آمادگی سازمان تامین اجتماعی در رفع مشکلات بیمه ای واحدهای تولیدی استان

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به آمادگی اداره کل  تامین اجتماعی در رفع مشکلات بیمه ای واحدهای تولیدی استان اشاره کرد و  از آمادگی اتاق بازرگانی استان در راستای همکاری و همراهی بیش از پیش در برنامه ها و فعالیت ها با سازمان تامین اجتماعی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در دیدار با مدیرکل تامین اجتماعی استان ضمن تبریک آغاز سال 97 و آرزوی سال پرخیر وبرکت برای همکاران این اداره کل و خانواده بزرگ تامین اجتماعی، از تعامل و همکاری خوب این سازمان با اتاق بازرگانی و بخش خصوصی استان قدردانی کرد.

وی از تعامل و همکاری خوب سازمان تامین اجتماعی در رفع مشکلات بیمه واحدهای تولیدی خبرداد و افزود: این سازمان همواره درتمام زمینه ها از جمله بخشودگی جرایم، مشکلات بیمه ای  ،مساعدت و... همکاری لازم را داشته است.

صمدی به نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان حمایت ازکالای ایرانی اشاره کرد واظهارداشت:این مهم یکی از ضروریات مهم در داشتن اقتصاد پویا در کشور است که بایستی تمامی مسئولان و مردم در تحقق شعار سال تلاش کنند.وی بااشاره به وجود 470 واحد تولیدی در استان خراسان شمالی ،بیان داشت: هم اکنون بیش از 71 نوع کالای تولیدی دراستان وجود دارد که بایستی  در راستای رونق وتوسعه استان از کالاهای تولیدی استان حمایت کرد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از آمادگی اتاق بازرگانی استان در راستای همکاری و همراهی بیش از پیش در برنامه ها و فعالیت ها با سازمان تامین اجتماعی خبرداد وگفت: این اتاق آمادگی  برگزاری دوره های آموزشی تحت عنوان رعایت الزامات قوانین و مقررات سازمان تامین اجتماعی برای جامعه مخاطب وکارفرمایان دارد.وی به تشریح برخی از اقدامات و فعالیت های اتاق بازرگانی خراسان شمالی در سال گذشته پرداخت و گفت: اتاق بازرگانی استان جز استان های تازه تاسیس محسوب می شود که با گذشت 9 سال از تاسیس آن یکی از اتاق های برتر در سطح کشور از لحاظ عملکرد شناخته می شود.

صمدی ازصادرات محصولات استان به بیش از 30 کشور دنیا خبرداد ویاد آور شد:با وجود تحریم های فراوان طی سال های اخیر توانستیم بازارهای کشور را  حفظ کنیم و از افزایش 98 درصدی صادرات خراسان شمالی در سال 96 نسبت به سال گذشته برخوردار شویم.وی به سفر اخیر خود به ترکمنستان به عنوان رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان همراه هیات ریاست جمهوری به ترکمنستان در اوایل فروردین ماه امسال اشاره کرد وگفت: دراین سفر اقدامات مهم و موثری از جمله آزادی 283 زندانی ایرانی و  14 سند تفاهم نامه همکاری منعقد شد.

محمد علی عباس زاده وحید،مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی نیز دراین دیدار با تبریک سال 97 از همکاری خود اتاق بازرگانی استان با سازمان تامین اجتماعی قدردانی کرد.وی در رابطه با شعار سال مقام معظم رهبری تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی گفت:  کارکنان اداره کل تامین اجتماعی استان آمادگی خود را در راستای حمایت از کالای ایرانی اعلام می دارند و استفاده از کالای ایرانی را در دستور کاری خود قرار می دهند.

عباس زاده حمایت از کالای ایرانی در اقتصاد کشور را  بسیار موثر دانست وگفت: حمایت ازکالای ایرانی در اقتصاد و تولید کشور نقش بسزایی به همراه خواهد داشت.وی افزود: براین اساس تولید کنندگان ما ضمن ارتقای کیفیت کالا ، رعایت مشتری مداری و رضایت مندی مخاطبان خود می توانند درتوسعه و آبادانی کشور نقش دو چندان داشته باشند.

