برنامه ریزی اعزام هیات تجاری از استان به کشورهای آسیایی

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از  برنامه ریزی برای اعزام هیات های تجاری و بازاریابی استان به کشورهای عراق، ازبکستان، سوریه و ترکمنستان در سال جاری خبرداد و گفت: این اعزام ها به منظور گسترش روابط تجاری و  بهبود روابط سیاسی و اقتصادی بین دوکشور انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن وکشاورزی خراسان شمالی، محمد صمدی در دومین جلسه هیات نمایندگان اتاق بجنورد به تشریح گزارشی از کمک های اتاق بازرگانی به سیل زدگان استان وسایر استان های کشور طی سال جاری پرداخت وگفت: این کمک در ر استای ابراز همدردی با سیل زدگان طی بازدید میدانی به همراه مقامات ارشد استانی و همچنین طی فراخوان از سوی نماینده بخش خصوصی (اتاق بازرگانی ) به واحدهای تولیدی و صنعتی استان به منظور جمع آوری کمک های نقدی انجام شد.  

وی در ادامه  به برنامه ها و فعالیت های  اتاق بازرگانی در سال جاری اشاره کرد و از جمله این برنامه ها راشامل برگزاری 34 دوره آموزشی مورد نیاز برای آموزش کارشناسان و فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی و صادرکنندگان، برگزاری نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان درسال جاری و  مشارکت در نمایشگاه های دیگر عنوان کرد.

وی توسعه مشارکت در برگزاری نمایشگاه های استانی و نمایشگاه های استان ها در خارج از کشور با هدف توسعه صادرات را ازدیگر برنامه های  اتاق بازرگانی در سال جاری ذکر کرد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی همچنین از  برنامه ریزی برای اعزام هیات های تجاری و بازاریابی به کشورهای عراق، ازبکستان، سوریه و ترکمنستان در سال جاری خبرداد و گفت: این اعزام ها به منظور گسترش روابط تجاری و  بهبود روابط سیاسی و اقتصادی بین دوکشور انجام می شود.

صمدی بر فعالیت  بیش از پیش برگزاری جلسات اعضای کمیسیون های اتاق بازرگانی در سال جاری تاکید کرد و گفت: اتاق بازرگانی خراسان شمالی دارای پنج کمیسیون شامل کمیسیون صنعت ،گردشگری، کشاورزی،حمل و نقل و معادن است.

گفتنی است در پایان جلسه هریک اعضا به بحث و بررسی در خصوص برنامه های و فعالیت های اتاق بازرگانی در راستای کمک به توسعه اقتصادی استان به ارائه برنامه و راهکارهای پرداختند. 

ادامه مطلب

 

دیدار تاجر عراقی با ریاست اتاق بازرگانی خراسان شمالی

 

 

تاجر بین المللی عراق با رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به منظور گسترش روابط تجاری، صادرات و  واردات ، سرمایه گذاری مشترک بین دوطرف دیدارکرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی، جعفر عبدالکاظم القزاز تاجر بین المللی عراق در شهر بغداد با محمد صمدی، رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در سال جاری  دیدار کرد.

براساس این گزارش   این دیدار  باهدف گسترش روابط تجاری، صادرات و واردات، سرمایه گذاری مشترک بین دوطرف انجام شد.

دراین دیدار محمد صمدی، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی گسترش روابط تجاری  با طرف های خارجی ازجمله تجار و سرمایه گذاران را  بسیار پراهمیت خواند.

وی تاکید کرد: توسعه روابط تجاری با کشورهای همسایه یکی از اولویت های مهم جمهوری اسلامی ایران است که حمایت از تولید داخلی و رونق تولید را به  دنبال خواهد داشت.

وی افزود:  جذب سرمایه گذار از کشورهای همسایه در استحکام روابط تجاری بین دوکشور بسیار موثر است و می تواند در بحث اقتصادی توسعه و رونق  و اشتغال  پایدار برای کشور به همراه بیاورد.

جعفر عبدالکاظم القزاز ، تاجر بین المللی عراق نیز دراین دیدار با تاکیدبر روابط تجاری خوب بین کشور ایران و عراق ، گفت: کشور عراق در زمینه تجارت بسیار فعال است .

وی بیشترین نیاز کشور عراق را اقلام صنعتی و غیر صنعتی اعلام کرد وخواستار معرفی بیشتر محصولات و کالاهای صادراتی استان خراسان شمالی به تجار و بازرگانان و سرمایه گذاران کشور عراق شد.

گفتنی است بیشترین صادرات جعفر عبدالکاظم القزاز ، تاجر بین المللی عراق   درزمینه اقلام جوش، ابزار آلات ، لوازم ایمنی (کابل، سیم، دست کش و... ) می باشد.

ادامه مطلب

 

دوره آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات صادرات توسط اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد

دوره آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات صادرات(صفر تا 100 صادرات) از سوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی درمحل سالن آموزش اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، دوره آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات صادرات (صفر تا 100 صادرات) با حضور صادرکنندگان و وارد کنندگان، تجار و بازرگانان ، واحدهای تولیدی و علاقمندان درمحل اتاق بازرگانی بجنورد برگزار شد.

