دوره تخصصی مدیریت ارتباط با مشتری توسط واحد آموزش اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد

دوره تخصصی مدیریت ارتباط با مشتری  چهارشنبه 27 تیرماه سال جاری باحضور تجار و بازرگان و علاقمندان درمحل  اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، دوره تخصصی مدیریت ارتباط با مشتری چهارشنبه  27 تیرماه برای تجار و بازرگانان و علاقمندان راس ساعت 9 صبح درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار خواهد شد.

این گزارش حاکی است ، این دوره آموزشی توسط دکتر علیرضا یوسفی از اساتید برجسته اتاق ایران ، دکتری DBA از دانشگاه بین الملی مالزی و دکتری مدیریت راهبردی  برگزار شد.سرفصل های این دوره آموزشی شامل مدیریت دادوستد، اهداف و منافع Crm ، گام های مدیریت ارتباط با مشتری و نقش کارکنان در مدیریت ارتباط با مشتری بود.

همچنین در پایان این دوره آموزشی گواهینامه معتبر به تمامی شرکت کنندگان از سوی اتاق ایران اعطا شد.

ادامه مطلب

 

برگزاری دوره تخصصی مدیریت ارتباط با مشتری

دوره تخصصی مدیریت ارتباط با مشتری  چهارشنبه 27 تیرماه سال جاری درمحل  اتاق بازرگانی بجنورد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، دوره تخصصی مدیریت ارتباط با مشتری چهارشنبه  27 تیرماه برای تجار و بازرگانان و علاقمندان راس ساعت 9 صبح درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار خواهد شد.

مدیریت دادوستد، اهداف و منافع Crm ، گام های مدیریت ارتباط با مشتری و نقش کارکنان در مدیریت ارتباط با مشتری از جمله سرفصل های دوره تخصصی مدیریت ارتباط با مشتری عنوان کرد.

براساس این گزارش   دوره تخصصی مدیریت ارتباط با مشتری  توسط دکتر علیرضا یوسفی از اساتید برجسته و بنام اتاق ایران ، دکتری DBA از دانشگاه بین الملی مالزی و دکتری مدیریت راهبردی  برگزار می شود.لازم به ذکر است در پایان این دوره آموزشی گواهینامه معتبر به تمامی شرکت کنندگان از سوی اتاق ایران اعطا خواهد شد

ادامه مطلببرگزاری پنجمین جلسه کمیته" بررسی قوانین مرتبط با حوزه بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی اتاق بازرگانی خراسان شمالی

پنجمین جلسه کمیته بررسی قوانین مرتبط با حوزه بازرگانی، صنعت، معدن  کشاورزی، بهبود مستمر محیط کسب و کار" صبح امروز یکشنبه 24 تیرماه در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی بجنورد باحضور اعضاء برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی بجنورد در پنجمین جلسه کمیته دستور این جلسه  را تحت عنوان بررسی آیین نامه بند(ه) تبصره 5 قانون بودجه 97 و بند (ب) ماده 12 قانون احکام دائمی برنامه ششم اعلام کرد.وی افزود: دراین جلسه در رابطه با   موضوع حفظ قدرت خرید تا نرخ 8 درصد براساس آیین نامه مذکور به بحث وتبادل نظر پرداخته شد.

صمدی اظهارکرد: این گونه بیان شد که کارفرما می تواند تا 8 درصد به پیمانکار بابت اسنادی که بیش از یک سال دوره پرداخت آن است پرداختی داشته باشد درحالی که در بورس نرخ تنزیل حداقل بین 25 تا 30 درصد است.وی تصریح کرد: این درحالی است که این مهم مشکلاتی را برای کارفرمایان ایجاد کرده بدین صورت که دولت 8 درصد نرخ تنزیل می دهد ولی عملا در بازار حداقل 25 تا 30 درصد پرداختی داریم.

