اجتماعی مطرح شده است.وی حل این مشکلات را نیازمند حمایت بیشتر دانست و اظهارداشت: باتوجه به این که سطح وسیعی از جامعه ما از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره مند می شوند که شاید درآمد کافی نیز برخوردار نباشند باید نسبت به کمک و مساعدت به آنها اقدامات لازم صورت گیرد.صمدی ترویج فرهنگ بیمه ای و فرهنگ سازی دراین زمینه را برای داشتن آینده بهتر به ویژه برای کارگران ضروری دانست.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی نیز دراین جلسه به مطالبات بالای سازمان تامین اجتماعی از دولت اشاره کرد وگفت: اگر دولت بدهی خود را به سازمان به موقع پرداخت نکند به طور حتم سازمان در تامین منابع دچار مشکل خواهد شد.

محمد علی عباس زاده وحید حمایت از تولید را یکی از رسالت های اصلی سازمان تامین اجتماعی دانست وگفت:هرچه رونق اقتصادی افزایش یابد به طور حتم سازمان می تواند خدمات بهتر و باکیفیت به بیمه شدگان ارائه دهد. عباس زاده  با بیان این که سازمان تامین اجتماعی مساعدت وهمکاری لازم با دستگاه ها و کارفرمایان بدهکار را در اولویت های اصلی خود قرار داده است، افزود: این درحالی است که طبق ماده ٥٠ قانون تامین اجتماعی ، سازمان می تواند نسبت به توقیف اموال منقول و غیرمنقول بدهکاران اقدام کند.

وی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی با ارائه خدمات مناسب و با حمایت های همه جانبه از کارفرمایان می تواند آرامش روانی را در حوزه های اقتصاد ایجاد کند.

براساس این گزارش دراین جلسه به بررسی مراتب اعتراض به نحوه اجرای ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی مصوب 1393، بررسی مطالبات پیمانکاران مربوط به سال های 94 و 95 از طریق اسناد خزانه اسلامی و یا اوراق مشارکت و بررسی چگونگی یکسان سازی قیمت تمام شده کالاها در کشور جهت حمایت از حقوق مصرف کننده گان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پیشنهاد گردید در جلسات آینده شورای گفتگو مطرح و پیگیری شود.

ادامه مطلبدوره آموزشی اصول و فنون مذاکره در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد

آخرین دوره آموزشی اتاق بازرگانی خراسان شمالی با عنوان اصول و فنون مذاکره  امروز 15 بهمن در محل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، در راستای ارتقاء سطح آگاهی علمی و آشنایی سرمایه گذاران، مدیران ارشد اقتصادی، تجار و بازرگانان، بنگاههای اقتصادی و صاحبان صنایع و مشاغل و دیگر علاقمندان آخرین  دوره آموزشی اتاق بازرگانی خراسان شمالی  تحت عنوان اصول و فنون مذاکره   در 15 بهمن ماه امسال برگزار شد.

 این گزارش حاکی است در این دوره آموزشی بیش از 100 نفر از جامعه هدف و علاقمندان  شرکت کردند و در رابطه با محورهای پیرامون بررسی نظریه ها و تئوری های مذاکره، چرخه حیات مذاکره ، بررسی الگوهای رفتاری مذاکره کنندگان در انواع مذاکرات تجاری اداری، بین المللی و شخصی ، استراتژی های موفقیت در مذاکره و مهارت های ارتباطی، جنگ های روانی، ترفندها و دام های مذاکره واستراتژی های خروج از بن بست ارائه شد.

همچنین این دوره آموزشی باحضور  استاد دکتر وحید نثائی از اساتید برجسته اتاق ایران  برگزار شد.

قابل ذکر است به شرکت کنندگان در این دوره آموزشی گواهینامه معتبر از سوی اتاق ایران اعطا خواهد شد.

ادامه مطلبحضور رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در برنامه تلویزیونی "کارنامه" ویژه ایام الله دهه مبارک فجر

به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در برنامه تلویزیونی "کارنامه " شبکه استانی به منظور ارائه گزارش فعالیت های اتاق بازرگانی در طی دوران انقلاب اسلامی حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاروزی خراسان شمالی، محمد صمدی در برنامه تلویزیونی "کارنامه" که ویژه ایام دهه فجر از شبکه تلویزیونی استان برگزار شد  آغاز چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به نمایندگی از هیات رئیسه، هیات نمایندگان و کارکنان اتاق بازرگانی خراسان شمالی واعضای محترم اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف  به مردم سرافراز ایران و بویژه  مردم ولایتمدار خراسان شمالی و فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان استان تبریک گفت.

