رونق تولید ، رونق اشتغال و اقتصاد در کشور به دنبال دارد

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی با بیان این که تحقق شعار سال "رونق تولید " در کشور نیازمند حمایت بیشتر دولت، مجلس شورای اسلامی و مردم از بخش خصوصی است، گفت: رونق تولید زمینه رونق اشتغال و اقتصاد را در کشور به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی خراسان شمالی ، محمد صمدی ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید به نامگذاری سال 1398 به نام " رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و بر ضرورت تحقق شعار سال با همدلی ، تعامل و همراهی بیشتر بخش دولتی با بخش خصوصی تاکید کرد. وی افزود: زیرا تعامل بخش دولتی با بخش خصوصی رونق تولید واقتصاد پویا برای کشور به همراه خواهد داشت. صمدی با بیان این که رونق تولید با ارتقاء فرهنگ مصرف کالای ایرانی از سوی مردم محقق می شود، گفت: تولیدکنندگان با افزایش کیفیت کالاهای خود نقش موثری در فرهنگ خرید کالای ایرانی در سطح جامعه خواهند داشت.

وی افزود: بنابراین با رونق تولید در خرید کالاهای داخلی نیز حرکت چرخ های اقتصاد سریع تر و روان تر و وضعیت معیشتی مردم بهبود خواهد یافت. وی با تاکید براین که همه باید در تحقق شعار سال "رونق تولید "تلاش کنیم، تصریح کرد: در سال جدید با افزایش رونق تولید در رفع بسیاری از معضلات اجتماعی از جمله بیکاری ،اشتغال و ازدواج ... می توان موثر بود.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در ادامه به پتانسیل ها و ظرفیت های خوب استان اشاره کرد و اظهار داشت: می توان با استفاده از این ظرفیت، بهترین فرصت را برای توسعه پایدار ، رونق تولید و اشتغال دراستان ایجاد کرد. وی مقابله با پدیده قاچاق کالا و جلوگیری از واردات کالاهای مشابه داخلی را از دیگر راهکارهای رونق تولید عنوان کرد و افزود: با جلوگیری از واردات کالای غیرضروری می توان علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه رونق تولید و افزایش درآمد اقتصادی را برای کشور فراهم کرد.

ادامه مطلب