صمدی تصریح کرد: براین اساس از سوی اعضا در این زمینه پیشنهاد گردید نرخ مبنا یک عدد ثابت دولتی مانند نرخ تسهیلات یا نرخ بورس تعیین شود .وی افزود: همچنین در این جلسه به بررسی مشکلات تورم در سطح جامعه به ویژه برای پیمانکاران  اشاره شد و اعلام شد دولت اگر نقدیندگی کافی ندارد پروژه جدید تعریف نکند و یا حداقل پروژه ها را کاهش دهد.وی ادامه داد:  در صورتی هم که پروژه تعریف شد کل جزئیات از جمله تورم ، نوسانات بازار و... لحاظ شود.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی گفت: همچنین در این جلسه در رابطه با بحث مالیات اعلام شد باتوجه به این که اوراق برای ادارات مالیاتی صادر نمی شود و کل مبلغ پرداختی به پیمانکاران با یک نرخ تنزیل به بورس به فروش می رسد دراین زمینه پیشنهاد گردید برای ادارات مالیات هم اوراق صادر شود .وی از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه براساس آیین نامه  مذکور را موضوع پیش پرداخت ها اعلام کرد وافزود: تمام قراردادهایی که دولت با بخش خصوصی می بندد تحت عنوان پیش پرداخت است درحالی که بابت پیش پرداخت در قانون چیزی مشخص نشده است.

صمدی ادامه داد: به همین منظور دراین زمینه پیشنهاد شد برای پیش پرداخت ها هم اوراق همان سال تعلق بگیرد .وی همچنین  در جلسه عنوان شد: یکی از مشکلات عمده واحدهای تولیدی و پیمانکاران استان در بحث مسائل مالیاتی این است که کارشناسی درستی از سوی کارشناسان امور مالیاتی انجام نمی شود و اکثرا به صورت سلیقه ای است .

ادامه مطلبالزام روابط تجاری و اقتصادی خراسان شمالی با کشورهای اروپایی

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی بر الزام روابط تجاری و اقتصادی  استان با کشورهای اروپایی تاکید کرد واظهارداشت: درحال حاضر خراسان شمالی با 30 کشور جهان از جمله ایتالیا، آلمان، سنگاپور، قزاقستان، میانمار، پرتغال و آفریقای جنوبی و... روابط تجاری دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی، در جلسه بررسی و تبادل نظر پیرامون سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی استان که با حضور تجار و بازرگانان در محل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد، از روابط تجاری این استان با 30 کشور جهان از جمله ایتالیا، آلمان، سنگاپور، قزاقستان، میانمار، پرتغال و آفریقای جنوبی و... خبرداد.

وی بر روابط تجاری ، صادرات و واردات استان خراسان شمالی با کشورهای اروپایی از جمله آلمان ، ایتالیا و...اشاره کرد و بر الزام روابط تجاری و اقتصادی بیش از پیش با سایر کشورهای جهان تاکید کرد.صمدی  در این راستا برنامه ریزی شده است در سالجاری و  در سال آینده به برخی از کشورهای آسیایی و اروپایی  اعزام و پذیرش هیات تجاری داشته باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از اهداف اصلی این جلسه را گسترش روابط تجاری و اقتصادی با کشور آلمان و سایر کشورهای اروپایی ، آشنایی بیشتر بازرگانان با اقتصاد و بازارهای هدف کشورهای صادرتی و بررسی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری کشورهای هدف صادراتی عنوان کرد.وی همچنین در زمینه سرمایه گذاری برای تولیدات گیاهان دارویی  خراسان شمالی خواستار همکاری و مشارکت بیشتر شدند.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی  در ادامه میزان صادرات استان خراسان شمالی را در سال 96 حدود 85 درصد اعلام کرد وگفت:میزان صادرات استان در بهار امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال از لحاظ ارزشی 7.4 درصد رشد و از لحاظ وزنی 8.6 درصد کاهش داشته است.وی افزود: در سه ماهه ابتدای سال جاری حدود 120 هزار تن کالا به ارز 27 میلیون و 70 هزار دلار از استان صادر شده است.

صمدی اظهارکرد: امسال صادرات 160 میلیون دلار کالا از استان برنامه ریزی و هدفگذاری شده است که در این مدت 17 درصد از برنامه صادراتی استان تحقق یافته است.وی عمده کالاهای صادراتی استان شامل محصولات پتروشیمی همچون اوره، ملامین، آمونیاک و نیز محصولات فولادی، محصولات پلاستیکی، سیمان، مواد غذایی و محصولات کشاورزی عنوان کرد.