براساس این گزار ش سرفصل های این دوره آموزشی شامل سمینار آموزشی صادرات صفر تا صد،کارت بازرگانی ،تاجر و حقوق تجارت،تعرفه و شناسایی کالا،مقررات صادرات و واردات، بازاریابی و ورود به بازارهای هدف عنوان کرد.

همچنین بسته بندی صادراتی،مفاهیم ریسک در تجارت بین المللی ، اعتبار سنجی خریداران بین المللی و ریسک های صادر کنندگان، صدور پروفرما و اینویس،اسناد تجارت بین المللی ،بیمه و حمل و نقل بین المللی،اینکوترمز

روشهای پرداخت بین المللی ،تنظیم قرارداد و مباحث داوری بین المللی

نگاهی به حمل و نقل بین المللی در صادرات کالا از دیگر سرفصل دوره آموزشی آشنایی با قوانین و مقرارات صفر تا 100 صادرات  بود.

براساس این گزارش این دوره آموزشی  توسط  استاد ارجمند جناب آقای" دکتر احمد رضا مشیری" از اساتید برجسته و به نام اتاق ایران برگزار شد.

لازم به ذکر است در پایان این دوره آموزشی به تمامی شرکت کنندگان از سوی اتاق ایران گواهینامه معتبر اعطا خواهد شد.

 

 

ادامه مطلببرگزاری دوره آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات صادرات از سوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی

دوره آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات صادرات(صفر تا 100 صادرات) از سوی اتاق بازرگانی خراسان شمالی یکشنبه 25 فروردین ماه درمحل سالن آموزش اتاق بازرگانی بجنورد برگزار می شود.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، دوره آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات صادرات (صفر تا 100 صادرات) با حضور صادرکنندگان و وارد کنندگان، تجار و بازرگانان ، واحدهای تولیدی و علاقمندان توسط اتاق بازرگانی بجنورد برگزار می شود.

این گزارش حاکی از این است که این دوره آموزشی یکشنبه 25 فروردین ماه ساعت 8 ونیم صبح  درمحل سالن آموزش اتاق بازرگانی بجنورد برگزار می شود.

براساس این گزارش ، دوره آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات صادرات توسط  استاد ارجمند جناب آقای" دکتر احمد رضا مشیری" از اساتید برجسته و به نام اتاق ایران برگزار خواهد شد.

در پایان این دوره آموزشی به تمامی شرکت کنندگان از سوی اتاق ایران گواهینامه معتبر اعطا خواهد شد

لازم به ذکر است علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 39-05832728237 داخلی 15 واحد آموزش تماس حاصل نمایند.

 

 

ادامه مطلب

 

رونق تولید ، رونق اشتغال و اقتصاد در کشور به دنبال دارد

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با بیان این که تحقق شعار سال "رونق تولید " در کشور نیازمند حمایت بیشتر دولت، مجلس شورای اسلامی و مردم از بخش خصوصی است، گفت: رونق تولید زمینه رونق اشتغال و اقتصاد را در کشور به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، محمد صمدی ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید به نامگذاری سال 1398 به نام " رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و بر ضرورت تحقق شعار سال با همدلی ، تعامل و همراهی بیشتر بخش دولتی با بخش خصوصی تاکید کرد. وی افزود: زیرا تعامل بخش دولتی با بخش خصوصی رونق تولید واقتصاد پویا برای کشور به همراه خواهد داشت. صمدی با بیان این که رونق تولید با ارتقاء فرهنگ مصرف کالای ایرانی از سوی مردم محقق می شود، گفت: تولیدکنندگان با افزایش کیفیت کالاهای خود نقش موثری در فرهنگ خرید کالای ایرانی در سطح جامعه خواهند داشت.

وی افزود: بنابراین با رونق تولید در خرید کالاهای داخلی نیز حرکت چرخ های اقتصاد سریع تر و روان تر و وضعیت معیشتی مردم بهبود خواهد یافت. وی با تاکید براین که همه باید در تحقق شعار سال "رونق تولید "تلاش کنیم، تصریح کرد: در سال جدید با افزایش رونق تولید در رفع بسیاری از معضلات اجتماعی از جمله بیکاری ،اشتغال و ازدواج ... می توان موثر بود.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در ادامه به پتانسیل ها و ظرفیت های خوب استان اشاره کرد و اظهار داشت: می توان با استفاده از این ظرفیت، بهترین فرصت را برای توسعه پایدار ، رونق تولید و اشتغال دراستان ایجاد کرد. وی مقابله با پدیده قاچاق کالا و جلوگیری از واردات کالاهای مشابه داخلی را از دیگر راهکارهای رونق تولید عنوان کرد و افزود: با جلوگیری از واردات کالای غیرضروری می توان علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه رونق تولید و افزایش درآمد اقتصادی را برای کشور فراهم کرد.

ادامه مطلب