عباس زاده با بیان این که سازمان تامین اجتماعی حامی کارگران و کارفرمایان  است، گفت: این سازمان آمادگی خود را برای حفظ منافع کارفرمایان ، واحدهای تولیدی و فعالان بخش خصوصی با رعایت اجرای قانون و رضایتمندی مخاطبان اعلام می دارد.وی به 110 هزار بیمه شده در استان خراسان شمالی اشاره کرد واظهارداشت: درحال حاضر حدود 14 هزار مستمری بگیر دراستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

ادامه مطلبتشریح اقدامات سفر رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران وترکمنستان به کشور ترکمنستان در فروردین سال 97

به گزا رش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی، رئیس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان به  سفر دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری ایران به ترکمنستان در هفتم وهشتم فروردین ماه سال 97 اشاره کرد وگفت: دراین راستا رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به عنوان رئیس اتاق مشترک  بازرگانی بین ایران و ترکمنستان به همراه هیات تجاری و مذاکره کننده ایرانی متشکل از کارشناسان ارشد وزارتخانه ها به منظور بررسی اسناد همکاری دوجانبه با ترکمنستان در تاریخ 25 الی 28 اسفند سال 96 عازم عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان شد.

وی افزود:  همچنین این سفر به منظور بحث و بررسی پیرامون تفاهم نامه های قبلی و برای نهایی و اجرایی کردن آن در سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران به ترکمنستان در 7 و 8 فرودین ماه سال 97 انجام شد.

صمدی اظهارداشت: اینجانب  نیز ضمن مشارکت فعال در اجلاس های مختلف هیات طرفین به عنوان رئیس  اتاق بازرگانی خراسان شمالی و اتاق مشترک دو کشور با موضوع همکاری های تجاری میان اتاق مشترک ایران و ترکمنستان و شورای مشترک ترکمنستان و ایران و نشست های مختلف با طرف های ترکمنی به خصوص اتاق بازرگانی در سفر ریاست جمهور ایران  شرکت کردم.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی  انعقاد تفاهم نامه مشترک ایران و ترکمنستان و شورای مشترک ترکمنستان و ایران در زمینه های مختلف اقتصادی ، برگزاری سمینارها، همایش ها ، اعزام و پذیرش هیات های تجاری وبازاریابی ، برگزاری نمایشگاه های مشترک و بازاریابی و سرمایه گذاری های مشترک در زمینه های مختلف تولیدی و... را از جمله اقدامات سفر به ترکمنستان در پایان سال 96 اعلام کرد.

صمدی افزود: امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه  ها در آینده برای اجرایی کردن آن از طریق اتاق های بازرگانی پیگیری های لازم انجام شود.

آزادی 283 زندانی ایرانی در سفر رئیس جمهور ایران به ترکمنستان

رئیس اتاق مشترک بازرگانی بین ایران و ترکمنستان از آزادی 283 زندانی ایرانی و 4 زندانی ترکمنستانی در اولین  سفر رئیس جمهورایران در سال جاری به کشور ترکمنستان به عنوان مهمترین اقدام دراین سفر خبرداد.وی اظهارداشت: همچنین دراین سفر با هماهنگی های دو طرف ترانزیت و سوآپ گاز ترکمنستان در اینده نزدیک عملیاتی خواهد شد.صمدی از تسهیل صدور ویزا بین دو کشور خبرداد واظهارکرد: براساس توافقات انجام گرفته صدور ویزا با معرفی اتاق های بازرگانی دو طرف تسهیل خواهند یافت.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی تحکیم روابط دوجانبه و منطقه ای را از اهداف اصلی سفر رئیس جهمور ایران به ترکمنستان در سال جاری عنوان کرد وگفت: این سفر به منظور بررسی اسناد همکاری دو جانبه با ترکمنستان در زمینه های های مختلف توسعه اقتصادی، افزایش  صادرات و واردات و... و بررسی تفاهم نامه های قبلی و اجرایی کردن آنها انجام شد.

 

امضای 14 سند همکاری مشترک بین روسای جمهوری ایران و ترکمنستان

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران  و ترکمنستان به امضای 14 سند و یادداشت تفاهم  همکاری در حضور روسای جهموری اسلامی ایران و ترکمنستان اشاره کرد و از جمله اسناد همکاری دو طرف را تفاهم نامه همکاری تشکیل شورای مشترک تجاری ایران و ترکمنستان،تبادل الکترونیکی اطلاعات گمرکی، همکاری های بازرگانی، صنعتی و... عنوان کرد.

وی تفاهم نامه همکاری در زمینه صدور گواهی بین سازمان ملی استاندارد ایران و اداره دولتی استاندارد ترکمنستان، همکاری بین وزارت ورزش و جوانان ایران و وزارت ورزش و سیاست جوانان ترکمنستان، تفاهم نامه همکاری حمل و نقل هوایی میان سازمان هواپیمایی کشوری ایران و اداره دولتی هواپیمایی کشور ترکمنستان و تفاهم نامه همکاری میان دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه ایران و موسسه روابط بین المل وزارت امور خارجه ترکمنستان را ازدیگر اسناد همکاری روسای جمهوری ایران و ترکمنستان ذکرکرد.

