برگزاری اولین جلسه کمیسیون صنایع غذایی اتاق بازرگانی در سال جاری

 

 اولین جلسه کمیسیون صنایع غذایی  اتاق بازرگانی خراسان شمالی  باحضور اعضا در محل سالن اجتماعات اتاق بجنورد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی،محمد صمدی، رئیس اتاق بجنورد به  موضوع رسیدگی مشکلات صنایع غذایی استان  اشاره کرد و  خواستار ارائه  نقطه نظرات اعضا جهت پیشبرد در این بخش شد.

سید علی شریعت، رئیس کمیسیون صنایع غذایی اتاق بازرگانی نیز از اعضای واحدهای تولیدی درخواست مطرح کردن مشکلات در این حوزه  را کرد و افزود: تا با پیگیری های لازم از سوی این کمیسیون  مشکلات مرتفع شود.

یوسفی،مدیر عامل کارخانه آرد بیژن بجنورد نیز با انتقاد از عملکرد ضعیف برخی بانک ها درخصوص تخصیص ندادن تسهیلات به واحدهای تولیدی از رئیس بانک ملت  درخواست حضور در جلسات کمیسیون کرد.

وی همچنین به مشکلات موجود اداره غله اشاره کرد و اظهار داشت: نبود گندم مرغوب سبب شده  تولید کمی داشته باشیم  .

گلمکانی یکی از تولید کنندگان استان نیز بر ضرورت  افزایش دانش و یادگیری قوانین در به  حداقل رساندن خسارات تاکید کرد و گفت: این مهم با شرکت در همایش ها ، سینمارهای مرتبط  میسر می شود.

وی بهره مندی از کارشناس متخصص و  مشاور برای حل مسائل هر بخش رامهم برشمرد .

شریف یکی دیگر از تولید کنندگان بسته بندی سبزی و صیفی جات بجنورد نیز مهمترین مسئله را آلودگی و غیربهداشتی بودن بازار سنتی سبزی  دانست که هیچ کدام دارای بسته بندی نمی باشند و درخواست کرد این مسائل از طریق مراجع قضایی پیگیری شود.

 اشکان کاویانی عضو کمیسیون صنایع غذایی بازرگانی استان نیز بر ایجاد دانش نوین و تحول در تولید سبزی آماده تاکید کرد وگفت: این مسئله باعث می شود  تا میل به خریدن سبزی ارگانیک در بازار بیشتر شود.

ادامه مطلب