وی آمادگی اتاق بازرگانی خراسان شمالی به منظورحضور پرشور  تجار، بازرگانان  و جامعه اقتصادی استان همانند سال های گذشته  همراه با سایر اقشار در راهپیمایی یوم الله بیست و دوم بهمن اعلام کرد.وی افزود: براین اساس  اتاق بازرگانی خراسان شمالی در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال نامگذاری شده است به منظور بهره گیری از ظرفیت هابی بالقوه تجار و بازرگانان در زمینه صادرات و واردات کالا  نهایت تلاش خود را در راستای کمک به اقتصاد ملی و منطقه ای به کار گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی استان با اشاره به تشکیل9 ساله  اتاق بازرگانی خراسان شمالی، گفت: دراین راستا  اتاق بازرگانی استان توانسته در سطوح مختلف کاری اقتصادی، آموزشی و تحقیقات و پژوهش ها و بازاریابی و برگزاری دوره های آموزشی و معرفی توانمندی های استان و‌جلب و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی استان از لحاظ عملکرد به عنوان دومین استان در بین استان های کشور در سال اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال به شمار آید.

صمدی افزود: همچنین این اتاق در برگزاری دوره های آموزشی و بازاریابی و پذیرش و اعزام هیأت های تجاری و بازاریابی و جلب و جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی و سایر عملکردها بین 34 اتاق بازرگانی استانها در ردیف اول و دوم قرار دارد.

وی اظهارکرد: این درحالی  است که باوجود تحریم های مختلف علیه کشور محصولات استان خراسان شمالی وکشور به  30 کشور دنیا در حال صادرات است.

صمدی گفت:درحال حاضر صادرات انجام گرفته این استان در سال جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته 88 درصد رشد دارد که این میزان  تا پایان سال از رشد صد درصد برخوردار خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی حل مشکلات 34 واحد تولیدی در کمیته قضایی اتاق بازرگانی را اقدامات مهم اتاق بازرگانی استان طی سال جاری اعلام کرد وگفت: دراین راستا  14 جلسه کمیته قضایی در محل اتاق بازرگانی به منظور حل مشکلات واحدهای تولیدی طی سال جاری برگزار شد تا موانع موجود از قبیل مشکلات با بانک ها، بیمه و امور مالیاتی بررسی و رفع شود .وی از دیگر اقدامات موثر اتاق بازرگانی خراسان شمالی در سال جاری تجلیل از 11 صادرکننده برتر خراسان شمالی، برگزاری بیش از 30 دوره آموزشی و برگزاری سمینارتخصصی، آموزشی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری کشور عراق در خراسان شمالی عنوان کرد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی کسب رتبه پنجم شورای گفت و گوی استان در بین استان های کشور را از اقدامات موثر اتاق بازرگانی استان درسال جاری اعلام کرد وگفت: دراین راستا از ابتدای تشکیل شورای گفت و گودولت و بخش خصوصی  در استان تا کنون 39 جلسه شورا برگزار شده که 9 جلسه آن در سال جاری بوده است.از دیگر اقدامات سال جاری این اتاق پذیرش هیات تجاری ۱۲ نفره آلمان به این استان ذکرکرد و اهداف این سفر را بررسی و سرمایه گذاری مشترک و توسعه اقتصادی و افزایش صادرات و واردات در زمینه های مختلف به خصوص پیرامون سرمایه گذاری انرژی خورشیدی و انرژی بادی و محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی و گردشگری و صنایع دستی برشمرد.

وی از دیگر اقدامات اتاق بازرگانی خراسان شمالی طی سالجاری را اعزام و پذیرش هیات های تجاری از کشورهای ترکیه، ترکمنستان، تاجیکستان، آلمان، هلند، افغانستان،عراق و... ذکرکرد وهمچنین از اعزام یک هیات تجاری از استان خراسان شمالی به ترکمنستان در اواخر اسفندماه امسال خبرداد.صمدی از راه اندازی  اتاق مشترک ایران و ترکمنستان در تهران و بجنورد مرکز استان خراسان شمالی خبرداد وگفت:

تشکیل اتاق مشترک ایران و ترکمنستان می تواند فعالیت ها در زمینه تسهیلات ویزا، روادید، توسعه اقتصادی، شرکت درنمایشگاه ها، پذیرش و اعزام هیات های تجاری وبازاریابی و رفت و آمدهای تجاری را تسهیل دهد.