این میزان کالا به کشورهای افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان، آذربایجان، قزاقستان، ترکیه، هند، امارات متحده عربی، بلغارستان، مالزی، ازبکستان، عراق، ایتالیا، اسپانیا، میانمار، سومالی، سریلانکا، تایوان، پاکستان، روسیه و آلمان صادر شده است.

دکتر سید علی صالح پور، رایزن اقتصادی ایران در آلمان  نیز دراین جلسه با بیان این که روابط تجاری این دو کشور بعد از برجام 26 درصد رشد یافت، گفت: در سال 2017 سهم صادرات آلمان به ایران 3 میلیارد و 400 میلون دلار افزایش یافت که این رقم در سال 2016 دو میلیارد و 800 میلیون دلار بوده است.وی همچنین سهم صادرات ایران به آلمان را نیز 500 میلیون دلار عنوان کرد و سهم صادرات آلمان به ایران را 8/2 میلیون دلار اعلام کرد.

دکتر صالح پور  به اقتصاد قوی آلمان در بخش های مختلف از جمله صنایع ، فناوری پیشرفته و... اشاره کرد و اظهارکرد: آلمان 16 ایالت دارد که از نظر اقتصادی بسیار کارآمد و قوی هستند که با بسیاری از کشور های جهان رقابت می کنند.رایزن اقتصادی ایران در آلمان بر فعال تر شدن شرکت های کوچک در کشور تاکید کرد و افزود: موتور محرکه اقتصادی بسیاری از کشور ها واحد های کوچک و بزرگ هستند.

گفتنی است دراین جلسه برخی از تجار و بازرگانان استان در رابطه با نحوه برقرار روابط تجاری بهتر و نزدیک تر با کشور آلمان ، مسائل و موانع موجود در خصوص صادرات و واردات با کشور آلمان و... به صورت پرسش و پاسخ پرداختند.

ادامه مطلبدیدار رایزن اقتصادی ایران در آلمان با تجار و بازرگانان خراسان شمالی

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از سفر رایزن اقتصادی ایران درآلمان به این استان فردا یکشنبه 17 تیرماه  خبرداد و گفت: این دیدار به منظور گسترش روابط تجاری و اقتصادی فی مابین با فعالان اقتصادی بخش خصوصی، تجار و بازرگانان خراسان شمالی درمحل اتاق بازرگانی بجنورد انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع،معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی به  توانمندی ها و پتانسیل های استان خراسان شمالی در زمینه های صنعتی، كشاورزی و توريستی اشاره کرد و برضرورت معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های استان و روابط تجاری و اقتصادی نزدیک تر با کشورها جهان تاکید کرد.وی افزود: برهمین اساس فردا یکشنبه 17 تیرماه  دکتر صالح پور، رایزن اقتصادی ایران درآلمان با تجار و بازرگانان و فعالان بخش خصوصی خراسان شمالی راس ساعت 10 صبح درمحل سالن جلسات اتاق بازرگانی بجنورد دیدار و سخنرانی خواهد داشت.

صمدی  اهداف این دیدار را گسترش روابط تجاری و اقتصادی دوجانبه با یکدیگرو دیگر کشورهای جهان وشناسایی و آشنایی بیشتر بازرگانان با اقتصاد  و بازارهای هدف کشورهای صادراتی ، بررسی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری استان در کشورهای هدف و... عنوان کرد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی  ازفعالان بخش خصوصی، تجار و بازرگانان  خواست تا با استفاده از مزیت های نسبی استان و رقابت موجود کشور در راستای توسعه همه جانبه کشور بیشترین بهر ه برداری را به عمل آورند.

ادامه مطلب

 

انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک اتاق بازرگانی خراسان شمالی با سرمایه گذاران خارجی

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک به منظور گسترش روابط تجاری ، بازرگانی و اقتصادی  با سرمایه گذاران کشورهای چین، یونان، ایتالیا، قطر و قرقیزستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی خراسان شمالی، محمد صمدی طی دیدار با سرمایه گذاران خارجی که درمحل اتاق بازرگانی بجنورد انجام شد،گفت: استان خراسان شمالی بهره مند از پنانسیل ها، ظرفیت ها و توانمندی های مختلف است .

