پيام تبريک رئيس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت عید قربان

عید قربان
رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت فرا رسيدن عيد سعيد قربان با انتشار پیامی این عید را به تمام مسلمانان تبریک و تهنیت گفت. به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، متن پیام تبریک محمد صمدی رئیس اتاق بازرگانی بجنورد به شرح ذیل آمده است. عيد قربان يکي از اعياد بزرگ اسلامي است که يادآور زيباترين نمونه تعبّد انسان در برابر خداوند متعال است. عید قربان، روز بزرگ آزمون بندگی و یکتاپرستی، روز ایثار و از خود گذشتگی، روز نجابت، وقار و ایثار اسماعیل و پیروزی ابراهیم و اسماعیل در امتحان بزرگ الهی، روز رمی‌ جمرات و غلبه بر شیطان بزرگ و همه شیاطین درون و روز صلابت و مقاومت است. این عید بزرگ را که به تعبیر رسول گرامی اسلام (ص) بزرگترین عید مؤمنین است، ازطرف هیات رئیسه ، هیات نمایندگان، کارکنان و اعضای اتاق بازرگانی به تمام مردم مسلمان و مردم استان خراسان شمالی تبریک و تهنیت عرض نموده واز پیشگاه حضرت حق، (جل شانه) عزت و سرافرازی همه مسلمانان را مسئلت داریم.

ادامه مطلب

   

الزام شناسایی عوامل پایدار استراتژی کسب و کارهای کوچک در کشور

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی گفت: با توجه به گسترش روز افزون بنگاههای کوچک اقتصادی در کشور نیاز به شناسایی عوامل پایدار استراتژی کسب و کارهای کوچک بیش از پیش می باشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی، درهمایش مدیریت کسب و کار واستراتژی های بهینه در شرایط رقابتی استان گفت:مدیریت صحیح کسب و کار می تواند از بروز بسیاری از مشکلات اقتصادی و حتی اجتماعی جلوگیری کند.

وی فرهنگ سازی را یکی از اهداف مدیریت کسب و کار دانست و افزود: فرهنگ سازی در شرکت ها می تواند  باعث افزایش تجربه کارکنان شود و در نتیجه آثار مثبتی برای مردم در برخواهد داشت.

وی با بیان این که آثار و پیامدهای عملکرد مدیریت محدود به یک مقطع زمانی نبوده و آثار آن بلند مدت خواهد بود، اظهارکرد: باید  در کسب و کار فرصت ها، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت به درستی شناسایی شود و همچنین فرصتهای آینده شناخته و بررسی شوند.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی بیان کرد: با توجه به گسترش روز افزون بنگاههای کوچک اقتصادی در ایران نیاز به شناسایی عوامل پایدار استراتژی کسب و کارهای کوچک بیش از پیش می باشد.

وی افزود: همچنین باید ریسکهای مالی در کسب و کار، نوآوری در کسب و کار، سطح بالای تورم، کارایی در کسب و کار، رهبری هزینه در کسب و کار و در نهایت استراتژی تمایز به عنوان استراتژیهای اثر گذار بر عملکرد در کسب و کار بنگاههای زودبازده گزینش شوند.

صمدی با بیان این که  در فضای رقابتی بقا و رشد شركتها مستلزم داشتن مزیت رقابتی است، گفت:  رویكردی كه می تواند برای سازمانها مزیت رقابتی خلق كند استراتژی است.

وی افزود: سیاست های اقتصادی كه برای ایجاد فضای رقابتی و تحرك بیشتر در بنگاهها پیگیری می شود، همه نشان از تحول در محیط كسب و كار ایران دارد که جا دارد مدیران اقتصادی درایجاد فضای مدیریت کسب و کار واستراتژی های بهینه در شرایط رقابتی داشته باشند.

صمدی تصریح کرد: دراین راستا واحد آموزش و تحقیقات و پژوهش اتاق بازرگانی باهمکاری مشاوران و کارشناسان علم و فناوری درخصوص فرایندهای اقتصادی با همکاری دانشگاه ها مشغول برنامه ریزی و پیگیری می باشد.

وی از جمله این برنامه ها را  برگزاری جلساتی از جمله نشست‌های مشترک با مسئولان استانی و واحدهای تولیدی، جلسات شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی،کمیته های ذیل شورای گفتگو درحوزه صنعت، گردشگری، کشاورزی و... عنوان کرد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی بیان کرد: به همین منظور اتاق بازرگانی استان در تلاش است با مدیریت صحیح  موانع و مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی در زمینه‌های مختلف از جمله موانع مالیاتی، بانک وغیره را با همکاری ،همراهی و همگرایی دستگاه های اجرایی و قضایی مرتفع کند.

وی  یکی از مشکلات عمده برای واحدهای تولیدی و صنعتگران و صادرکنندگان را    نوسانات ارزی اعلام کرد و افزود: امروزه مسائل مالیاتی، رقم بالای جرایم مالیاتی و عدم اجرای معافیت های مالیاتی نیازمند پیگیری همه جانبه وسریع از سوی مقامات عالی کشور و استانی را می طلبد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی  نیز اظهار کرد: مدیریت فضای کسب و کار باید در این استان تشکیل تا منجر به بهبود این شاخص شود

مجید پور عیسی افزود: این استان در سال جاری در شاخص کسب و کار در  رتبه سی ویکم کشوری قرارگرفته است که متاسفانه این نشان می دهد که دراین زمینه ضعیف عمل شده است.

وی با گلایه از عدم حضور  مسئولان دولتی و متولیان کسب و کار و بانک ها در این همایش اظهارکرد: در حوزه فضای کسب و کار اقدامات نباید جزیره ای باشد بلکه منسجم باید عمل کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی با بیان این که هم اکنون در مدیریت آب نیز مشکل داریم، گفت: با وجود اینکه دستگاه های مختلفی از جمله آب منطقه ای، اداره آب و فاضلاب شهری و روستای و سایر ارگان های مرتبط در این حوزه فعالیت دارند اما هنوز در این بخش مشکل اساسی داریم.

رضا شاهین‌فر ، رئیس جهاد دانشگاهی خراسان شمالی نیز از مشارکت و همکاری اتاق بازرگانی ودیگر دستگاه ها در برگزاری همایش قدردانی کرد وگفت: همایش کسب و کار و استراتژی‌های بهینه در شرایط رقابتی به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی و همچنین روز حمایت از صنایع کوچک برگزار ‌شده است.

وی با اشاره به محورهای این همایش مدیریت بازار و شناخت بازار هدف، طراحی برنامه جامع بازاریابی و بازارشناسی و برانگیختن نیاز مشتری را از جمله‌های عنوان کرد.

گفتنی است: این همایش به همت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی و با مشارکت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، بیمه پاسارگاد و معاونت فرهنگی شهرداری بجنورد برگزار شد.

ادامه مطلب