رئیس و هیات رئیسه جدید اتاق بازرگانی خراسان شمالی مشخص شد

رئیس و هیات رئیسه جدید اتاق بازرگانی  خراسان شمالی/ بجنورد برای دوره چهار ساله  مشخص شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی  خراسان شمالی ؛ رئیس و هیات رئیسه جدید اتاق بازرگانی خراسان شمالی – بجنورد دردوره چهارم مشخص شدند.

برپایه این گزارش  نخستین جلسه هیات نمایندگان  دوره چهارم  اتاق بازرگانی خراسان شمالی  پس از ابلاغ اعتبارنامه های اعضای جدید هیات نمایندگان این اتاق از سوی انجمن نظارت بر انتخابات اتاق های سراسر کشور و با حضور اعضای جدید برگزار شد، در این نشست رئیس و هیات رئیسه جدید اتاق  بازرگانی خراسان شمالی   از سوی هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی  خراسان شمالی  انتخاب شدند .

بر این اساس و با رای اعضای حاضر هیات نمایندگان به ترتیب :

1-   محمد صمدی  - رئیس

2-  سعید پور آبادی-  نایب رئیس اول

3- سید علی شریعت-  نائب رئیس دوم  

4- محمد علی جاجرمی خزانه دار

5-  اشکان کاویانی  بعنوان منشی از سوی هیات نمایندگان اتاق بجنورد  برای دوره چهار ساله انتخاب شدند .

ادامه مطلب

 

دوازدهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد

دوازدهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی در سال جاری  با حضور اعضا درمحل سالن جلسات اتاق بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، محمد صمدی ،رئیس اتاق بجنورد باتبریک پیشاپیش سال 1398 و آرزوی توفیق و موفقیت اعضا در سال جدید به تشریح گزارش مختصری از فعالیت های اتاق بازرگانی درسال 97 پرداخت.

وی همچنین از حضور باشکوه اعضای اتاق بازرگانی در انتخابات دوره چهارم امسال  قدردانی کرد   و متذکر شد: دراین راستا اتاق بجنورد تلاش و جدیت خود را بیش از گذشته به منظورتوسعه اقتصادی استان به کار خواهد  برد .

وی افزود: اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی همواره از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

صمدی در بخش دیگر سخنان خود به برگزاری نمایشگاه تخصصی ایران در ترکمنستان اشاره کرد و اظهارداشت: به دلایل برخی از مشکلات برگزاری نمایشگاه از اسفند ماه امسال به اواسط  اردیبهشت ماه در سال جدید موکول شد.

بیگر پرهامی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بجنورد نیز دراین جلسه بر برنامه ریزی هدفمند  در برنامه های سال 98 اتاق بازرگانی تاکید کرد وگفت: بهره مندی از افراد کارا و باتجربه در ساختار بدنه اتاق بازرگانی به طور حتم در پیشبرد اهداف اتاق بجنورد و استان موثر خواهد بود.

محمد علی جاجرمی، عضو دیگر هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بجنورد نیز از برگزاری سالم انتخابات دوره چهارم اتاق بازرگانی اظهار خرسندی کرد و از عوامل برگزاری این دوره انتخابات قدردانی کرد.

اشکان کاویانی ، عضوهیات نمایندگان اتاق بازرگانی بجنورد نیز با تاکید براین که بخش کشاورزی نیاز مبرم به آموزش دارد گفت: ارتقاء سطح کشاورزی دراستان فقط با آموزش امکان پذیر است.

حسنعلی مرادیان دیگر عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی بر ضرورت استفاده بیشتر  از ظرفیت صداوسیما در انعکاس برنامه ها وفعالیت های حوزه های مختلف اتاق بازرگانی تاکید کرد.

