برگزاری دوره آموزشی مدیریت تبلیغات و بسته بندی صادرات درمحل اتاق بازرگانی بجنورد

دوره آموزشی مدیریت تبلیغات و بسته بندی صادرات  از سوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی باحضور تجار و بازرگانان  و علاقمندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، دوره آموزشی مدیریت تبلیغات و بسته بندی صادرات  باحضور تجار و بازرگانان  و علاقمندان در روز پنج شنبه 22 شهریورماه درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد.

 این دوره آموزشی به منظور ارتقای سطح آگاهی علمی و آشنایی سرمایه گذاران ، مدیران ارشد اقتصادی ، تجار و بازرگانان ، بنگاههای اقتصادی و صاحبان صنایع و مشاغل  برگزار شد.

براساس این گزارش  تعریف و مفهوم تبلیغات و بسته بندی، جایگاه کلیدی رنگ ها، شکل معماری و تاثیر آن در صنعت تبلیغات و بسته بندی، برنامه ریزی ، اثر بخشی و هدف گذاری در تبلیغات و بسته بندی، مراحل و ویژگی های یک شعار تبلیغاتی خوب و اصول و طراحی لوگو ، آرم و نشانه ازجمله سرفصل های این دوره آموزشی بود.

  دوره آموزشی مدیریت تبلیغات و بسته بندی صادرات توسط دکتر مازیار قاسم زاده سنگرودی  از اساتید برجسته اتاق ایران برگزار شد که دراین دوره بیش از 60 نفر از علاقمندان شرکت کردند.

گفتنی است در پایان این دوره آموزشی به تمامی شرکت کنندگان از سوی اتاق ایران گواهینامه معتبر اعطا خواهد شد.

 

ادامه مطلباستاندار خراسان شمالی: کشور با اقتصاد دولتی به جایی نمی رسد

استاندار خراسان شمالی با تاکید براین که  امروز کشور  ما با اقتصاد دولتی به جایی نمی رسد به اهمیت وجایگاه اتاق های بازرگانی درکشور اشاره کرد وگفت:اتاق بازرگانی محل فعالیت نخبگان و فعالان اقتصادی بخش خصوصی است وباید دولت از این مزیت به بهره گیرد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد رضا خباز، استاندار خراسان شمالی در پنجمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان به اهمیت توجه برخی کشورها به جایگاه اتاق های بازرگانی و فعالان بخش خصوصی در اقتصاد کشور اشاره کرد وگفت: اتاق بازرگانی ایران تنها پارلمان بخش خصوصی کشور است ولی متاسفانه هنوز در کشور ما به این جایگاه توجه ویژه از سوی دولتی ها نمی شود.

محمد رضا خباز خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی استان گفت:برگزاری جلسات شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی یک امر قانونی است چرا به آن از سوی دولتی ها بی توجهی می شود.

وی افزود: علت آن این است که متاسفانه هنوز هم اقتصاد بخش خصوصی را دولتی ها در کشور ما قبول ندارند و مشکل امروز اقتصاد کشور ما همین امر است.

وی با بیان این که باید کم توجهی  دستگاه های دولتی استان را در کتاب گینس ثبت کرد ، اظهارکرد: جای تاسف دارد که ٣ دستگاه دولتی در کشوری که در معضل جنگ اقتصادی قرار دارد، در مدت یک ماه نتوانستند و فرصت نکردند که دو ساعت برای انجام یک کار مهم دور هم جمع شوند. 

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با بیان این که کشور دارای دو بخش دولتی و بخش خصوصی است، اظهار داشت: متاسفانه هنوز هم در کشور ما برخی جایگاه اتاق  بازرگانی را در سطح کشور نمی شناسند و قبول ندارند.

خباز  با تاکید براین که  امروز کشور ما  با اقتصاد دولتی به جایی نمی رسد  افزود: اتاق بازرگانی محل فعالیت نخبگان و فعالان اقتصادی بخش خصوصی است که مثل مجلس انتخابات ، هیات مجلس و نماینده دارد.

