پیام تبریک رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به مناسبت آغاز هفته وحدت

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی  به مناسبت آغاز هفته وحدت ولادت پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع)  با انتشار پیامی به تمام مسلمانان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی ، محمد صمدی  با صدور پیامی فرارسیدن میلاد پیامبر اکرم (ص)، حضرت امام جعفرصادق(ع) و آغاز هفته وحدت را به تمام مسلمان  تبریک و تهنیت  گفت.

متن پیام تبریک به شرح ذیل آمده است:

 هفته وحدت نمادی از پیام صلح و دوستی برای مسلمانان جهان و فرصتی بسیار مغتنم برای بهره‌گیری از سیره متعالی پیامبر حضرت محمد مصطفی(ص) در راستای همبستگی مسلمانان جهان در برابر دشمنان اسلام است.

از مهم‌ترین آموزه‌های اسلام ناب محمدی (ص) لزوم یکپارچگی و وحدت کلمه میان مسلمانان است که توجه به آن موجب شکوفایی و سرافرازی مسلمانان و جهان اسلام خواهد شد.

به همین منظور اینجانب ازطرف هیات رئیسه، هیات نمایندگان، اعضا و کارکنان اتاق بازرگانی فرارسیدن آغاز هفته وحدت و هم چنین ولادت باسعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج) و تمام مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض می نمائیم و از درگاه خداوند متعال موفقیت و پیرورزی جمهوری اسلامی ایران را در عرصه های جهانی خواستاریم.

 

 

 

ادامه مطلبضرورت بهره مندی از پتانسیل دوره های آموزشی اتاق بازرگانی برای اصناف و تعاونی ها

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی بهره مندی از پتانسیل قوی  دوره های آموزشی اتاق بازرگانی برای اصناف و تعاونی ها درراستای آگاهی از قوانین و مقررات حاکم در کشور را  یک ضرورت دانست.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی دردومین جلسه دبیرخانه مشترک اتاق های سه گانه بازرگانی، تعاون و اصناف که درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد برالزام  هماهنگی، تعامل و روابط کاری بیشتر بین اتاق های مشترک سه گانه بایکدیگر تاکید کرد.

وی رفع مشکلات حوزه کسب و کار را از جمله دغدغه های اصلی این سه اتاق دانست  ومتذکر شد: استفاده از ظرفیت  اتاق بازرگانی به منظور برگزاری دوره های آموزشی در راستای آَشنایی با قوانین و مقررات  برای مجموعه اصناف و تعاونی و بازرگانان یک ضرورت است.

صمدی به برگزاری بیش از 15 دوره آموزشی طی سال جاری از سوی اتاق بازرگانی بجنورد برای تجار، بازرگانان و علاقمندان درحوزه های مختلف با حضور اساتید مجرب از سوی اتاق ایران اشاره کرد وگفت: اتاق بازرگانی بجنورد طی سال گذشته موفق به کسب رتبه اول در برگزاری دوره های آموزشی در بین اتاق های سراسر کشور شد.

وی حضور اتاق‌های سه‌گانه به شکل قانونی در مجامع تصمیم‌گیری اقتصاد کشوریک اصل مهم دانست واظهارداشت: تشکیل اتاق های سه گانه در رفع معضلات و مشکلات اقتصادی نقطه عطف مثبتی در راستای توسعه استان ها خواهد بود.

صمدی در ادامه به تاثیرگذاری نقش بخش خصوصی در رشد و شکوفایی اقتصاد کشور اشاره کرد  و خواستار جدی گرفتن این بخش از سوی دستگاه های دولتی در بخش های مختلف شد.

امیدوار، رییس اتاق اصناف بجنورد  نیز  بر برنامه ریزی پنجره واحد در سازمان مدیریت ، رفع مشکل کسب و کار در ثبت اسناد ، جلوگیری از پروسه طولانی ثبت تعاونی ها و... را از جمله مشکلات حوزه اصناف و برنامه های قابل پیگیری در این حوزه ذکر کرد.

وی همچنین  ارتقای بهبود فضای کسب و کار و ارتقاء رتبه استان در شاخص های اقتصادی ، برگزاری دوره های آموزشی برای اصناف و بازاریان و.... ازبرنامه های پیشنهادی برای ارتقای دانش و بهبود روند کاری بازاریان، تولید کنندگان اعلام کرد.