ادامه مطلبپیام تبریک رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت ایام دهه مبارک فجر

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در پیامی ایام الله دهه مبارک فجر را به تمامی مردم ولایتمدار،شریف وانقلابی استان خراسان شمالی تبریک و تهنیت گفت.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، متن پیام محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی/ بجنورد به شرح ذیل آمده است.
ایام مبارک و غرور آفرین دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی یاد آور راهبری های انقلابی و حیاتبخش رهبر کبیر و فقید انقلاب اسلامی و غیور مردی ها، ایثارگری ها و جان فشانی های ملتی است که زندگی زیر یوغ و ظلم ستمگران پهلوی و ایادی غرب و استکبار را بر نتافتند و به رهبری بزرگ مرد قرن و بت شکن زمان، حضرت امام خمینی( ره) در برابر استبداد رژیم منحوث پهلوی قد علم کردند و مردمی ترین انقلاب قرن را رقم زدند.
اینجانب ضمن عرض تسلیت ایام دهه فاطمیه شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ایام الله دهه مبارک فجر را به ملت بزرگ و فجر آفرین ایران و مردم ولایتمدار و شهید پرور خراسان شمالی به ویژه فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان وکارکنان اتاق بازرگانی بجنورد تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان سربلندی و توفیق روز افزون ملت ایران را خواستاریم

ادامه مطلب15 بهمن برگزاری آخرین دوره آموزشی تحت عنوان اصول و فنون مذاکره در اتاق بازرگانی خراسان شمالی

آخرین دوره آموزشی اتاق بازرگانی خراسان شمالی با عنوان اصول و فنون مذاکره یکشنبه 15 بهمن در محل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی، در راستای ارتقاء سطح آگاهی علمی و آشنایی سرمایه گذاران، مدیران ارشد اقتصادی، تجار و بازرگانان، بنگاههای اقتصادی و صاحبان صنایع و مشاغل و دیگر علاقمندان دوره آموزشی اصول و فنون مذاکره   در روز یکشنبه 15 بهمن ماه سال جاری در محل اتاق بازرگانی خراسان شمالی / بجنورد برگزار می شود.

این گزارش حاکی است محورهای این دوره آموزشی پیرامون بررسی نظریه ها و تئوری های مذاکره، چرخه حیات مذاکره ، بررسی الگوهای رفتاری مذاکره کنندگان در انواع مذاکرات تجاری اداری، بین المللی و شخصی ، استراتژی های موفقیت در مذاکره و مهارت های ارتباطی، جنگ های روانی، ترفندها و دام های مذاکره واستراتژی های خروج از بن بست می باشد . بر اساس این گزارش آموزش مباحث و موضوعات مرتبط با این دوره را استاد دکتر وحید نثائی از اساتید برجسته اتاق ایران  بر عهده دارد.

این دوره آموزشی ساعت 8 صبح روز یکشنبه  15 بهمن ماه  در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می شود. گفتنی است به شرکت کنندگان در این دوره آموزشی گواهینامه معتبر از سوی اتاق ایران اعطا خواهد شد.

ادامه مطلباعلام ویژه برنامه های اتاق بازرگانی خراسان شمالی در ایام دهه مبارک فجر

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاروزی خراسان شمالی، رئیس اتاق بازرگانی استان با بیان این که  22 بهمن نماد عزت، اقتدار و سرافزاری ملت ایران است گفت: چراکه این مهم در پیروزی انقلاب اسلامی ایران نقش اساسی دارد.

محمد صمدی حفاظت از انقلاب و ارزش های اسلامی را یک تکلیف ملی دانست و اظهارداشت: براین اساس جامعه صنعتگران، تجار و بازرگانان استان برای انجام این تکلیف ملی  به رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای تداوم انقلاب و خط امام (ره) اهتمام ورزند.وی با بیان این که وحدت، اتحاد و همدلی درجامعه از مهمترین عوامل پیشرفت انقلاب اسلامی محسوب می شود، گفت: تلاش برای افزایش هرچه بیشتر وحدت و همدلی درکشور یکی ازمطالبات مقام معظم رهبری است باید این مهم را در برگزاری آیین های دهه فجر در دستورکار خود قرار دهند.

صمدی از اعلام مشارکت اتاق بازرگانی بجنورد در برنامه های دهه فجر در استان خبرداد و گفت: باید تلاش کنیم با استفاده از ظرفیت های موجود برنامه های دهه فجر را در استان پرشورتر از سال های قبل برگزار کنیم. رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به تشریح ویژه برنامه های اتاق بازرگانی بجنورد در ایام دهه مبارک فجر پرداخت وازجمله این برنامه ها را شرکت درمراسم غباروبی و عطر افشانی گلزار شهدای انقلاب، آذین بندی، نصب تراکت و پوستر در فضای ساختمان اداری اتاق بازرگانی، پخش سرودهای انقلابی و استفاده از عناوین و پیام های دهه فجر در مکاتبات اداری و.. عنوان کرد.

وی تهیه پیام تبریک 22 بهمن و ارائه دربیلورد اتاق بازرگانی، شرکت رئیس اتاق بازرگانی در برنامه رادیویی خراسان شمالی به منظور ارائه گزارش عملکرد در دوران انقلاب و... را ازدیگر برنامه های دهه مبارک فجر اتاق بازرگانی بجنورد در سال جاری ذکر کرد.

ادامه مطلب