وی ادامه داد: وگرنه معنا ندارد وقتی اتاق بازرگانی مصوبه ای برای پیگیری به مدیران دولتی ارسال کرد به آن کم توجهی شود اینها نشان دهنده این است که هنوز درکشور ما دولتی ها  بخش خصوصی را قبول ندارند.

استاندار خراسان شمالی با تاکید بر فعال تر شدن فعالیت های اتاق بازرگانی استان  و حضور پررنگ آنها در اقتصاد استان ، گفت: به فرموده مقام معظم رهبری بخش خصوصی باید میدان دار اقتصاد کشور با شد این بدان معناست همه مدیران دستگاه های دولتی باید با بخش خصوصی همکاری داشته باشند تا رونق و توسعه برای استان و کشور  به همراه آوریم.

وی با بیان این که با اقتصاد بخش دولتی کشور قابل اداره شدن  نیست،افزود: چراکه همه درآمد کشور ما یا از محل فروش نفت ، مالیات و سایر است که این مهم جوابگو اقتصاد کشور نیست.

 

استاندار خراسان شمالی اظهارکرد: براین اساس همه ما می دانیم 40 سال کشور را جوری اداره کردیم که الان به این نقطه رسیدیم معلوم بود ایراد درکارمان بوده است چراکه ما از ابتدا جایگاه واقعی بخش خصوصی سالم را نشناخته ایم.

وی افزود: بخش خصوصی سالم را باید حرمت گذاشت به ویژه در شرایط امروز که در جنگ اقتصادی کشور قرار دارد زیرا تنها راه نجات کشور به دست بخش خصوصی است باتوجه به این که بخش دولتی مورد تحریم قرار می گیرد ولی بخش خصوصی این گونه نیست.

خباز به اعلام آمادگی بخش خصوصی به ایفاد نقش دولت در  اقتصاد کشور اشاره کرد وگفت: با حمایت بیشتر از بخش خصوصی می توانیم اقتصاد کشور به پیش ببریم.

وی به اعضای حاضر شورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی تذکر داد حداقل اعضا برای مصوبات جلسات حرمت قائل بشوند و در اجرای مصوبات کوتاهی و بی توجهی نکنند.

وی افزود: بعداز مصوبه جلسات اگر کسی در اجرا کوتاهی کند هم از لحاظ قانونی قابل تعقیب است و هم از لحاظ حرمت و وجدانی شایسته نیست .

20/06/97

ادامه مطلباخذ امتیاز 70 درصد دبیرخانه شورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی استان از سوی شورای گفتگوی مرکز

دبیر شورای گفتگوی دولت  بخش خصوصی خراسان شمالی از اخذ امتیاز 70 درصد دبیرخانه شورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی استان در تمام زمینه ها از سوی شورای گفتگوی مرکز درسالجاری خبرداد .

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمای محمد صمدی، باعرض تسلیت فرار رسیدن ایام ماه محرم و قدردانی از همکاری و حمایت های استاندار محترم از فعالان بخش خصوصی استان گفت: از سوی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مرکز به دبیرخانه شورای گفتگوی اتاق های بازرگانی سراسر کشور امتیازاتی در زمینه های مختلف اتخاذ شده است که  دبیرخانه شورای گفتگوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی از 80 درصد امتیاز موفق به اخذ امتیاز 70 درصد شد.

وی همچنین به  کسب رتبه پنجم شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در بین اتاق های  بازرگانی  سراسر کشور در سال 96 اشاره کرد وافزود: این مهم باهمکاری و حمایت های استانداری، پیگیری های اتاق بازرگانی و دستگاه های اجرایی استان با فعالان بخش خصوصی میسر شده است.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی  با اشاره به بحران های اقتصادی اخیر کشور، تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور راحمایت دولت از فعالان بخش خصوصی دانست چراکه امروز چرخه اقتصادی کشور  به دست بخش خصوصی می چرخد.