اعتمادی رییس اتاق تعاون بجنورد نیز بر نقش موثر اتاق های سه گانه در فعالیت های اقتصادی کشور تاکید کرد و خواستار عملیاتی کردن برنامه های این سه اتاق در راستای کمک به تولید و اقتصاد استان شد. 7

 

ادامه مطلب

  

برگزاری نمایشگاه بین المللی ایران در ترکمنستان به میزبانی اتاق بازرگانی خراسان شمالی دراسفندماه امسال

 

خراسان شمالی اسفند ماه امسال، نمایشگاه بین المللی جمهوری اسلامی ایران را در ترکمنستان برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، محمد صمدی ، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با بیان این مطلب گفت: طی مذاکرات، توافق های انجام شده و امضای 17 سند همکاری همه جانبه به منظور گسترش همکاری های همه جانبه، افزایش حجم مبادلات تجاری و همکاری های اقتصادی دو کشور، مجوز برگزاری نمایشگاه اختصاصی بین المللی ایران در ترکمنستان به میزبانی اتاق بازرگانی خراسان شمالی صادر شد.

«وی افزود:از آن جایی که در نشست مشترک هیئت های عالی رتبه دو کشور بر افزایش حجم مبادلات تجاری و همکاری های اقتصادی دو کشور تا 10 سال آینده به 60 میلیارد دلار تأکید شد بر همین اساس رئیس جمهور ترکمنستان برای واگذاری امور جاری کشور به جوانان و متخصصان ترکمن دستوراتی را صادر کرد که موجب کم رنگ شدن حضور رقبا در بازار ترکمنستان و جایگزینی ایران برای تهیه اقلام مورد نیاز فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان ترکمن شد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون شرایط ویژه ای پیش روی تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی برای تأمین نیازهای کشور ترکمنستان قرار گرفته است.

وی افزود: اتاق بازرگانی خراسان شمالی در نظر دارد پانزدهمین نمایشگاه اختصاصی ایران را با هدف توسعه و افزایش حجم صادرات غیر نفتی و به منظور برقراری امکان مراودات و مبادلات تجاری بین تجار و بازرگانان ایران و ترکمنستان در محل نمایشگاه های بین المللی عشق آباد برگزار کند.

وی صنعت، ساختمان، تجهیزات صنعت نفت و گاز، سازه های مهندسی، پروژه های فنی و مهندسی و توسعه شهری، صدور خدمات فنی و مهندسی در زمینه های راه سازی و پل سازی و آسفالت  را از جمله کالاهای قابل صدور ایران ذکر کرد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: از آن جایی که اتاق بازرگانی خراسان شمالی فعالیت اقتصادی زیادی در ترکمنستان دارد، این استان به عنوان برگزار کننده نمایشگاه بین المللی ایران در ترکمنستان انتخاب شد.

وی ادامه داد: محوریت خراسان شمالی در برگزاری این نمایشگاه می تواند علاوه بر افزایش عملکرد اتاق، توسعه اقتصادی، صادرات، واردات، اعزام، پذیرش و سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور را افزایش دهد.

وی خاطرنشان کرد: با برگزاری این نمایشگاه از سوی خراسان شمالی مشارکت در بخش های سرمایه گذاری، صادرات، واردات و توسعه اقتصادی استان بیشتر می شود.

ادامه مطلب

 

صدور حکم مجوز برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد- ترکمنستان به نام اتاق بازرگانی خراسان شمالی

 از سوی معاون وزیر در امور صادرات و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران مجوز برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد به نام اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی  صادر شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی از سوی مجتبی خسروتاج معاون وزیر در امور صادرات و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران مجوز برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد به نام اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی/ بجنورد در آبان ماه سال جاری  صادر شد.

متن حکم به شرح ذیل آمده است:

به استناد بند 31 ماده 5  اساسنامه سازمان توسعه تجارت ایران بدینوسیله موافقت سازمان توسعه تجارت ایران با برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد- ترکمنستان به نام اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی اجرا  توسط شرکت پارس پگاه تجارت در تاریخ 13 لغایت 15 اسفند ماه 1397 و با رعایت ضوابط برگزاری نمایشگاه ها مندرج در ظهر این مجوز اعلام می گردد.

ادامه مطلب