وی به سابقه 10 ساله تشکیل اتاق بازرگانی خراسان شمالی اشاره کرد و ازجمله مهمترین فعالیت های این اتاق را صادرات واردات، اعزام و پذیرش هیات های تجاری، برپایی نمایشگاه، جذب سرمایه گذاران ،حل مشکلات واحدهای تولیدی و... عنوان کرد.

صمدی از روابط تجاری استان خراسان شمالی با 30 کشور دنیا خبرداد و بیشترین روابط تجاری را با کشور های همسایه از جمله  چین، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، هند، عراق، سوریه، پاکستان ، قرقیزستان ، ازبکستان و.. عنوان کرد.وی افزود: همچنین این استان با کشورهای اروپایی ازجمله ایتالیا، فرانسه و آلمان روابط تجاری، اقتصادی و... خوبی تاکنون توانسته برقرار کند.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی توسعه اقتصاد شهری را از اهداف و رویکردهای جلب سرمایه گذاران دانست و بر ضرورت روابط تجاری بیش از پیش استان خراسان شمالی با سرمایه گذاران داخلی و خارجی تاکید کرد.وی یکی از اهداف توسعه اقتصاد شهری را جذب و جلب سرمایه گذار عنوان کرد.

صمدی  به آماده بودن 30  فرصت سرمایه گذاری در بجنورد برای معرفی به سرمایه گذاران اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی شده 40 تفاهم نامه با سرمایه گذاران خارجی و داخلی در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی منعقد شود.

وی از جمله این تفاهم نامه ها را در زمینه ساخت شهربازی، ساخت مجتمع های تفریحی و توریستی همچون پارک آبی در بوستان بابا امان و دو برار، تله کابین، پارکینگ طبقاتی، انرژی خورشیدی، قطار شهری و سایر طرح های توسعه ای عنوان کرد.

فررو والتر، نماینده خاورمیانه شرکت سارتوری نیز با ابراز خرسندی از سفر به استان خراسان شمالی به ویژه مردم خوب و مهمان نواز شهر بجنورد ، گفت: طی سفرهای زیاد به کشورها مختلف اعتراف می کنم هیچ گاه با چنین شهر زیبا و مردم مهربان برخورد نکرده ام .وی افزود: من مطمئن هستم که درآینده نزدیک روابط خوبی با مردم استان خراسان شمالی خواهیم داشت و این روابط ادامه دار خواهد بود.

نماینده خاورمیانه شرکت سارتوری از اتاق بازرگانی به عنوان یکی از شریک های مهم و اصلی درتمام پروژه ها یاد کرد وگفت: امیدواریم روابط بازرگانی نزدیک تری با تجار و بازرگانان این استان برای فعالیت های تجاری ، اقتصادی و... داشته باشیم.وی افزود: طی سفر دو روز به بجنورد و بازدید از مناطق شهری، بازار ، تفرجگاه ها و... با ظرفیت ها و موقعیت های فراوان این شهر برای فعالیت های تجاری و اقتصادی و اجرای پروژه ها بزرگ مواجه شدیم .

داود ندیم، مشاور سرمایه گذاری شهرداری های کشور نیز از دو خبر مسرت بخش خبرداد و اعلام کرد: اتحادیه اروپا تصویب کرده 10 میلیارد دلار درایران سرمایه گذاری کند که جزئیات این خبر مهم طی روز های آتی منتشر خواهد شد.وی خبر دوم را اینگونه بیان کرد بانک سرمایه گذاری اروپا اعلام کرده که مقرراتش را اصلاح خواهد کرد تا بتواند شرکت های اروپایی بیشتر با ایران کار کنند .

گفتنی است استان خراسان شمالی میزبان  ۱۵ شرکت سرمایه گذار از پنج کشور قطر، چین، یونان، ایتالیا و قرقیزستان است.

ادامه مطلب