قابل ذکراست دستور جلسه شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی شامل بررسی بخشنامه اصلاح برخی از مقررات بازرسی از دفاتر قانونی سازمان تامین اجتماعی –پیشنهاد آیین نامه اجرایی ستادتسهیل رفع موانع تولید باموضوع ماده 61 قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، پیشنهاد بررسی مشکلات موجود در بخش نامه ماده 147 مالیات های مستقیم، پیشنهاد بررسی پرونده های دارای مشکل فنی واحدهای تولیدی بود.

ادامه مطلببرگزاری دوره آموزشی مدیریت تبلیغات و بسته بندی صادرات

دوره آموزشی مدیریت تبلیغات و بسته بندی صادرات  از سوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی در روز پنج شنبه  22 شهریورماه  برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، دوره آموزشی مدیریت تبلیغات و بسته بندی صادرات در راستای ارتقای سطح آگاهی علمی و آشنایی سرمایه گذاران ، مدیران ارشد اقتصادی ، تجار و بازرگانان ، بنگاههای اقتصادی و صاحبان صنایع و مشاغل  درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار خواهد شد.

سرفصل های این دوره آموزشی تعریف و مفهموم تبلیغات و بسته بندی، جایگاه کلیدی رنگ ها، شکل معماری و تاثیر آن در صنعت تبلیغات و بسته بندی، برنامه ریزی ، اثر بخشی و هدف گذاری در تبلیغات و بسته بندی، مراحل و ویژگی های یک شعار تبلیغاتی خوب و اصول و طراحی لوگو ، آرم و نشانه می باشد. براساس این گزارش دوره آموزشی مدیریت تبلیغات و بسته بندی صادرات توسط دکتر مازیار قاسم زاده سنگرودی  از اساتید برجسته اتاق ایران برگزار می شود. ایشان دارای سوابقی ازجمله اساتید برجسته و بنام اتاق ایران، نویسنده ، استاد دانشگاه و مشاور مدیریت بازاریابی و فروش  است.

این گزارش حاکی از این است  این دوره آموزشی در روز  پنج شنبه 22 شهریوماه  ماه امسال راس ساعت 8:30  صبح  درمحل  سالن جلسات  اتاق بازرگانی بجنورد برگزار خواهد شد.

 همچنین  در پایان این دوره آموزشی به تمامی شرکت کنندگان از سوی اتاق ایران گواهینامه معتبر اعطا خواهد شد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 39-05832728238 داخلی 15 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلبدیدار رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با تجار ترکمنستانی، ازبکستانی و روسیه ای

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با تجار و بازرگانان کشور ترکمنستان، ازبکستان و روسیه دیدار کردند و در رابطه با گسترش روابط و مراودات تجاری در زمینه صادرات و واردات محصولات فی مابین  به بحث گفتگو پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، هیاتی همراه متشکل از تجار و بازرگانان کشور ترکمنستان، ازبکستان و روسیه با محمد صمدی ، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی درمحل اتاق بازرگانی بجنورد دیدار کردند و درباره مباحث گسترش روابط تجاری صادرات و واردات محصولات به گفتگو پرداختند.

براساس این گزارش دراین دیدار در رابطه صادرات انواع واقسام کالاهای استان خراسان شمالی از قبیل سیمان، محصولات کشاورزی شامل انگور و میوه جات و بررسی نحوه حمل و نقل به وسیله واگن یا کشتی گفت وگو و مورد بررسی قرار دادند.

گفتنی است درادامه این دیدار هیات ترکمنستانی، ازبکستانی و روسیه ای نیز از  کارخانه سیمان بجنورد بازدید کردند و با مسئولین مربوطه در رابطه با روابط تجاری مذاکره کردند  و درصدد انعقاد تفاهم نامه وقراردادی  برای خریداری محصولات استان شدند که اقدامات لازم دراین زمینه بزودی انجام خواهد شد.

ادامه مطلب