برگزاری دوجلسه در هفته با سرمایه گذاران به منظور رفع مشکلات

استاندار خراسان شمالی از تصویب برگزاری دو جلسه در هفته با سرمایه گذاران خبرداد وگفت: مقرر شد  دو جلسه در هرهفته با سرمایه گذاران ، یکی به منظور رفع مشکلات سرمایه گذاران با حضور مدیر دستگاه و دیگری اتاق فکر به منظور بررسی و ارائه راهکارهای توسعه ای  برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی،دکتر شجاعی در نشست با فعالین اقتصادی استان که درمحل سالن اجتماعات استانداری برگزار شد از تدوین و اجرای  طرحی به نام طرح توسعه هشت گام خراسان شمالی خبرداد وگفت: منظور از هشت گام، هشت شهرستان خراسان شمالی است  و در این طرح جایگاه فعالیت های بخش خصوصی و دولتی در استان مشخص شده است تا اسباب توسعه استان فراهم شود.

وی با اعلام این که  مجوزهای بی نام باید برای پروژه های شناسایی شده در استان صادر شوند، تاکید کرد: دفتر سرمایه گذاری اداره کل اقتصاد و دارایی استان یک ماه فرصت دارد تا سایت سرمایه گذاری استان به منظور معرفی این فرصت ها به سرمایه گذاران را طراحی و راه اندازی کند.

وی افزود: برای پروژه های سرمایه گذاری استان که در لیست مجوزهای بی نام جای گرفته اند باید در اسرع وقت مجوزها از سوی ادارات صادر شوند.

استاندار خراسان شمالی همچنین از برنامه ریزی برای برگزاری  همایش بزرگ سرمایه گذاری دراستان خبرداد واظهار داشت:  در حال حاضر در حال گفت و گو با سفرا و کشورهای خارجی هستیم.

وی افزود: دراین خصوص نیز مقرر شد  دو جلسه در هرهفته با سرمایه گذاران ، یکی به منظور رفع مشکلات سرمایه گذاران با حضور مدیر دستگاه و دیگری اتاق فکر به منظور بررسی و ارائه راهکارهای توسعه ای و هر دو به ریاست استاندار برگزار شود.

شجاعی  همچنین در بخش دیگری از سخن خود به تجارت بین الملل اشاره کرد و گفت: خراسان شمالی در این زمینه ضعیف است.

وی اظهارکرد:  هر فرد یا افرادی از بخش خصوصی استان در زمینه تجارت بین المللی و انجام صادرات و واردات فعالیت داشته است و تجربه دارد خود را به استانداری معرفی کند تا در کنار ما قرار بگیرد زیرا به تجربه و اطلاعات این اشخاص نیاز داریم.

استاندار خراسان شمالی درادامه از سفر وزیر نیرو به استان در روز دو شنبه جاری خبر داد و گفت: برق رسانی به 26 روستای استان انجام شده و به پایان رسیده است و وزیر نیرو از انجام آنها بازدید خواهد کرد.

وی درباره سند توسعه استان نیز گفت:  سند توسعه تدوین شده است که البته هنوز می تواند اصلاح شود که در همین زمینه از صاحب نظران، مدیران و فرمانداران می خواهم آن را مطالعه و نقطه نظرات خود را درباره اصلاح آن عنوان کنند.

وی در پایان گفت: بخش خصوصی در زمینه توسعه و اضافه کردن آثار جدید به مجموعه تاریخی عمارت و آیینه خانه مفخم البته با حفظ همان ماهیت معماری تاریخی اش ورود و مشارکت کنند.

گفتنی است : دراین نشست اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان شمالی نیز حضور داشتند و به بیان ارائه راهکارها و پیشنهادات در راستای توسعه استان پرداختند.

 

ادامه مطلب