ادامه مطلب

 

نهمین جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی از سوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار شد

نهمین جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان با حضور فعالین حقیقی و حقوقی اقتصادی استان در محل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی ، رئیس اتاق بازرگانی استان  هدف اصلی برگزاری این کارگروه را   بررسی  دارندگان حسابهای  ارزی جهت اتخاذ تدابیری به منظور افزایش مبادلات ارزی و گشایش حسابهای بانکی در استان عنوان کرد.

وی با اشاره به مشکلات اخیر حساب های ارزی صادرکنندگان از سوی بانک ها ،اظهارداشت : در گذشته حساب های ارزی از سوی بانک ها برای صادرکنندگان  سهل و آسان  انجام می شد ولی متاسفانه امروزه این مهم مشکلاتی را برای صادرکنندگان ایجاد کرده است.

وی به   بخشنامه بانک مرکزی برای رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان اشاره کرد و گفت: موضوع بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور موضوعی قابل بحث است چراکه  با توجه به تعیین نرخ ۴۲۰۰ تومانی در ابتدای سال و سپس نرخ آزاد در سامانه نیما، ورودی ارز به سامانه نیما مطابق انتظار نیست  .

صمدی به فعالیت 33 ساله خود در امر صادرات و واردات استان اشاره کرد و در خصوص مشکلات پیمان سپاری ارزی برای صادرکنندگان  اظهارکرد:  دولت پیمان سپاری ارزی را برای بازگشت ارز حاصل از صادرات مطرح کرده است درحالی که  پیمان سپاری و اخذ تعهد برای بازگشت ارز حاصل از صادرات برخلاف قانون صادرات و واردات است و این امر  مشکلات عدیده ای را برای صادرکنندگان ایجاد کرده است.

محمدعلی جاجرمی یکی از صادرکنندگان استان نیز در رابطه با حساب ارزی نیز گفت: حساب جاری ارزی نوعی سپرده قرض الحسنه است که صاحب حساب با ارائه درخواست کتبی  و یا ارائه چک ارزی خود و یا توسط افراد دیگر ، از خدمات بانکی استفاده می کند.

وی با بیان اینکه بایستی مبادلات صادرکنندگان براساس ریال در کشور انجام شود نه دلار،گفت: حساب های ارزی باید به ریال قیمت روز به صادرکنندگان از سوی بانک ها ارائه شود چراکه غیر این موضوع این مهم مشکلات عدیده ای برای فعالین اقتصادی در امر صادرات و واردات ایجاد می کند.

جاجرمی  همچنین به مصوبه هیات وزیران دراین رابطه اشاره کرد و گفت: براساس این مصوبه  كليه صادركنندگان مكلفند ارز حاصل از صادرات را که از سوی  بانك مركزي مشخص مي‌شود، به چرخه اقتصادي كشور بازگردانند.

وی افزود: این درحالی است که برای تحویل ارز صادراتی، پیمانی در کار نیست و اگر ارز به چرخه اقتصاد باز نگردد، خبری از معافیت صادراتی نیست.

علی اصغر هدایتی ،دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان دراین جلسه  باتایید مشکلات پیمان سپاری ارزی  برای صادرکنندگان نیز گفت:  این مشکل درحال حاضر رفع شده است و صادرکنندگان هر برگ ارزی تحویل بانک ملی دهند ریال به قیمت روز دریافت خواهند کرد.

وی با بیان این که رفع تعهدبازگشت ارز حاصل از صادرات ، منوط به ثبت کلیه اطلاعات توسط بانک و صرافی های مجاز در سامانه نیما و سنا است ،  گفت:براساس کمیته سیاست گذاری نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات  صادرکنندگانی که بیش از 60 درصد ارز حاصل از صادرات خود را به چرخه اقتصادی بازگردانده اند در صورت نیاز به تخصیص  وتامین ارز در اولویت بانک مرکزی قرار خواهند گرفت.