رئیس اتاق مشترک ایران و ترکمنستان از دیگر اسناد همکاری بین روسای جمهوری  ایران و ترکمنستان را تفاهم نامه دوجانبه همکاری های علمی آموزشی میان دانشگاه فردوسی مشهد و موسسه ملی زبان های خارجی ترکمن دولت محمدی آزادی، تفاهم نامه دوجانبه همکاری آموزشی میان دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه کشاورزی ترکمن به نام صفر مراد نیازاف عنوان کرد.

صمدی افزایش صادرات و واردات و مبادلات مرزی، تسهیل در صدور ویزا و روادید برای فعالان اقتصادی  از سوی اتاق های بازرگانی دو کشور، رفع موانع و مشکلات دو کشور در زمینه نحوه وصول مطالبات فعالان صادراتی و بازرگانی، پیگیری نحوه اجرایی شدن بازگشایی بازارچه مرزی پرسه سو و داینه ترکمنستان از دیگر اقدامات قابل همکاری دراین سفر عنوان کرد.

استفاده از توانمندی ها و فرصت های موجود ایران و ترکمنستان برای توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی دو کشور

رئیس اتاق مشترک بازرگانی بین ایران و ترکمنستان نیز درسخنرانی نشست تجار بخش خصوصی ترکمنستان بر استفاده از توانمندی ها و فرصت های موجود ایران و ترکمنستان برای توسعه روابط تجاری،اقتصادی و.... تاکید کرد.صمدی  به اهداف و برنامه های اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان اشاره کرد و ازجمله این اهداف را ارائه خدمات مشاوره ای توسط کارشناسان و مشاورین اتاق درامور بازرگانی و سرمایه گذاری و تولیدی،حقوقی،حمل و نقل و اموربانکی ،ثبت شرکتها و اقامت و اخذویزا و روادیدبرای فعالا اقتصادی عنوان کرد.

وی  شناسایی و اطلاع رسانی فرصت های کسب وکار،سرمایه گذاری،مناقصات و مزایده های بازار کشور ترکمنستان،شناسایی و اطلاع رسانی و مشارکت موثر در نمایشگاهها،کنفرانس ها،کارگاه های آموزشی،بازدیدهای میدانی در کشور ترکمنستان وشناسایی و اطلاع رسانی و مشارکت در اعزام و پذیرش هیأت های تجاری-نمایشگاهی دو کشور ایران و ترکمنستان را ازدیگر اهداف و برنامه های اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان اعلام کرد.

وی همچنین سازماندهی در جهت ایجاد سایت اطلاع رسانی و بانک اطلاعاتی اعضای اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان، شناسایی موانع و مشکلات و ارائه راهکارهای آن در راستای تجارت و سرمایه گذاری ایران و ترکمنستان با مقامات ذیصلاح ،ارائه مشاوره در پروژه های سرمایه گذاری،پژوهشی،امورتجاری،بازارشناسی و بازاریابی و آموزشی دو کشور ایران و ترکمنستان را از دیگر اهداف و برنامه مشترک بین دو کشور برشمرد.

صمدی از دیگر اهداف مشترک بین کشور ایران و ترکمنستان را ارائه خدمات داوری توسط مشاور حقوقی اتاق و یا ارجاع به مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران به منظور حل و فصل مطالبات و انتقال حوالجات پولی تجار و بازرگانان و صادرکنندگان در زمینه های مختلف اقتصادی و صادراتی و پیگیری معوق مطالبات تجار و بازرگانان از موسسات دولتی و خصوصی ترکمنستان،شناسایی و اطلاع رسانی از ظرفیت های حوزه گردشگری به خصوص گردشگری سلامت در کشور ایران و ترکمنستان ،شناسایی و سازماندهی و اطلاع رسانی از ظرفیت های خدمات فنی و مهندسی و سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی و کشت فراسرزمینی،همکاری مستمر و موثر با رایزنان بازرگانی و اقتصادی سفارتخانه ها با اتاق های بازرگانی ایران و استانها،اتاق های تعاون و اصناف ،تشکل های بخش خصوصی و سازما نها و مقامات دولتی به منظور شناسایی و معرفی فرصت ها و توانمندی های دو کشور در راستای توسعه و تعمیق روابط اقتصادی و گشایش بازارچه های مرزی و مرز تردد و مناطق اقتصادی و گردشگری بین ایران و ترکمنستان ذکر کرد.

ادامه مطلب