ادامه مطلب

 

قدردانی منتخبین هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی از مشارکت پرشور اعضای اتاق بازرگانی در چهارمین دوره انتخابات

 منتخبین هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی در پی  مشارکت پرشور اعضای اتاق بازرگانی در چهارمین دوره انتخابات طی پیامی از اعضای اتاق بازرگانی، فعالان اقتصادی، بازرگانان، صنعتگران و تولیدکنندگان استان قدردانی کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی،  درپی برگزاری چهارمین  دوره انتخابات هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی  منتخبین هیات نمایندگان اتاق بازرگانی استان ازمشارکت پرشور اعضای اتاق بازرگانی، فعالان اقتصادی، بازرگانان، صنعتگران و تولیدکنندگان استان طی پیامی قدردانی کردند.

متن پیام به شرح ذیل آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

11 اسفند ماه همزمان با برگزاری نهمین دوره  انتخابات اتاق های بازرگانی سراسر کشور ، چهارمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی خراسان شمالی  " با شعار مشارکت اعضا در انتخابات اتاق بازرگانی مسیر اصلاحات اقتصادی را هموار می سازد " با حضور پرشور و یکپارچه اعضای اتاق بازرگانی خراسان شمالی در  پای صندوق رای برگزار شد که   به عنوان نقطه عطفی در تاریخ کشور و نمادی از درایت و تعهد اعضای اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی ، بازرگانان و تولیدکنندگان و صنعتگران  بود.

بی شک  رشد و توسعه اقتصادی ایران سرافراز،  امانت داری و حفظ کیان بزرگترین  پارلمان قانونی بخش خصوصی با سابقه ای طولانی  مدیون تلاش های گسترده مدیران ، تولیدکنندگان و سرمایه گذارانی  بوده است که با طیب خاطر تمامی  تجربیات و تخصص گرانبهای خویش را  جهت اعتلا و سربلندی میهن خود بکار برده اند.

خرسندیم باردیگر اعضای هیات نمایندگان دور چهارم اتاق بازرگانی خراسان شمالی  در این انتخابات با سربلندی پیروزشدند . این انتخابات فرصت مغتنمی است تا با حضور باشکوه  اعضای محترم اتاق بازرگانی خراسان شمالی  بیش از گذشته شاهد ارتقاء جایگاه بخش خصوصی در تصمیم سازی های اقتصادی کشور ،  حل تحریم های داخلی ، افزایش سهم تولید ایرانی در بازارهای بین المللی و در نتیجه بهبود فضای کسب وکاردر دوران رکود باشیم .امید است با استعانت از خداوند متعال وبااهتمام و حسن تدبیر همچون گذشته منشاء خدمات خیر وسازنده ای برای فعالان عرصه صنعت و تجارت ایران اسلامی بوده و تجارب ارزشمندتان راهگشای امور قرار گیرد.                                                                                                  

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی  از هیچ کوششی برای تحقق اهداف بلند مدت کشور دریغ نخواهد کرد و همه توان خود را در این مسیر به کار می گیرد. باشد که در سایه وحدت و وفاق ملی، آبادانی و توسعه برای کشور فراهم آید.

 

ادامه مطلبمنتخبین هیات نمایندگان چهارمین انتخابات اتاق بازرگانی خراسان شمالی اعلام شد

 

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ،منتخبین هیات نمایندگان چهارمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی استان در سال جاری به ترتیب در بخش های مختلف بازرگانی، صنعت،معدن و کشاورزی به شرح ذیل اعلام شد.

حوزه بازرگانی: محمد صمدی، سعید پورآبادی ، حسنعلی مرادیان، افروز رحمان بردی و نورمراد یزدانی

حوزه صنعت: محمد علی جاجرمی، حیدر حیدریان، سید علی شریعت، بیگرپرهامی و ابوالقاسم تقی زاده

حوزه کشاورزی : اشکان کاویانی، محمد علی ژاله ، امین یزدانی

حوزه معدن : علی اصغر علی آبادی و عبدالله خدابنده

گفتنی است دراین دوره 34 کاندیدای به رقابت به یکدیگر پرداختند.                                        

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب